Strona głównaRankingiFotele gamingowe - ranking dla wymagających

Fotele gamingowe – ranking dla wymagających

AUTOR

Kategorie

Jeśli gra jest Twoim hobby lub pracą, to najwyższy czas, aby posiadać wysokiej jakości krzesło do gier. Posiadanie długiej sesji gier bez odpowiedniego krzesła może spowodować bóle pleców i szyi.

Dlatego też istotne jest, aby uzyskać dobre krzesło do gier, aby pomóc Ci się usadowić w odpowiedniej postawie, która może być dobra dla Twojego zdrowia w dłuższej perspektywie. Przy dużej różnorodności krzeseł do gier dostępnych na rynku, które z nich jest najlepszym krzesłem do gier?

Jak wybrać idealne krzesło do gier?

Krzesła do gier stały się popularne wśród graczy w ciągu ostatnich kilku lat i jeśli czytasz to, prawdopodobnie chcesz znaleźć idealne krzesło do gier dla Ciebie. Krzesła do gier mogą oferować doskonałe dolne wsparcie lędźwiowe, które jest świetne dla pleców i pochodzą pakowane z wszystkich ergonomii, że trzeba w krzesło. Te krzesła są nie tylko wykonane dla graczy, ale stają się ulubionym dla każdego, kto pracuje i siedzi przed biurkiem na długie godziny. Ale kiedy nadszedł czas, aby wybrać krzesło do gier, zdasz sobie sprawę, jak wiele opcji są tam, co bardziej mylące, aby wiedzieć, które z nich jest najlepsze dla Ciebie.

Więc jak wybrać idealny fotel do gier?

Nie martw się, mamy Twoje plecy. Ten przewodnik pomoże Ci wybrać najlepsze krzesło dla Twoich potrzeb i dowiesz się, co sprawia, że doskonałe krzesło do gier, jak wybrać najlepszy rozmiar i wiele więcej.

Regulowane podłokietniki

Niezależnie od tego, czy grasz w gry, czy pracujesz, pamiętaj, że Twoje ramiona potrzebują odpowiedniego wsparcia, gdy siedzisz w swoim fotelu do gier. Ponadto należy również mieć swobodę poruszania się i zachować wygodę. Jeżeli siedzisz przez wiele godzin, sugerujemy, abyś wybrał krzesło do gier, które posiada podłokietniki 2D lub 4D.

Powinny one być zaprojektowane tak, aby oferować wsparcie dla przedramion, łokci, a nawet nadgarstków. Te podłokietniki pomagają zoptymalizować ergonomię siedzenia, a jednocześnie zmniejszają nacisk wzdłuż ramion i pozwalają na przesuwanie podłokietników w górę i w dół, do przodu i do tyłu oraz do środka i na zewnątrz.

Siedzenia wyściełane zimną pianką

Wybierz krzesło do gier, które posiada siedzenia wyściełane zimną pianką. Jeśli to sport tanie padding, nie dostaniesz odpowiedniego komfortu na długo. Inną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest to, że jeśli siedzisz, a twoje kolana czują jego stalową ramę pod wyściełaniem, to jest to kolejny znak, że nie będzie on wygodny dla długotrwałego siedzenia.

Dlaczego sugerujemy fotele z zimną pianką? To dlatego, że dają one Twojemu ciału ciągłe wsparcie, a także są bardziej trwałe w porównaniu do zwykłej pianki. Ten rodzaj pianki jest twardy, a jednocześnie miękki. Więc nawet jeśli siedzisz na fotelu gamingowym przez cały dzień, nadal będziesz cieszyć się komfortem, który zapewnia.

Oparcie

Testując oparcie krzesła do gier, należy wziąć pod uwagę dwie rzeczy: możliwość regulacji i wsparcie. Można to sprawdzić, ustawiając poduszki krzesła w stosunku do krzywizny kręgosłupa. Baw się z odchylaniem krzesła, aż znajdziesz idealne ustawienie. Twoje plecy poczują się zrelaksowane i komfortowe dzięki wsparciu, jakie daje fotel.

Aby sprawdzić możliwość regulacji, ustaw odchylenie fotela w różnych pozycjach. Możesz ustawić go pod kątem do tyłu lub w pozycji pionowej. Wszystkie te pozycje powinny być łatwe do przesunięcia i nie powinieneś mieć z tym żadnych problemów. Po dokonaniu regulacji, określ czy możesz pozostać w tych pozycjach przez długie godziny.

Z czego wykonane jest krzesło?

Wybierając krzesło, nie powinieneś brać pod uwagę jedynie jego wygody. Kluczowym czynnikiem decydującym o tym, czy krzesło jest dla Ciebie wygodne, jest materiał, z którego jest wykonane.

Oto kilka wspólnych materiałów, które są wykorzystywane podczas tworzenia idealnego krzesła do gier.

 • Skóra

Prawdziwa skóra pochodzi z surowej skóry (często skóry krowy). Jest ona wykonana metodą garbowania. Wiele firm twierdzi, że używa materiałów skórzanych, ale zazwyczaj jest to tylko faux skóra. Ten materiał jest bardziej wytrzymały w porównaniu do faux skóry, a także trwa przez pokolenia. Ponadto, pamiętaj, co mówią, gdy mówią o skórze: staje się lepsza z wiekiem. Nie tylko to, ale jest bardziej oddychający, więc jest idealny do przyjmowania i oddawania wilgoci. Zasadniczo, może zmniejszyć ilość potu dla krzesła utrzymując rzeczy chłodniejsze. Wadą skóry jest to, że jest to jeden z najdroższych materiałów do wykorzystania.

 •  Skóra PU

Ten materiał jest syntetyczny i powstał w wyniku wykorzystania dwoiny. Jest to w zasadzie to, co pozostało po tym, jak warstwy prawdziwej skóry zostały pobrane z surowej skóry. PU nie jest tak oddychający i wytrzymały jak prawdziwa skóra. Jednak porównując go do PVC, jest on znacznie bardziej oddychający. Ta replika prawdziwej skóry jest bardziej realistyczna i jest to widoczne w wyglądzie i fakturze. Technicznie rzecz biorąc, PU jest inteligentnym substytutem prawdziwej skóry, gdy nie chcesz spalić swojego budżetu dzięki bardziej przystępnym cenom w porównaniu z prawdziwą skórą.

 • PVC

PCV to kolejny zamiennik, który jest pokryty mieszankami i dodatkami PCV. Jest to materiał, który jest odporny na wodę, ogień i plamy. Ze względu na ten aspekt, materiał ten stał się popularny w różnych zastosowaniach komercyjnych. Plus, te właściwości są korzystne dla jakości krzeseł, ponieważ woda / plama repelent = mniejsze szanse czyszczenia. Ponadto, jest tańszy, gdy porównamy go do skóry lub skóry PU.

 • Tkanina

Tkanina jest często używanym materiałem. Jest bardziej oddychający niż skóra lub inne materiały repliki. Oznacza to, że siedzenie na krzesłach do gier opartych na tkaninie będzie oferować zmniejszone pocenie się i zawarte ciepło. Jest bardziej miękki niż skóra, więc jeśli wolisz coś bardziej miękkiego i chłodniejszego jednak nie jest tak wytrzymały.

 • Siatka

Oddychającym elementem jest siatka. Lepiej chłodzi niż tkanina i jest równie wygodna w użyciu. Na rynku można znaleźć szereg krzeseł do gier opartych na siatce. Są one dostępne od tanich do bardzo drogich. Istnieją różne wybory materiałów podczas wybierania swojego krzesła do gier. Idź do tego, który wolisz w oparciu o swoje potrzeby i rekwizyty.

Wybierz najlepszy rozmiar

Zauważ, że nie wszystkie krzesła sportowe mają taki sam rozmiar. To dlatego, że są one wykonane w celu dopasowania do różnych typów ciała. Wybierając idealne krzesło, należy pamiętać, że powinno mieć ono odpowiedni rozmiar, aby zapewnić odpowiednią postawę i ergonomiczne wsparcie.

Nie należy również zapominać o wysokości oparcia. Musisz wybrać idealną, dzięki czemu poduszka na szyję będzie dobrze dopasowana do Ciebie. Idealnie dobrany rozmiar krzesła pozwoli Ci również na ustawienie stóp płasko na podłodze. Jest to bardzo ważne, ponieważ pomaga w zrównoważeniu ciężaru ciała. Jak? Robi się to poprzez równomierne rozłożenie masy ciała na całej powierzchni siedziska. Podczas zakupów fotela do gier, upewnij się, że wypróbujesz go. Ustal jego wysokość, aby zobaczyć, czy twoje stopy mogą mocno posadzić na podłodze.

Najlepsze fotele gamingowe – Secretlab TITAN

Najnowszy Secretlab TITAN jest wykonany z nowej skóry Secretlab PRIME™ 2.0 PU, która jest cztery razy bardziej wytrzymała niż standardowa skóra. Absolutnie uwielbiam piękną estetykę Secretlab TITAN, który mam w domu dla ostatecznej konfiguracji gier, jak również to, jak luksusowa i gładka jest skóra.

Wyobraź sobie, jak będzie się czuła skóra premium z NAPA…! Co jest wspaniałe w serii 2020 to fakt, że jest ona dostarczana z 5-letnią gwarancją ochrony przed złuszczaniem, więc nie musisz się już martwić o kłopotliwą kwestię złuszczania się skóry.

Secretlab – mieszanka pianek utwardzanych na zimno

Ponadto, Secretlab posiada ulepszoną mieszankę Secretlab cold-cure foam, która zapewnia lepszy komfort chłodzenia i świetne wsparcie dla Twojej postawy. Komfort jest gwarantowany przez cały dzień, dzięki temu, że oparcie może się w pełni rozsuwać, aż do momentu, gdy praktycznie leżysz, co pozwoli Ci na zasłużoną przerwę między grami.

Na początku może wydawać się to trochę przerażające, ponieważ możesz się zastanawiać, czy krzesło się przewróci, ale ja przekonałem się, że krzesło jest niezwykle wytrzymałe i od tego czasu jest używane.

Rewelacyjnie wygodne poduszki z pianki memory

To jest prawdopodobnie moja ulubiona cecha Secretlab – śmiesznie wygodne poduszki z pianki pamięciowej. Nie tylko wypełnienie jest uaktualniony do premium pianki pamięci, ale poduszka pochodzi również z powłoką żelu chłodzącego, jak również. Uwielbiam to, jak poduszka jest gładka w dotyku, a gęsta pianka pamięciowa optymalnie dopasowuje się do krzywizny szyi i głowy. Gorąco polecam wypróbować to dla siebie, aby w pełni doświadczyć przyjemności!

Pełne metalowe podłokietniki Secretlab 4D

Ponadto Secretlab oferuje metalowe podłokietniki 4D, które są bardzo wytrzymałe, a jednocześnie łatwo dostosowują się do potrzeb użytkownika. Możesz je regulować w górę i w dół, do tyłu i do przodu, do środka i na zewnątrz, a nawet po przekątnej dzięki nowemu wewnętrznemu mechanizmowi. Podłokietniki te pomagają efektywnie wspierać łokcie i nadgarstki, zmniejszając tym samym wszelkie bóle i ryzyko wystąpienia zespołu cieśni nadgarstka.

Należy pamiętać, że Secretlab OMEGA jest przeznaczony dla osób o wzroście poniżej 180 cm i wadze 110 kg, natomiast Secretlab TITAN jest przeznaczony dla osób o wzroście 175-200 cm i wadze do 130 kg. Gorąco polecamy również zdobycie poduszki lędźwiowej Secretlab memory foam dla tych, którzy mają problemy z plecami. To może naprawdę pomóc złagodzić bóle pleców z długich godzin przed komputerem.

Dlaczego warto kupić:

 • Wspaniała estetyka dla graczy z różnymi limitowanymi edycjami
 • Skóra PRIME™ 2.0 PU, 4 razy bardziej wytrzymała niż zwykła skóra PU
 • Nawet 5-letnia gwarancja ochrony przed obdzieraniem
 • Mieszanka pianek utwardzanych na zimno dla nieskazitelnego komfortu
 • Niezwykle wygodne poduszki z pianki pamięciowej Secretlab Signature
 • Możliwość przedłużenia 5-letniej gwarancji

Secretlab OMEGA – dla mniejszych i średnich użytkowników

Secretlab oferuje doskonałe fotele gamingowe, takie jak Secretlab TITAN powyżej, ale nie każdy jest tytanem! Co z osobami o mniejszej budowie? Przedstawiamy serię OMEGA, która jest specjalnie zaprojektowana dla graczy o wzroście poniżej 180 cm. Fotele OMEGA posiadają te same luksusowe cechy co TITAN, a Ty możesz wybrać spośród wytrzymałej skóry PRIME™ 2.0 PU, ultra miękkiej tkaniny SoftWeave® Fabric lub gładkiej i luksusowej skóry NAPA.

Z Secretlab OMEGA nie musisz się już martwić o budowanie złej postawy ciała nawet przy wielogodzinnych rozgrywkach! Niemniej jednak, pamiętaj o robieniu przerw, by nie nadwyrężać zbytnio oczu i w miarę możliwości popatrz na jakąś zieleń! Sprawdź wideo poniżej, aby zobaczyć recenzję Secretlab OMEGA.

Dlaczego warto kupić:

 • Piękna estetyka dla graczy o mniejszej budowie
 • Skóra PRIME™ 2.0 PU
 • Aż do 5 lat gwarancji ochrony przed obdzieraniem
 • Mieszanka pianek utwardzanych na zimno dla nieskazitelnego komfortu
 • Niezwykle wygodne poduszki z pianki memory Secretlab Signature
 • Możliwość przedłużenia 5-letniej gwarancji

Razer Iskur Gaming-Chair – ergonomiczne wsparcie lędźwiowe

Razer Iskur Gaming-Chair

Siedząc na niezwykle wygodnym Razer Iskur Gaming Chair, jesteśmy pewni, że w najbliższym czasie nie opuścisz swojego miejsca. Co jest wspaniałe w Razer Iskur jest to, że posiada ergonomiczne wsparcie lędźwiowe, które obejmuje regulowaną krzywą dopasowującą się idealnie do Twojego kręgosłupa.

To pomaga zapewnić optymalne wsparcie pleców dla każdej długiej sesji gier. Co więcej, jego wielowarstwowa skóra syntetyczna jest niezwykle trwała. Nie wspominając już o gęstszych poduszkach, które można uformować tak, aby wspierały każdy unikalny kształt ciała.

Innowacyjna konstrukcja podłokietników

Jeśli chodzi o podłokietniki, to krzesło do gier firmy Razer nie stanowi kompromisu pod względem komfortu i jakości. Jego ruch 4D umożliwia dostosowanie jego wysokości, kąta i pozycji zgodnie z pragnieniem serca. Dodatkowo, jego mocna rama i podstawa może unieść do 136 kg wagi. Na domiar złego, jego skośne siedziska zostały zmaksymalizowane dla uzyskania największej powierzchni!

Dlaczego warto go kupić:

 • Ergonomiczne podparcie lędźwiowe
 • Poduszki z pianki o dużej gęstości
 • Skośne siedziska

X-Rocker Agility Junior eSports – dobre dla dzieci

X-Rocker Agility Junior eSports

Ponieważ większość foteli gamingowych jest przeznaczona dla dorosłych, X-Rocker Agility Junior eSports to doskonały wybór dla juniorów. Wspiera krzywiznę ciała i optymalnie wspiera ich postawę siedzącą. X-Rocker Agility Junior eSports jest również w pełni regulowany dzięki mechanizmowi odchylania oparcia, który działa do 120 stopni, regulowanym podłokietnikom 3D, z dodatkowym wsparciem dla szyi i lędźwi. Nie martw się, jeśli twoje dzieci zabrudzą rzeczy podczas gry, to krzesło jest wykonane z miękkiego dotyku faux skóry, która jest łatwa do czyszczenia za pomocą prostego wycierania.

Dlaczego warto kupić:

 • Idealny rozmiar dla juniorów
 • W pełni regulowane
 • Łatwy do czyszczenia materiał

noblechairs EPIC Gaming Chair – dla fanów skóry

noblechairs EPIC Gaming Chair

Noblechairs EPIC otulony jest miękką, a zarazem grubą, prawdziwą skórą, która doskonale komponuje się zarówno z gamingowymi setupami, jak i nawet biurkami do pracy. Przeznaczony jest dla graczy o wadze do 120 kg, a aluminiowa, 5-gwiazdkowa podstawa jest wystarczająco wspierająca, aby zapobiec przypadkowym upadkom. Jeśli jesteś zapalonym graczem, który spędza dużo czasu przy ekranie, jego formowana na zimno pianka zapewnia wystarczający przepływ powietrza, dzięki czemu nie skończysz siedząc z pupą pełną potu pod koniec dnia.

Mechanizm kołyskowy i podłokietniki 4D

Seria noblechairs Epic posiada również przyzwoite możliwości regulacji dzięki podłokietnikom 4D i mechanizmowi bujania, który umożliwia pochylenie oparcia do 135 stopni. Dodatkowo, odłączane poduszki pod głowę i lędźwiowe dobrze sprawdzają się w efektywnym podpieraniu dolnej części pleców.

Dlaczego warto kupić:

 • Prawdziwa skóra
 • Utrzymuje ciężar do 120 kg
 • 5-gwiazdkowa podstawa aluminiowa
 • Mechanizm kołysania

Corsair T3 Rush – stylowy fotel do gier z tkaniny

Corsair T3 Rush

Inne fotele do gier mogą naśladować konstrukcje wyścigowe w celu wzmocnienia stylu, ale ten stylowy fotel Corsair T3 Rush oferuje odrobinę elegancji. Wykorzystuje miękką tkaninę, która jest nie tylko elegancka, ale również zachowuje minimalne ciepło, zapewniając najwyższy komfort. Poza wyglądem, jego podparcie lędźwiowe z pianki z pamięcią i wyściełane podparcie szyi optymalnie wspierają zarówno szyję, jak i dolną część pleców.

Kolejnym atutem jest oparcie fotela, które można odchylić o 180 stopni, dzięki czemu można się wygodnie ułożyć pomiędzy sesjami gry. Ponadto, jego 5 wytrzymałych 65mm podwójnych kółek pozwala na łatwe poruszanie się po wszystkich powierzchniach.

Dlaczego warto kupić:

 • Stylowy design
 • Chłodny materiał
 • Wyściełana poduszka na szyję i podparcie lędźwiowe
 • Możliwość odchylenia oparcia o 180 stopni
 • Dobra trwałość

AKRacing Masters Series Pro Luxury XL – dla graczy plus size

AKRacing Masters Series Pro Luxury XL jest doskonałym wyborem dla użytkowników plus size, ponieważ jest zaprojektowany tak, aby utrzymać do 150 kg, dobrze wspierany przez szeroką metalową ramę i Class 4 Gaslift.

Dzięki temu jest to jeden z najbardziej wytrzymałych foteli gamingowych. Ponadto, utwardzana na zimno pianka jest o 70% gęstsza, a bardzo głęboka i szeroka powierzchnia siedziska jest idealna dla użytkowników o wzroście 6ft+. Ponadto posiada on również funkcję odchylania do przodu i do tyłu.

Dlaczego warto kupić:

 • Dla graczy plus size
 • Wytrzymuje obciążenie do 150 kg
 • Trwała konstrukcja z podnośnikiem gazowym klasy 4
 • 70% więcej pianki utwardzanej na zimno

Fotel DX Racer GC-R58-N-Z1 – wyścigowy styl

DX Racer GC-R58-N-Z1

Fotel DX Racer GC-R58-N-Z1 Gaming Chair posiada styl wyścigowy z odporną na zużycie skórą PU, idealny dla tych, którzy szukają zarówno estetyki, jak i trwałości. Ma 85 cm wysokie oparcie z 40 cm podstawą siedziska (za co wysocy gracze będą wdzięczni), a dzięki odchyleniu oparcia do 135 stopni można przytulnie uciąć sobie drzemkę w przerwach między sesjami hardcorowej gry. Jego 4-wymiarowe podłokietniki skutecznie pomogą odciążyć Twój intensywnie pracujący obszar ramion i szyi, a solidne krzesło o stalowej ramie oferuje dużą wytrzymałość.

Dlaczego warto kupić:

 • Styl wyścigowy.
 • Trwała i gruba skóra PU
 • Wysokie oparcie 85 cm z podstawą siedziska 40 cm
 • Odchylane oparcie o 135 stopni
 • 4-wymiarowe podłokietniki

Fotel gamingowy PULUOMIS – wybór budżetowy

PULUOMIS

Jeśli nie chcesz wypalić dziury w kieszeni, to Puluomis Gaming Chair jest dobrym wyborem. Pomimo tego, że jest to jeden z bardziej przystępnych cenowo foteli do gier w Wielkiej Brytanii, posiada on unikalną funkcję, taką jak chowany podnóżek, który naszym zdaniem ma dużą wartość.

Ponadto, również może utrzymać do 150kg wagi, z 82cm wysoki-back, 55cm szeroki siedzenia, i solidną strukturę. Tapicerka wykorzystuje sztuczną skórę dla przyzwoitego komfortu, oferując jednocześnie dobrą odporność na zużycie. Ponadto, istnieje również funkcja odchylania oparcia do 160 stopni, zagłówek i podparcie lędźwiowe oraz miękko wyściełany podłokietnik.

Dlaczego warto kupić to:

 • Przyjazne dla budżetu krzesło do gier
 • Nośniki 150 kg wagi
 • Faux skóra

play haha krzesło do gier – ultra tania cena

play haha

Jeśli poprzedni Puluomis Gaming Chair nie jest twój wybór, można rozważyć ten niezmiernie tani fotel gamingowy play haha. Chociaż nie oferuje wiele możliwości regulacji, wykonuje swoją podstawową funkcję dobrze. Wyposażony w pianki gęstości i wyściełane podłokietniki, można również dostosować jego wysokość między 46 – 56cm. Ponadto, ma również solidną podstawę, która może utrzymać do 150 kg. Co najważniejsze, jest to jeden z najtańszych foteli gamingowych w Wielkiej Brytanii!

Dlaczego warto kupić:

 • Ultra tania cena
 • Utrzymanie do 150 wagi
 • Mechanizm kołysania

Author

Udostępnij