Strona głównaRankingiRanking mikrofonów do komputera - top najlepszych mikrofonów dla YouTube'a

Ranking mikrofonów do komputera – top najlepszych mikrofonów dla YouTube’a

AUTOR

Kategorie

Twórcy treści nie widzą sensu w czekaniu na okazję, kiedy można ją stworzyć samemu. YouTube jest jednym miejscem, w którym można znaleźć wszystko. Możesz dowiedzieć się, jak zmienić oponę, zmienić system operacyjny i zmienić swoje życie – wszystko z jednego źródła. Jednak wielu twórców zapomina o znaczeniu jakości dźwięku.

Jaka jest różnica między mikrofonem dynamicznym a pojemnościowym?

Mikrofon dynamiczny ma niską czułość w porównaniu z mikrofonami pojemnościowymi, które są bardzo czułe. Jeśli kiedykolwiek byłeś na koncercie lub występie komediowym, to z pewnością używali oni mikrofonu dynamicznego. Mikrofony dynamiczne są świetne do występów na żywo, ponieważ mogą obsługiwać wejścia o dużej głośności, zanim wprowadzą zniekształcenia. Kolejna korzyść: dynamiczne mikrofony nie zarejestrują tak dużo szumów tła, jeśli w ogóle, w porównaniu z mikrofonami pojemnościowymi.

Dlaczego więc ktoś miałby wybrać mikrofon pojemnościowy? Jest wiele powodów, dla których warto kupić mikrofon pojemnościowy: są one bardziej czułe i wychwytują więcej subtelnych niuansów. To sprawia, że mikrofony pojemnościowe są świetną opcją dla wokalistów studyjnych.

Główną wadą mikrofonów pojemnościowych jest to, że prawie zawsze wymagają zasilania phantom, co oznacza wyrzucanie kolejnych pieniędzy w błoto. Jeśli możesz całkowicie kontrolować swoje otoczenie i naprawdę nagrywasz tylko jedną osobę w tym samym czasie, mikrofon pojemnościowy będzie służył ci bardzo dobrze.

Co to jest efekt bliskości?

Efekt bliskości występuje, gdy źródło dźwięku znajduje się tak blisko (prawie dotykając) mikrofonu, że bas staje się nieproporcjonalnie głośny. Jeśli podejdziesz zbyt blisko i spowodujesz przeciążenie wejścia, możesz wprowadzić zniekształcenia do swojego nagrania. O efekt zbliżeniowy trzeba się martwić tylko w przypadku mikrofonów kierunkowych. Innymi słowy, nie jest to problem z mikrofonami wielokierunkowymi. Im bardziej kierunkowy wzorzec nagrywania Twojego mikrofonu, tym efekt ten jest bardziej przesadzony.

Chociaż efekt bliskości jest zwykle niepożądany, są przypadki, w których możesz go chcieć w swoim nagraniu. Wokaliści zwykle lubią efekt bliskości, ponieważ może on sprawić, że ich głosy będą brzmiały “bardziej” lub nadać utworowi bardziej intymny charakter.

Jaki rodzaj kanału YouTube chcesz mieć?

To, jak skategoryzujesz swój kanał i jakie rodzaje filmów zamierzasz tworzyć, określi, jaki styl mikrofonu najlepiej Ci odpowiada. Jeśli planujesz streaming dla gier, Blue Yeti jest świetnym wyborem ze względu na wszechstronne opcje wzoru nagrywania i stosunkowo kompaktowy rozmiar. Jednak nie byłoby to realistyczne lub nawet użyteczne, naprawdę, dla vlogowania. W takim przypadku chciałbyś coś poza ramą, jak mikrofon shotgun, lub smukłą opcję, taką jak Blue Ember XLR. Pamiętaj, że są to wszystkie doskonałe opcje dla ich konkretnych przypadków użycia.

Opcją do streamingu jest Blue Yeti X

Blue Yeti X

Blue Yeti X posiada układ czterech kapsuł, o jedną więcej niż słynny mikrofon Blue Yeti. W zależności od potrzeb można przełączać się pomiędzy kardioidalnym, dookólnym, stereofonicznym i dwukierunkowym wzorcem nagrywania. Mnogość wzorów polarnych to tylko jedna z wielu cech, które sprawiają, że jest to jeden z najbardziej wszechstronnych mikrofonów USB na rynku.

Podczas gdy wygląd zewnętrzny pozostaje podobny do oryginalnego Blue Yeti, istnieje kilka kluczowych różnic. Po pierwsze, Blue Yeti X nagrywa dźwięk 24-bit/48kHz, co oznacza, że masz większą elastyczność w post-processingu w porównaniu do oryginału, który nagrywa dźwięk 16-bit/48kHz. Wysokiej jakości miernik LED pozwala monitorować poziom głosu za pomocą 11-segmentowego miernika, co pozwala łatwo dostosować wzmocnienie w locie, aby uniknąć obcinania. Pokrętło z przodu cylindrycznego korpusu pozwala również szybko wyciszyć mikrofon, dostosować poziom wyjściowy do słuchawek i zmieszać ilość dźwięku z komputera i mikrofonu, który jest przekazywany do monitorów dousznych.

Co więcej, możesz również skorzystać z oprogramowania audio Blue VO!CE, które zapewnia presety i możliwość tworzenia własnych, niestandardowych brzmień. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które nie znają jeszcze cyfrowych stacji roboczych audio, takich jak Adobe Audition. Jest to świetny mikrofon plug-and-play zarówno dla komputerów Mac, jak i PC i może być używany do podcastingu, nagrań muzycznych, gier i innych.

Vloguj z Rode VideoMic

Rode VideoMic

W przypadku twórców treści, którzy chcą się wybiegać w przyszłość, istnieje niewiele częściej polecanych opcji niż Rode VideoMic. Można go łatwo zamontować na lustrzance cyfrowej lub tyczce, aby uzyskać natychmiastowe nagranie. Jego zintegrowane mocowanie wstrząsowe pochłania drgania ruchu, a superkardioidalny wzór polarny jest idealny do nagrywania kierunkowego. Skutecznie filtruje dźwięki poza osią, zwłaszcza w kontrolowanym środowisku, co czyni go jednym z najlepszych mikrofonów dla YouTube, jeśli jesteś aspirującym vlogerem.

Niestety, wymaga on baterii 9V, która nieco obciąża rzeczy, ale jest wybaczalna, biorąc pod uwagę drobną konstrukcję mikrofonu shotgun. Twórcy treści, którzy nagrywają w plenerze, skorzystają z dołączonej osłony przed wiatrem, ponieważ VideoMic ma tendencję do rejestrowania bryzgów. Jeśli planujesz podróż, czy to lokalną, czy daleką, Rode VideoMic jest jedną torbą, którą musisz mieć.

Dla najlepszej jakości dźwięku wybierz Shure MV7

Shure MV7

Shure MV7 bardzo dobrze odtwarza wokale, a ten naprawdę wszechstronny mikrofon ma zarówno wyjście USB, jak i XLR, które mogą być używane jednocześnie. Ma kilka ustawień nagrywania, które można wybrać, aby zoptymalizować odpowiedź częstotliwościową, i chociaż ma tylko kardioidalny wzór polarny, to jest to typowe, co można użyć do nagrań głosowych w każdym razie. Mimo że przyciski sterujące na mikrofonie są nieco niewygodne, ponieważ wymagają użycia dwóch rąk do manewrowania, reszta wyposażenia mikrofonu jest bardzo przydatna. Oprócz wyjść USB i XLR, mikrofon posiada również port słuchawkowy do monitorowania na żywo.

Aby w pełni wykorzystać zalety Shure MV7, musisz pobrać aplikację ShurePlus MOTIV. Za pośrednictwem tej aplikacji można dostosować tryb nagrywania, zapisać presety, które są przechowywane w samym mikrofonie i dlatego można je przenosić między urządzeniami, a także pobrać aktualizacje oprogramowania sprzętowego. Jednym z trybów nagrywania jest tryb automatyczny, który umożliwia dostosowanie nagrania w oparciu o bliskość kapsuły mikrofonu i wybór spośród presetów EQ wraz z różnymi innymi łatwymi do zarządzania elementami sterującymi. Jeśli chcesz mieć większą kontrolę nad ustawieniami mikrofonu, przełącz się na tryb ręczny, aby uzyskać mini mikser z elementami sterującymi.

Rode SmartLav+ to świetny lavalier do filmów na YouTube

Rode SmartLav+

Ten lavalier jest drogi, ale jego wielokierunkowa kapsuła pojemnościowa jest dyskretna, a wzmocniony kevlarem kabel sprawia, że jest to jeden z bardziej wytrzymałych dostępnych lavów. Poza tymi cechami, w zestawie znajduje się niewiele akcesoriów. Jednak osłona przeciwwietrzna, klips do koszuli i torba do przenoszenia są funkcjonalne. Wspaniałą rzeczą w tym mikrofonie jest to, że chociaż brzmi on doskonale, gdy jest sparowany z czymś takim jak rejestrator terenowy Zoom H1n, może być również używany równie dobrze ze smartfonem. Jeśli jesteś użytkownikiem iOS, jest nawet dedykowana aplikacja Rode Rec dostępna przez App Store.

Ponieważ waży zaledwie sześć gramów, przenoszenie go nie wymaga żadnego dodatkowego wysiłku, a jeśli przejdziesz na stronę Rode, aby zarejestrować SmartLav+, korzystasz z 12-miesięcznej gwarancji. Ogólnie rzecz biorąc, jest to fantastyczny mały mikrofon do wywiadów i wszelkich przypadków, w których chcesz, aby mikrofon pozostał niezauważony, a jednocześnie rejestrował czysty dźwięk.

HyperX QuadCast to świetny mikrofon dla streamerów gier

HyperX QuadCast

HyperX QuadCast pierwotnie sprzedawany był za 139 USD, ale można go znaleźć za mniej niż 100 USD od głównych sprzedawców. Ten mikrofon pojemnościowy USB to doskonała opcja dla osób, które cenią sobie łatwość obsługi i jakość dźwięku.

Ponieważ jest to mikrofon pojemnościowy, ma on wyższą czułość niż jego dynamiczne odpowiedniki. Oznacza to, że być może będziesz musiał poruszać się wokół części stanowiska do gier, aby mikrofon nie rejestrował wszystkich wysokich dźwięków z urządzeń elektronicznych. Będziesz chciał zmniejszyć wzmocnienie tak bardzo, jak to tylko możliwe, aby wyraźnie przekazać swój głos bez szumu tła.

Firma HyperX oferuje trzy opcje wzorca polaryzacji: kardioidalny, hiperkardioidalny i dwukierunkowy. Generalnie polecamy kardioidalną, ponieważ jest najłatwiejsza w obsłudze i najmniej wyspecjalizowana spośród trzech opcji. Próbkę tego, jak brzmi mikrofon, można usłyszeć tutaj. Główną bolączką HyperX QuadCast jest to, że nie można wyłączyć dużej diody LED mikrofonu, więc będzie ona dodawać koloru do każdego wideo. Jeśli podoba Ci się QuadCast, ale naprawdę nie lubisz ciągłego podświetlenia LED, kup zamiast tego HyperX QuadCast S. To praktycznie to samo z dodanym oprogramowaniem NGenuity.

Czy zestaw mobilny Sennheiser MKE 400 jest dobry dla YouTube?

Sennheiser MKE 400

Tak, Sennheiser MKE 400 Mobile Kit to świetna opcja dla YouTuberów, którzy głównie nagrywają ze swojego smartfona. Ten superkardioidalny mikrofon pojemnościowy wykorzystuje dwie baterie AAA, które zapewniają ponad 100 godzin użytkowania, co jest idealne na kilka dni pracy. W zestawie znajduje się również Manfrotto PIXI Mini Tripod, dzięki czemu możesz oprzeć na czymś swój telefon podczas nagrywania.

Na mikrofonie otrzymujesz dwa przełączniki, dzięki którym możesz regulować czułość i nakładać filtr low-cut. Podoba nam się ta funkcja, ponieważ ułatwia dostosowanie ustawień nagrywania w locie, a to powinno zaoszczędzić czas podczas postprodukcji. Mikrofon posiada nawet potencjometr głośności i gniazdo słuchawkowe do monitorowania mikrofonu na żywo, co jest imponujące, biorąc pod uwagę jego niewielkie rozmiary. Zestaw jest dość drogi w cenie 230 USD, ale jeśli możesz go zamachnąć i odpowiada twoim potrzebom, MKE 400 Mobile Kit od Sennheisera jest doskonałym mikrofonem typu shotgun.

Czy możesz używać Shure SM58 dla YouTube?

Shure SM58

Jeśli śpiewasz dla YouTube i chcesz, by dźwięk brzmiał dobrze, a jednocześnie nie zasłaniał kamerze widoku Twojej twarzy, Shure SM58 jest elegancką i niedrogą opcją. Pasmo przenoszenia Shure SM58 jest zaprojektowane tak, aby podkreślić wokale i tłumi częstotliwości basowe, aby zmniejszyć efekt bliskości. Ma wyjście XLR, więc będziesz potrzebował interfejsu USB, aby połączyć go z komputerem, ale za 99 dolarów ten kardioidalny dynamiczny mikrofon jest trudny do pobicia.

Jeśli masz zamiar grać na gitarze akustycznej i śpiewać do swojego filmu, będziesz chciał uzyskać dwa mikrofony, aby zapewnić najlepszą jakość dźwięku. Zalecamy użycie mikrofonu pojemnościowego, takiego jak Rode NT1 lub NT1-A do gitary, a następnie trzymanie się dyskretnego mikrofonu wokalnego do głosu. Używając dwóch mikrofonów, możesz uzyskać najlepszy dźwięk kierunkowy dla każdego instrumentu, a to drastycznie wpłynie na czystość twojego audio.

Najlepsze mikrofony dla YouTube: Godne uwagi wzmianki.

 • Blue Yeti: Mikrofon Blue Yeti posiada trójkapsułową matrycę nagrywającą i wiele opcji wzorów nagrywania. Jest o 40 dolarów tańszy niż nowszy Blue Yeti X i zapewnia podobną jakość dźwięku z mniejszą ilością dzwonków i gwizdków.
 • JOBY Wavo POD: JOBY jest najbardziej znany z elastycznego statywu podróżnego Gorillapod i wyszedł swinging z w pełni funkcjonalnym mikrofonem pojemnościowym USB, który kosztuje mniej niż 100 USD. Dostajesz dwa wzory nagrywania (kardioidalne i dookólne, choć wzór omni działa bardziej jak wzór dwukierunkowy).
 • Movo UM700: Jest to doskonały mikrofon, który jest wyposażony w cztery wzorce polarne, pokładową regulację wzmocnienia i głośności, zdejmowany ekran przedni i więcej. Jego jakość dźwięku jest świetna, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że kosztuje tylko 100 dolarów.
 • Razer Seiren Mini: Ten mikrofon plug-and-play nie może być łatwiejszy w użyciu, i choć jego jakość dźwięku nie jest bezbłędna, to jest więcej niż w porządku dla swobodnego wideo YouTube.
 • Samson Go Mic: Pomimo tego, że jest to najstarszy mikrofon na liście, Samson Go Mic zasługuje na miejsce w Twojej torbie podróżnej. Posiada kardioidalne i dookólne wzorce nagrywania i jest lekki z prawie niezauważalnym śladem. Dodatkowo, odlewana, cynkowa podstawa posiada podkładkę amortyzującą, która minimalizuje wibracje i służy jako podstawka lub klips do stołu lub ekranu laptopa.
 • Rode Wireless Go: Ten mały mikrofon bezprzewodowy jest wyposażony w odbiornik do mocowania bezpośrednio do kamery wideo i mikrofon nadajnika do mówienia do. Ma zasięg 70 metrów, jest niedrogi i łatwy w użyciu.
 • Samson Q2U Dynamic Handheld USB: Ten mikrofon jest wszechstronny, ponieważ ma zarówno wyjście XLR, jak i USB, jest kompatybilny ze smartfonami i ma port słuchawkowy do monitorowania na żywo.
 • Shure MV5C: Ten mały mikrofon jest dyskretny, więc Twoi widzowie pozostaną skupieni na Tobie, gdy będziesz go używać. Podłącza się go do komputera za pomocą kabla USB i ma jednokierunkowy wzór odbioru. Posiada również tryb Voice Enhancement, który wyrównuje sygnał wejściowy, aby skupić się na Twojej wypowiedzi.
 • Shure SM7B: Ten duży mikrofon daje dość neutralne nagranie i jest wyposażony w wewnętrzne osłony przed zakłóceniami elektromagnetycznymi. Wymaga interfejsu XLR i jest świetną opcją dla streamerów lub nagrań studyjnych.
 • Zoom H1n: Jeśli szukasz nagrań na zewnątrz lub w dowolnym miejscu w podróży, ten rejestrator terenowy jest świetną opcją. Nagrywa 16-bit/44,1kHz audio, które pozostawia mnóstwo miejsca na dostosowanie w post. Jest bardzo łatwy w użyciu i można dołączyć do niego mikrofon lavalier, jak również, jeśli chcesz.

Najlepsze mikrofony dla vlogerów YouTube: Godne uwagi wzmianki

 • Rode VideoMicro: Jest to świetny mikrofon dla blogerów; wtyczka 3,5 mm może być używana bezpośrednio na większości kamer pro-twórczych i znacznie poprawia jakość dźwięku.
 • Sennheiser EW 112P G4: Jeśli nagrywasz wideo w terenie, możesz chcieć rozejrzeć się za mikrofonami bezprzewodowymi. Ten bezprzewodowy mikrofon typu lavalier ma 100-metrowy zasięg, 1680 wybieranych częstotliwości radiowych i dookólny wzór odbioru dla łatwego umieszczenia.
 • Zestaw wideo Shure MV88+: Twórcy treści, którzy korzystają ze swoich smartfonów, powinni mieć na uwadze MV88+. Ten przenośny, wykonany w całości z metalu mikrofon jest bardzo mocny i zapewnia doskonałą jakość dźwięku. W zestawie znajduje się mini statyw Manfrotto i uchwyt do telefonu. Ponadto, wszechstronny pakiet aplikacji Shure to łatwy sposób na edycję w podróży.
 • Shure VP83F: Chociaż wydaje się, że jest to droga opcja dla vlogowania, służy jako uniwersalny mikrofon pojemnościowy dla lustrzanek. Skutecznie ignoruje dźwięki poza osią, jednocześnie skutecznie rejestrując cel przed sobą.

Co powinieneś wiedzieć o najlepszych mikrofonach dla YouTube?

Ogólnie rzecz biorąc, wybieranie mikrofonu to zniechęcający proces. Musisz rozważyć swoje potrzeby: czy nagrywasz w kontrolowanym środowisku, czy nieprzewidywalnym? Czy planujesz zrobić dużo edycji po fakcie, czy jesteś bardziej skupiony na nagrywaniu wydarzenia jako takiego? Na szczęście mamy obszerny poradnik na temat wyboru odpowiedniego mikrofonu, ale poniżej przedstawiamy podstawy.

Author

Udostępnij