Strona głównaArtykułyJakie są najlepsze darmowego programy antywirusowe do zainstalowania na systemie Android?

Jakie są najlepsze darmowego programy antywirusowe do zainstalowania na systemie Android?

AUTOR

Kategorie

Bezpieczeństwo Androida jest podważane od lat. Od zawsze miał on opinię systemu o niskim standardzie zabezpieczeń. Jest on obecnie najpopularniejszym, a więc najpowszechniejszym mobilnym systemem operacyjnym, który występuje również poza smartfonami. Z tego powodu jest na niego tworzona największa ilość wirusów i jest jednym z głównych celów cyberataków. Nie pomaga fakt, że smartfony z Androidem są sfragmentowane.

Czy warto zainstalować antywirusa dla systemu Android?

System aktualizacji nie jest ujednolicony mimo prób. Nadal nie wszyscy producenci smartfonów dbają o zapewnianie regularnych aktualizacji bezpieczeństwa czy najnowszej wersji Androida. Wbudowane mechanizmy ochronne jak aplikacje administrujące, ręczne zezwalanie na uzyskanie uprawnień przez aplikacje nie zawsze jest wystarczające, a każdy ma prawo do błędu.

Nawet korzystanie z oficjalnych źródeł aplikacji jak sklep Google Play nie są wystarczające, ponieważ wielokrotnie dochodziło do usuwania niebezpiecznych programów tuż po pierwszych pobraniach ze strony użytkowników.

darmowy antywirus na telefon ochrona

Natomiast takim smartfonem obsługujemy różne aplikacje; od prywatnych profili na portalach społecznościowych po aplikacje bankowe. Trzymamy na nim różne intymne pliki jak zdjęcia czy osobiste notatki. Niewątpliwie warto zainteresować się prewencją przed zagrożeniami i znaleźć najlepszy darmowy program antywirusowy dla telefonów z systemem Android.

Jakie są najlepsze darmowe programy antywirusowe dla Androida?

W celu zapewnienia ochrony warto pobrać bezpłatną aplikację. Ich wybór jest duży, więc nie warto tracić czasu na samodzielne poszukiwania i przyjrzeć się polecanym przez nas aplikacjom. Wszystkie te zapewniają bezpieczeństwo.

Kaspersky Internet Security

Antywirus uzyskał wynik 99,6% skuteczności w ochronie według AV-Comparatives i maksymalną ocenę we wszystkich kategoriach w teście AV-TEST. Cechuje go skuteczność i prostota w użyciu. Jego wpływ na baterię wynosi zaledwie 3%. Jest łatwy w obsłudze. Bezpłatna wersja ma w sobie opcje jak filtr połączeń, “skanowanie słabych ustawień”, jednak darmowa wersja nie zawiera ochrony w czasie rzeczywistym.

Avira Security Antivirus & VPN

Niemiecka Avira w AV-TEST dostała wysokie oceny i osiągnęła 100% w teście AV-Comparatives. Niewątpliwie usunie wszystkie typy wirusów i powstrzyma ataki hakerów i złośliwego oprogramowania. Umożliwia optymalizację baterii, a nawet opcję szyfrowanie od końca do końca, zapewniający anonimowość VPN ze 100 MB do wykorzystania, ochronę antykradzieżową czy bloker połączeń Płatna wersja zawiera ochronę przed niebezpiecznymi witrynami internetowymi. Wadą Aviry jest brak polskiej wersji językowej.

McAfee Mobile Security

Antywirus sygnowany nazwiskiem założyciela Johna McAfee osiągnął wynik 97,4% skuteczności w ochronie AV-Comparatives i dostał 5,5 w zakresie ochrony na AV-TEST, więc ataki hakerów internetowych i złośliwego oprogramowania nie będą już problemem. Po zainstalowaniu wymaga założenia bezpłatnego konta; po czym proponuje skanowanie bezpieczeństwa sieci Wi-Fi i zainstalowanych już aplikacji. Na pasku powiadomień zapewnia o ochronie w czasie rzeczywistym.

wirusy

Sophos Intercept X

Aplikacja w testach uzyskała wysokie noty w tym 100% w zakresie wykrywalności niebezpieczeństw. Opcje ma wydzielone na sekcje: bezpieczeństwo urządzenia, bezpieczeństwo sieci, bezpieczeństwo aplikacji. W nich natomiast znajdziemy informacje o tym czy jest włączone: debugowanie USB, NFC, Bluetooth, wyświetlanie powiadomień na blokadzie ekranu czy status blokady bootloadera. Umożliwia ustanowić system antykradzieżowy.  Aplikacja nie została przetłumaczona na język polski.

Eset Mobile Security Antivirus

Ochrona wyniosła 99% w tekście AV-Comparatives i został on zatwierdzony pod kątem jakości. Po uruchomieniu nie wymaga założenia konta, jest w pełni spolszczony i umożliwia przeprowadzenie pełnego przeskanowania smartfona. Dodatkowe funkcje są płatne. Jest prosty w użyciu.

Bitdefender Mobile Security

Aplikacja osiągnęła wysokie noty w teście AV-TEST. AV-Comparatives zapewnia całkowicie za darmo o 99,9% skuteczności w ochronie. Bitdefender nie został spolszczony i wymaga założenia bezpłatnego konta. Aplikacja w bezpłatnej wersji oferuje możliwość przeprowadzenia skanowania. Zajmuje mało miejsca w pamięci urządzenia, a jego wpływ na baterię wynosi ok. 3%.

Avast Free Mobile Security

Jest najlepszym darmowym programem antywirusowym na urządzenie z Androidem. Aplikacja uzyskała wynik 99,6% od AV-Comparatives i same “szóstki” od AV-TEST. Gromadzi w sobie wszystko, co powinien mieć dobry program antywirusowy. Wśród wielu opcji oferuje opcję “utwórz filtr dla połączeń i SMS-ów“.

Wbudowany skaner przetestuje wszystkie aplikacje zainstalowane na urządzeniu mobilnym w pamięci wewnętrznej lub na karcie SD. Poza tym opcja “blokuj według IMEI” zapewni bezpieczeństwo w przypadku kradzieży. Umożliwia nawet geolokalizację swojego urządzenia w czasie rzeczywistym, nawet jeśli jest wyłączone.
Alternatywą dla niego jest antywirus AVG tego samego producenta.

Author

Udostępnij