Strona głównaRankingiNajlepsza klawiatura do gier w 2022 roku - top 11

Najlepsza klawiatura do gier w 2022 roku – top 11

AUTOR

Kategorie

Najlepsza klawiatura do gier może zrobić ogromną różnicę nie tylko wtedy, gdy walisz swoich wrogów online, ale także w codziennej produktywności. To dlatego, że większość codziennych klawiatur biurowych po prostu nie są tak wygodne lub trwałe. Klawiatury do gier mogą być droższe, ale oferują również funkcje, z którymi tanie urządzenia peryferyjne do zastosowań biurowych nie mogą się równać, takie jak klawisze mechaniczne, pakiety oprogramowania umożliwiające przeprogramowanie klawiszy i podświetlenie RGB zapewniające odrobinę pizzy.

Oczywiście najlepsza klawiatura do gier dla Twojej konfiguracji zależy od Twoich przyzwyczajeń związanych z graniem, dostępnej przestrzeni na biurku i budżetu. Jeśli masz tylko trochę pieniędzy do wydania, można uzyskać coś przyzwoitego; jeśli jesteś skłonny do kopać głęboko, można uzyskać prawie doskonały peryferyjne, które będą trwać przez lata i lata, aby przyjść. Nigdy nie będziesz grać – lub pisać – w ten sam sposób ponownie.

Jak wybrać najlepszą klawiaturę do gier dla Ciebie?

Istnieją trzy rzeczy, które należy rozważyć, próbując znaleźć najlepszą klawiaturę do gier dla swojej konfiguracji: Konstrukcja, funkcje i cena. Wszystkie trzy są jednak ze sobą powiązane – klawiatury o bardziej złożonych konstrukcjach i bardziej wymyślnych funkcjach kosztują więcej pieniędzy. Prostsze klawiatury są tańsze. Nie ma tu żadnych specjalnych sztuczek.

Pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał ustalić, jest to, czy chcesz mieć klawiaturę pełnowymiarową czy bezklawiszową. Jest to dość prosta decyzja: Pełnowymiarowe klawiatury mają oddzielne bloki numeryczne po prawej stronie, podczas gdy modele bezklawiszowe nie. Jeśli wykonujesz mnóstwo prac związanych z produktywnością, warto zaopatrzyć się w klawiaturę numeryczną; jeśli nie, możesz z niej zrezygnować i zaoszczędzić kilka dolarów.

W tym czasie powinieneś również zastanowić się, jakie przełączniki chciałbyś mieć, jeśli kupujesz model mechaniczny. Cherry MX to generalnie złoty standard. Najpopularniejsze typy przełączników Cherry to Red, który jest cichy i liniowy, Brown, który jest cichy i dotykowy oraz Blue, który jest głośny i dotykowy. Inni producenci przełączników zazwyczaj oferują podobne style, chociaż kodowanie kolorów może być inne.

Niektóre funkcje kosztują więcej pieniędzy niż inne. Oświetlenie RGB może przykuć kilkadziesiąt dolarów do ceny klawiatury do gier, a łączność bezprzewodowa może sprawić, że urządzenie peryferyjne będzie jeszcze droższe. Ja osobiście lubię obie te opcje, ale nie są one koniecznie warte pieniędzy, jeśli nie martwisz się o estetykę ze swojej konfiguracji. W końcu klawiatury bezprzewodowe niekoniecznie oferują ogromną przewagę, ponieważ klawiatury to urządzenia stacjonarne.

Jaka jest najlepsza klawiatura do gier?

Podczas gdy “najlepsza klawiatura do gier” bardzo zależy od sytuacji każdego użytkownika, istnieje kilka szerokich zaleceń, które mogę przedstawić. Wszystkie moje ulubione klawiatury do gier mają kilka cech wspólnych: mechaniczne klawisze, opływowe konstrukcje i oświetlenie RGB. (Podświetlenie RGB nie jest absolutnie konieczne, ale to jedna z tych rzeczy, z których zaskakująco trudno jest zrezygnować po tym, jak się je ma przez jakiś czas. Pomaga to sprawić, że klawiatura czuje się tak, jakby była wyjątkowo twoja).

Najlepsza klawiatura do gier, jaką można kupić w tej chwili – najlepsza klawiatura do gier, jaką kiedykolwiek recenzowałem, w rzeczywistości – to Corsair K70 RGB Mk. 2. Ta kolorowa klawiatura pozwala wybrać ulubiony przełącznik kluczy Cherry MX (lubię głośne, wyczuwalne Blues, ale można również uzyskać liniowe Reds, ciche Browns lub szybkie Speeds), a następnie zaprogramować klawisze i wzory kolorów, aby dopasować je do ulubionych gier. Jest wspaniale zaprojektowana i wygodna w użyciu, a po latach od pierwszego przeglądu tej klawiatury nie mogę sobie wyobrazić ani jednej istotnej rzeczy, która byłaby z nią nie tak.

Jeśli pieniądze nie mają znaczenia, Logitech G915 jest jedną z najfajniejszych klawiatur, jakich kiedykolwiek używałem. W rzeczywistości jest to moja codzienna klawiatura w pracy, ponieważ uczyniłem moje biurko strefą bez przewodów. To stylowe akcesorium jest drugą w historii bezprzewodową mechaniczną klawiaturą Logitech, ale jest o niebo lepsza od poprzedniej. Tym razem masz wspaniałe niskoprofilowe nasadki klawiszy, niesamowicie czułe przełączniki, długotrwały akumulator i pełne spektrum oświetlenia RGB. G915 jest prawdopodobnie przyszłość klawiatur mechanicznych – chociaż będziesz płacić podatek early adopter za przywilej.

Najlepsza klawiatura do gier, jaką można dziś kupić – Corsair K70 Mk.2

Corsair K70 Mk.2

POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO KUPIĆ
+ Piękna konstrukcja
+ Wybór przełączników klawiszowych
+ Wysoka jakość komponentów

Raz na jakiś czas testuję produkt taki jak Corsair K70 Mk.2 i zdaję sobie sprawę, że nie ma on absolutnie żadnych istotnych wad. To urządzenie peryferyjne jest jedyną klawiaturą, która kiedykolwiek otrzymała pięciogwiazdkową recenzję w Tom’s Guide. Jest wygodna i oferuje nieskazitelne wrażenia z pisania dzięki autentycznym przełącznikom Cherry MX. Jest wspaniale zaprojektowana i pięknie wygląda dzięki szerokim opcjom podświetlenia RGB. Ale, co najważniejsze, działa cuda w grze, ponieważ szybko i dokładnie przetwarza każde polecenie. Można nawet ustawić własne profile dla każdej z ulubionych gier, a następnie wybrać odpowiedni wzór oświetlenia.

Od dyskretnych klawiszy multimedialnych po tryb gry, który zapobiega przypadkowemu opuszczeniu gry, K70 Mk.2 jest zachwycający. Jeśli można żołądek jego wysoką cenę wywoławczą, K70 Mk.2 jest po prostu o najlepszych klawiatur do gier można kupić.

Razer Cynosa V2

POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO KUPIĆ
+ Robotliwe oświetlenie RGB
+ Profile i tryb gry
+ Rozsądna cena

Razer Cynosa V2 to tania klawiatura do gier, która jest odpowiednia dla nowicjuszy w świecie gier PC. Ta klawiatura membranowa brakuje wygodnych klawiszy mechanicznych swoich droższych kuzynów, chociaż ma prawie wszystko inne, czego można oczekiwać od w pełni funkcjonalnej klawiatury do gier. Cynosa V2 posiada pełne podświetlenie RGB, programowalny tryb gry, aby zapobiec przypadkowemu wyłączeniu gry w połowie sesji, dyskretne klawisze multimedialne, a nawet pewne poręczne zarządzanie kablami. Jeśli nie chcesz wydawać 150 dolarów – lub więcej – na klawiaturę, to jest to dobre miejsce na początek.

Aby być uczciwym, jest powód, dla którego klawiatury membranowe są zazwyczaj bardzo tanie, a Cynosa V2 nigdy do końca nie wykracza poza swój styl klawiszy. Pisanie na tej klawiaturze jest niemiłym doświadczeniem i może nie dorównywać szybkości wprowadzania danych w bardziej zaawansowanych modelach zoptymalizowanych pod kątem esportu. Programowanie podświetlenia RGB jest również trudniejsze niż powinno być. Jeśli jednak wydałeś już większość swoich pieniędzy na wymyślny komputer i musisz oszczędzać na akcesoriach, Cynosa V2 to dobry wybór.

Razer BlackWidow Lite

razer blackwidow lite

+ Nierzucająca się w oczy konstrukcja
+ Przyzwoite przełączniki mechaniczne
+ Nie za droga

Razer BlackWidow Lite jest prawdopodobnie najbardziej uniwersalną klawiaturą na tej liście. Jest coś cudownie minimalistycznego w jej konstrukcji bez klawiszy, prostym białym podświetleniu i cichych przełącznikach Razer Orange. Razer pierwotnie określił BlackWidow Lite jako klawiaturę, która dzieli różnicę między grami a aplikacjami produkcyjnymi i nietrudno dostrzec dlaczego. To urządzenie peryferyjne jest małe, proste i stosunkowo niedrogie. Jest to również prawdopodobnie najbardziej niedopowiedziane akcesorium, jakie Razer kiedykolwiek wyprodukował; firma zazwyczaj jest nieco głośniejsza.

Jedną z potencjalnych wad jest to, że klawisze BlackWidow Lite są dość piskliwe, zanim zainstalujesz w nich serię gumowych o-ringów. Pierścienie są dołączone, ale ich instalacja to powolny, żmudny proces.Będziesz musiał również żyć bez paska mediów, który jest często dobrodziejstwem dla użytkowników produktywnych. W przeciwnym razie BlackWidow Lite może pomóc ci wyróżnić się w turnieju lub w programie Excel.

Logitech G915

Logitech G915

POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO KUPIĆ

+ Doskonałe przełączniki klawiszy
+ Piękna konstrukcja
+ Solidne oprogramowanie

Tylko czas pokaże, ale wierzę, że Logitech G915 reprezentuje przyszłość klawiatur do gier. Tak jak myszy i zestawy słuchawkowe do gier stały się coraz bardziej bezprzewodowe w ciągu ostatnich kilku lat, G915 pokazuje, jak klawiatury mogą obrać tę samą drogę bez poświęcania estetyki lub wydajności. G915 to wspaniała, ultracienka klawiatura do gier, która łączy się z komputerami za pośrednictwem klucza USB lub Bluetooth. Nie ma opóźnień, nie ma przerw w transmisji. Jest tak samo szybka i responsywna jak każde inne przewodowe urządzenie peryferyjne.

Dzięki niskoprofilowym przełącznikom klawiszy i pełnemu podświetleniu RGB, G915 jest zarówno wygodna, jak i efektowna wizualnie. Jego jedyną prawdziwą wadą jest to, że kosztuje sporo pieniędzy. Ale jeśli weźmiesz pod uwagę, że uratuje twoje biurko przed nieestetycznymi przewodami i przetrwa przez wiele lat, może to być świetna inwestycja.

Corsair K70 RGB TKL Champion Series

Corsair K70 RGB TKL Champion Series

POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO KUPIĆ
+ Piękne wzornictwo
+ Autentyczne przełączniki Cherry MX
+ Przydatne funkcje turniejowe

Corsair K70 RGB TKL Champion Series to nazwa, ale jest to również jedna z najlepszych klawiatur do gier, jakie można kupić. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli jesteś na rynku dla TKL, lub tenkeyless, modelu. Podobnie jak jej pełnowymiarowy odpowiednik, Corsair K70 Mk.2, K70 RGB TKL posiada autentyczne klawisze Cherry MX, wspaniałą konstrukcję i solidne oprogramowanie. Możesz dostosować skomplikowane wzory oświetlenia, ustawić profile dla poszczególnych gier, a nawet przeprogramować dowolny klawisz. To wszechstronny system.

Podobnie jak inne klawiatury Corsair, K70 RGB TKL jest dość drogi. Co więcej, choć jej dyskretne klawisze multimedialne są pod ręką, ich niestandardowa konfiguracja sprawia, że są nieco trudniejsze w użyciu niż to, co można znaleźć w pełnowymiarowym modelu. Poza tym jednak Corsair K70 RGB TKL jest urządzeniem niemal bez wad.

HyperX Alloy Origins 60

HyperX Alloy Origins 60

POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO KUPIĆ
+ Mały profil
+ Wygodne przełączniki klawiszy
+ Ładne podświetlenie RGB

HyperX Alloy Origins 60 pokazuje, że mini klawiatury mogą doskonale sprawdzać się w grach. Ta 60-procentowa klawiatura nie ma klawiatury numerycznej, rzędu funkcyjnego ani klawiszy strzałek, ale jeśli możesz pogodzić się z nauką niektórych skrótów klawiszowych, jest to fantastyczny sposób na usprawnienie rozgrywki przy jednoczesnej oszczędności miejsca na biurku. Co więcej, w Alloy Origins 60 zastosowano wygodne przełączniki klawiszy HyperX Red, które oferują pełny wachlarz oświetlenia RGB.

Trzeba przyznać, że Alloy Origins 60 może być trudna do sprzedania, jeśli nie jesteś jeszcze zwolennikiem klawiatury mini. Touch typists znajdzie wiele z ich ulubionych przycisków brakuje, i klucze przełączniki są nieco głośniejsze niż można się spodziewać. Nadal, jak mini klawiatury gier iść, jest to jeden z lepszych.

Roccat Vulcan Aimo 121

Roccat Vulcan Aimo 121

POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO KUPIĆ
+ Gorąca konstrukcja
+ Wybór przełączników kluczy
+ Wielka wydajność

Kiedy ostatni raz dostałeś komplement na temat swojej klawiatury? Kiedy recenzowałem Roccat Vulcan Aimo 121, miałem ciągły strumień współpracowników, którzy przechodzili obok mojego biurka, mówiąc mi, jak wspaniale wygląda moja klawiatura. Vulcan Aimo 121 posiada elegancką, czarną obudowę z subtelnym wzorem ziarna, na której znajdują się półprzezroczyste przełączniki klawiszy w jaskrawych kolorach oraz ultracienkie, czarne nasadki. Jeśli ustawisz klawiaturę z tęczowymi efektami świetlnymi (co umożliwia oprogramowanie Roccat Swarm), możesz mieć trudności z oderwaniem wzroku.

Oczywiście sama estetyka nie jest tym, co czyni Vulcan Aimo 121 tak dobrym. Pisanie na klawiaturze jest szybkie i wygodne, a wydajność w grze jest nienaganna. Możesz ustawić profile dla poszczególnych gier, a także kontrolować swoją muzykę za jednym dotknięciem dzięki dyskretnym przyciskom multimedialnym. Warto też wspomnieć o Roccat Vulcan TKL Pro jako odpowiedniej alternatywie.

Logitech G915 TKL

logitech g915 tkl

POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO KUPIĆ
+ Kompaktowy rozmiar
+ Doskonałe przełączniki
+ Dyskretne klawisze multimedialne

Logitech G915 TKL jest dokładnie tym, jak brzmi: pozbawioną klawiszy wersją podobnie doskonałego Logitech G915. Podobnie jak pełnowymiarowy model, G915 TKL to stylowe i drogie urządzenie peryferyjne. Jest to również jedna z jedynych bezprzewodowych mechanicznych klawiatur do gier na rynku. Jeśli chcesz pozbyć się swojej przewodowej konfiguracji, ale nie masz zbyt wiele wolnego miejsca na biurku, to prawdopodobnie jest to model dla Ciebie.

Podobnie jak w przypadku innych modeli Logitech, G915 TKL korzysta z doskonałych przełączników klawiszowych, intuicyjnego oprogramowania i trwałej konstrukcji. Nadal otrzymujesz dyskretne klawisze multimedialne, a także cienkie, podwyższone nakładki na klawisze i podświetlenie RGB dla każdego klawisza. Chociaż G915 TKL kosztuje prawie dwa razy więcej niż podobne modele przewodowe, jest prawdopodobnie warta dopłaty, zwłaszcza jeśli będziesz przenosić klawiaturę, aby wykorzystać jej profile połączenia USB dongle i Bluetooth.

Razer Huntsman V2 Analog

Razer Huntsman V2 Analog

POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO KUPIĆ
+ Innowacyjne funkcje uruchamiania
+ Piękny design
+ Wspaniała wydajność

Razer Huntsman V2 Analog reprezentuje nowatorski eksperyment w klawiaturach Razera: analogowe, optyczne przełączniki klawiszy. W uproszczeniu oznacza to, że klawisze aktywują się za pomocą systemu opartego na świetle (optycznym), a nie na nacisku (mechanicznym) lub elektryczności (membranowym). Z punktu widzenia rozgrywki chwilowej nie ma to większego znaczenia. Jeśli jednak grasz na bardzo wysokim poziomie turniejowym, nieco szybszy sygnał może się przydać.

Poza tym Huntsman V2 Analog oferuje standardowy zestaw funkcji klawiatury Razera, w tym programowalne oprogramowanie i pełne możliwości podświetlenia RGB. Najfajniejszą funkcją jest jednak możliwość zaprogramowania aktywacji poszczególnych klawiszy. Oznacza to, że możesz zaprogramować niektóre klawisze, aby uruchamiały się przy niższym lub wyższym poziomie nacisku niż ich sąsiedzi. Jest to innowacyjna funkcja, którą chcielibyśmy zobaczyć w innych urządzeniach.

SteelSeries Apex 5

SteelSeries Apex 5

POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO KUPIĆ
+ Rozsądna cena
+ Dobra wydajność w grze
+ Sprytny klawisz multimedialny

Raz na jakiś czas pojawia się klawiatura gamingowa taka jak SteelSeries Apex 5. Modele te próbują połączyć gładkość klawiatury membranowej z szybkością reakcji klawiatury mechanicznej. Nie zawsze są one w pełni udane, ale cena jest odpowiednia. Apex 5 rzeczywiście oferuje nieco lepsze wrażenia niż tradycyjna klawiatura membranowa, z nieco wygodniejszymi klawiszami i pełnym zestawem oświetlenia RGB.

Trzeba przyznać, że Apex 5 podejmuje też kilka ryzykownych działań, które nie do końca się opłacają. Mały ekran OLED w prawym górnym rogu nie dodaje wiele, a także nie oferuje znaczącej różnicy w cenie w stosunku do pełnej klawiatury mechanicznej, zwłaszcza jeśli nie jesteś fanem oświetlenia RGB. Mimo to, jeśli chcesz zamoczyć stopy w świecie mechanicznych klawiatur do gier, nie angażując się w pełni, Apex 5 reprezentuje godny szacunku środek.

Razer Turret dla konsoli Xbox One

razer turret

POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO KUPIĆ
+ Eleganckie wzornictwo
+ Doskonała wydajność w grze
+ Kompatybilność z konsolą Xbox One i komputerem PC

Prawie wszystkie najlepsze klawiatury do gier współpracują z konsolami Xbox One, Xbox Series X i Xbox Series S. Jednak bardzo niewiele z nich robi to bezprzewodowo. Wprowadź Razer Turret dla Xbox One, który zapewnia zarówno bezprzewodową klawiaturę i bezprzewodową mysz, zaprojektowaną wyraźnie z konsolami Xbox w min. Ten wygodny zestaw zawiera klawiaturę, rozszerzalną podkładkę pod mysz i mysz, wszystko zaprojektowane tak, aby zmieścić się na Twoich kolanach podczas gry z kanapy. Co więcej, klawiatura jest mechaniczna, podobnie jak w przypadku pecetowego modelu Razera.

Razer Turret dla Xbox One ma jednak kilka wad. Jest niezwykle droga i choć współpracuje z komputerami PC, nie ma tylu funkcji, jakich można by się spodziewać po modelu zaprojektowanym z myślą o pecetach. Z drugiej strony, długi czas pracy na baterii i przemyślany projekt Razer Turret w dużym stopniu usprawiedliwiają jego cenę, podobnie jak jego doskonałe osiągi w niemal każdej grze na Xboxa z obsługą klawiatury.

Author

Udostępnij