Strona głównaRankingiNajlepsza mysz do gier 2022 - top 7

Najlepsza mysz do gier 2022 – top 7

AUTOR

Kategorie

Aby konkurować z najlepszymi graczami, musisz wyposażyć się w najlepszą mysz do gier, na którą możesz sobie pozwolić.W tym miejscu wkraczamy my: spędziliśmy setki godzin grając w gry i przeprowadzając testy, aby oddzielić zwycięzców od tych, którzy dopiero chcą. Czytaj dalej, a pomożemy Ci wybrać najlepszą mysz dla Twoich gier i stylu grania.

Jeśli wiesz już, czego szukasz, w dalszej części strony znajdziesz krótkie recenzje wszystkich naszych obecnych faworytów. Dzięki cenom, które wahają się od przyjaznych dla budżetu do łamiących portfel, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym graczem, który chce zdobyć przewagę w swoich ulubionych grach, doświadczonym ekspertem, który chce utrzymać swój elitarny współczynnik zabójstw do śmierci, czy nawet leworęcznym graczem, który ma nadzieję na znalezienie odpowiedniego wskaźnika, możemy polecić Ci coś, co będzie pasowało do rachunku.

Jeśli jednak nie odróżniasz chwytu dłoni od chwytu pazura, czytaj dalej. Wyjaśnimy wszystko, co musisz wiedzieć w naszym podręcznym przewodniku zakupu.

Jak wybrać najlepszą mysz do gier dla siebie?

Jeśli chodzi o wybór myszy do gier, łatwo jest dać się zepchnąć na boczny tor przez marketingowe chwyty. Niewiarygodnie wysokie DPI i najnowszy czujnik mogą brzmieć jak te, które podniosą Twoją grę do następnego poziomu, ale w rzeczywistości istnieją ważniejsze rzeczy do rozważenia.

Najbardziej powinien Cię interesować ogólny kształt i waga myszy. Następnie, w kolejności istotności, dochodzą przyciski, DPI, sensor i wszystko inne. Poniżej wyjaśniamy się w tej kwestii.

Dlaczego kształt i waga są tak ważne?

Kształt i waga Twojej myszy – czyli jej ogólna budowa – są bezpośrednio związane z tym, jak dobrze będziesz sobie radził w swoim ulubionym FPS/MMORPG/MOBA. Niewłaściwa budowa będzie odczuwana jako nienaturalna i niewygodna, a także może zaostrzyć urazy związane z myszą.

Kształt, który Ci odpowiada, będzie w dużej mierze zależał od Twojego chwytu myszy. Oto jak sprawdzić, jakiego chwytu używasz:

Połóż dłoń na myszy.

  • Jeśli cała dłoń (dłoń i palce) spoczywa na powierzchni myszy, masz chwyt typu palm grip.
  • Jeśli dłoń jest uniesiona i tylko opuszki palców dotykają myszy, mamy do czynienia z chwytem typu fingertip.
  • Jeśli tył dłoni dotyka powierzchni myszy, a palce są wyraźnie wysklepione, a nie płasko przylegają do myszy, mamy do czynienia z chwytem szponiastym.
  • Osoby trzymające dłoń docenią wyższą mysz (“high profile”) z bardziej zaokrągloną podpórką pod dłoń – innymi słowy, mysz, która wygodnie dopasowuje się do naturalnej krzywizny dłoni. Możesz także zauważyć, że myszy oburęczne są wyraźnie mniej wygodne.

Ile przycisków potrzebuję?

Jeśli jesteś graczem Call of Duty/Battlefield/CounterStrike, zadowolisz się standardowymi dwoma dodatkowymi przyciskami zamontowanymi z boku myszy oraz trzecim dedykowanym przyciskiem regulacji DPI (zwykle znajdującym się pod rolką przewijania).

Zapaleni gracze League of Legends lub World of Warcraft skorzystają jednak z dodatkowych przycisków montowanych z boku. Prawie wszystkie nowoczesne myszy są dostarczane z oprogramowaniem PC, więc możesz przypisać gniazda przedmiotów lub umiejętności do tych dodatkowych przycisków i zachować rękę od klawiatury wolną od ważnego zadania, jakim jest poruszanie się.

Co to jest DPI i ile potrzebuję?

DPI, czyli punkty na cal (znane również jako liczba na cal lub Mickeys na sekundę) to miara tego, jak daleko kursor myszy przesuwa się na ekranie, gdy przesuwasz mysz o jeden cal. Im wyższe DPI, tym bardziej wrażliwa jest mysz.

Większość producentów myszy do gier chwali się wyjątkowo wysokim DPI swojej myszy jako cechą zabójczą, ale prawda jest taka, że większość graczy nigdy nie będzie nawet używać czułości wyższej niż około 1600DPI. Powyżej tego poziomu ruch w grze staje się bardzo trudny do kontrolowania – a do tego niektóre myszy osiągają zawrotną wartość 20 000DPI.

Dlaczego sensor nie jest ważny?

Z tego prostego powodu, że jeśli nie używasz myszy sprzed kilkudziesięciu lat (takiej z małą plastikową kulką w środku), trudno Ci będzie odróżnić jeden sensor od drugiego. Żadna z myszy na naszej liście nie ma czujników tak strasznych, abyś mógł zrezygnować z ich zakupu.

Najlepsze myszy do gier, które można kupić

SteelSeries Rival 3: najlepsza budżetowa mysz do gier

SteelSeries Rival 3

Najtańsza mysz do gier firmy SteelSeries jest minimalistyczna. Przy wysokości zaledwie 22 mm i wadze 77 g, jest to niskoprofilowy wskaźnik, który najlepiej nadaje się do chwytaków z końcówkami lub pazurami. Podczas testów jednak, ten chwytak dłoni szybko dostosował się do niskiej wagi i smukłej ramy i władał Rivalem 3 z większą dokładnością niż jakąkolwiek inną myszą podczas testu.

Mysz posiada dwa boczne przyciski – standardowe dla tego modelu – oraz przełącznik DPI poniżej rolki przewijania, które można zaprogramować za pomocą doskonałej aplikacji SteelSeries Engine. Każdy przycisk uruchamia się z bardzo satysfakcjonującym mechanicznym kliknięciem.

Jedyną ekstrawagancją jest wąski pasek LED, który pokrywa tył i boki myszy; jest to bardzo gustowny dodatek RGB, który można w pełni dostosować za pomocą aplikacji Engine.

Jeśli jesteś fanatykiem FPS-ów z budżetem, Rival 3 to lekka, tania mysz z cenionej rodziny myszy do gier SteelSeries. Będzie Ci służyć naprawdę bardzo dobrze.

Kluczowe specyfikacje – Wymiary: 120 x 58 x 22mm; Waga: 77g; Sensor: SteelSeries TrueMove Core; Maksymalne DPI: 8,500; Przyciski: 6; RGB: Tak

Corsair Sabre RGB Pro Wireless: Najlepsza bezprzewodowa mysz do gier

Corsair Sabre RGB Pro Wireless

Corsair Sabre RGB Pro Wireless to niezwykle wygodna mysz do gier, która łączy się z komputerem/laptopem za pośrednictwem Bluetooth lub bezprzewodowego klucza sprzętowego Corsair Slipstream. Ma wysoki, okrągły profil z rozłożonym przodem, który najlepiej pasuje do graczy, którzy trzymają się swojego wskaźnika dla drogiego życia. Przy wadze 79 g jest zaskakująco lekka, ale dzięki masywnej ramie nie sprawia wrażenia nieporęcznej.

Z siedmioma konfigurowalnymi przyciskami i gniazdem do przechowywania klucza bezprzewodowego, bezprzewodowa Sabre RGB Pro nie jest przepełniona dodatkowymi funkcjami, ale z perspektywy technicznej ta mysz jest w czołówce najlepszych.

Maksymalna rozdzielczość 26 000 DPI oraz hiper-polling o częstotliwości 2000 Hz sprawiają, że jest to niezwykle czuła mysz, która powinna przypaść do gustu wszystkim zdeklarowanym zawodowym graczom. Technologia iCUE firmy Corsair jest dostępna dla tych, którzy chcą bawić się dyskretnym oświetleniem RGB, remapować przyciski lub regulować odstępy DPI.

Czas pracy na baterii został oceniony na 60 godzin przez Slipstream i 90 godzin przez Bluetooth, co jest bardzo dobrym wynikiem. Prawdę mówiąc jest bardzo mało złego w Sabre RGB Pro Wireless: pod warunkiem, że masz gotówkę, jest to jeden z najlepszych myszy do gier wokół w tej chwili.

Kluczowe specyfikacje – Wymiary: 129 x 70 x 43mm; Waga: 79g; Sensor: Corsair Marksman 26K; Maksymalne DPI: 26 000; Przyciski: 7; RGB: Tak

Razer Basilisk V3: najlepsza mysz dla graczy

Razer Basilisk V3

Najnowsza mysz gamingowa Basilisk firmy Razer ma więcej niż kilka sztuczek w swoich rękawach. Na początek Basilisk trzeciej generacji jest kolejną myszą Razera, która jest w najwyższym stopniu konfigurowalna, ze zwykłym zestawem dostosowań czułości DPI (do maksimum 26 000), dostosowań szybkości pollingu (do 1 000 Hz), dostosowywania odległości unoszenia/lądowania i dostrajania RGB za pośrednictwem oprogramowania Razer’s Synapse 3.

Jednak to, co naprawdę wyróżnia przewodową Basilisk V3, to nowe kółko przewijania. Basilisk V3 jest pierwszą myszą do gier poza fabrykami Logitech z wolnym kółkiem przewijania i to, co to oznacza, to nie tylko normalny tryb przewijania “notched”, ale także tryb “free-spin” – włączany prostym naciśnięciem przycisku – który uwalnia kółko przewijania do szybkiego przewijania. Im szybciej kręcisz kółkiem, tym bardziej zwiększa się jego prędkość.

Każdy z 11 przycisków Basilisk V3 jest w pełni konfigurowalny i posiada nawet zamontowane z boku sprzęgło czułości, które po naciśnięciu spowalnia ruchy myszy dla precyzyjnego celowania. Pod względem wydajności Basilisk V3 należy do najlepszych w branży: jest śmiesznie lekka, o niskim profilu, z cudownym, beztarciowym ślizgiem i wygodnym wklęsłym uchwytem na kciuk.

Basilisk V3 w dobrej cenie, z mnóstwem opcji personalizacji, jest rewelacyjnym wyborem dla każdego gracza.

Kluczowa specyfikacja – Wymiary: 129 x 62 x 43mm; Waga: 101g; Sensor: Razer Focus Plus; Maksymalne DPI: 26,000; Przyciski: 11; RGB: Tak

HyperX Pulsefire Haste: Najlepsza lekka mysz dla graczy

HyperX Pulsefire Haste

Próba HyperX dotycząca myszy do gier o strukturze plastra miodu jest dobra. Pulsefire Haste waży zaledwie 59 g, co czyni ją z łatwością najlżejszą myszą, jaką kiedykolwiek testowaliśmy. Ta śmieszna waga ma pomóc tam, gdzie wymagane są szybkie ruchy myszy i z naszej strony nie zawodzi.

Mała, wąska i nieszczególnie wysoka, Pulsefire Haste jest stworzona dla osób trzymających ją w łapkach. Jednak podobnie jak w przypadku wielu myszy z tej listy, cechy te sprawiają, że jest to świetny wybór dla każdego, kto potrzebuje tyle kontroli i zręczności, ile może zaoferować mysz do gier. W rzeczywistości mysz Pulsefire Haste przeszła nasz test dokładności: uzyskaliśmy doskonały wynik 100%, trafiając we wszystkie cele, w które celowaliśmy w ciągu 30 sekund.

Z sześcioma programowalnymi przyciskami, Pulsefire Haste nie jest przeładowana funkcjami, ale o to właśnie chodzi. Nawet podświetlenie RGB jest ograniczone do małego paska, który obrysowuje kółko przewijania. Pulsefire Haste można jednak dostosować do własnych potrzeb (na tyle, na ile jest to możliwe w przypadku tej minimalistycznej myszy) za pomocą oprogramowania Ngenuity firmy HyperX, więc pod tym względem najważniejsze elementy są dobrze zabezpieczone. W zestawie znajduje się nawet taśma do mocowania, która zapobiega przypadkowemu poślizgowi, a kabel jest również w oplocie.

Jeśli chcesz mieć mysz do gier typu barebones, która zapewni Ci przewagę nad konkurencją w grach opartych na reakcji, a nie chcesz wydawać fortuny, aby ją zdobyć, HyperX Pulsefire Haste to fantastyczny wybór.

Kluczowe specyfikacje – Wymiary: 119 x 41 x 64mm; Waga: 59g; Sensor: Pixart PAW3335; Maksymalne DPI: 6,200; Przyciski: 6; RGB: Tak

Roccat Kone Pro Air: Najlepsza lekka bezprzewodowa mysz do gier

Roccat Kone Pro Air

Seria Kone firmy Roccat jest dobrze znana z wygodnego wzornictwa i referencji e-sportowych, i to właśnie o nią chodzi w Kone Pro Air. Jest to zwodniczo prosta mysz o nowym kształcie i wystarczającej liczbie ulepszeń pod maską, abyśmy usiedli i zwrócili uwagę.

Podobnie jak inne myszy Kone, Pro Air jest dość duża, ma długi, szeroki korpus i okrągłą podpórkę pod dłonie. Jest asymetryczna i dlatego została zbudowana z myślą o osobach praworęcznych, ale konstrukcja jest niezwykle wygodna; podpórka pod kciuk jest głęboka i szczególnie podoba nam się to, że tył myszy rozszerza się na zewnątrz po prawej stronie, unosząc nieco palec różowy z korpusu myszy. Jest to urocza rzecz do codziennego użytku.

Jeśli chodzi o funkcje, Kone Pro Air jest minimalistyczna. Posiada łącznie siedem programowalnych przycisków oraz przełącznik na spodzie, który przełącza pomiędzy łącznością 2,4 GHz i Bluetooth. Jest tam również gniazdo na odbiornik USB, co zawsze jest doceniane. Co dziwne, Kone Pro Air nie ma przycisku regulacji DPI – zamiast tego można stworzyć do sześciu unikalnych profili za pomocą aplikacji Swarm, które obejmują ustawienia oświetlenia, funkcje przycisków i czułości, a następnie przełączać się między nimi za pomocą przycisku na spodzie myszy.

Dzięki przełącznikom Titan pod każdym głównym przyciskiem i aluminiowemu kółku przewijania mysz Kone Pro Air jest wprost stworzona do e-sportu, a jej funkcja szybkiego ładowania zapewnia pięć godzin gry po dziesięciu minutach ładowania. Innymi słowy: w tej myszy jest o wiele więcej niż widać na pierwszy rzut oka.

Kluczowe specyfikacje – Wymiary: 126 x 40 x 72mm; Waga: 75g; Sensor: Roccat Owl-Eye; Maksymalne DPI: 19,000; Przyciski: 6; RGB: Tak

AOC AGM700: Najlepsza cenowo mysz gamingowa

AOC AGM700

Pierwsza próba firmy AOC dotycząca myszy do gier jest dobra. AGM700 mieści w sobie bardzo wiele z myszy w niskiej cenie, z ośmioma mapowalnymi przyciskami, dedykowanym przyciskiem snajperskim do natychmiastowej redukcji DPI, a nawet komorą na spodzie myszy, która mieści dodatkowe ciężarki. Obciążniki te zwiększają całkowitą wagę z 90 do 115 g; chociaż żadna z tych wartości nie jest szczególnie lekka jak na mysz o aspiracjach FPS, gracze, którzy nie przepadają za ultralekkimi myszami do gier, docenią jej ciężar.

Nie jest to szczególnie duża mysz, a stromo ustawiona pod kątem podpórka pod nadgarstek bardziej odpowiada osobom trzymającym palce. Boki są teksturowane i wklęsłe, aby ułatwić chwytanie myszy palcami dłoni i kciukiem. Nie miałem żadnych problemów z używaniem AGM700 w Battlefield 2042: stopki ślizgają się gładko, a mysz jest odpowiednio responsywna – a dodatkowo podoba mi się dodatkowa waga. Twój przebieg może się oczywiście różnić.

Jedynym prawdziwym minusem jest przestarzała konstrukcja myszy i aplikacja AOC G-Tools. Ta ostatnia jest miejscem, w którym można dostosować regulator DPI, mapować kontrolki do przycisków i zmienić dość mało inspirujące podświetlenie LED. Funkcjonuje ona doskonale, ale zdecydowanie wymaga przeciągnięcia do bieżącego roku. To samo dotyczy myszy, która wygląda na kilka lat przestarzale dzięki metalicznemu lewemu/prawemu kliknięciu i niedopasowanemu przyciskowi snajperskiemu.

Wyjdź jednak poza nieco tandetny wygląd zewnętrzny, a znajdziesz świetną cenowo mysz, która ma wiele do zaoferowania każdemu zwykłemu graczowi.

Kluczowe dane techniczne – Wymiary: 123,8 x 63,4 x 37,9mm; Waga: 90-115g; Sensor: PixArt PMW3389; Maksymalne DPI: 16,000; Przyciski: 8; RGB: Tak

Razer Viper Ultimate: Najlepsza mysz do gier pod względem czasu pracy na baterii

Razer Viper Ultimate

Wybór odpowiedniej nagrody dla Razer Viper Ultimate był trudny. Po pierwsze, jest to jedna z najlżejszych i najcieńszych myszy, jakie testowaliśmy; jest również oburęczna i może pochwalić się najlepszym czasem pracy baterii spośród wszystkich myszy bezprzewodowych, jakie testowałem. Jednak ta śmieszna waga 74 g w połączeniu z lekką budową i dość wyjątkowymi specyfikacjami oznacza, że Viper Ultimate wyróżnia się jako mysz dla każdego, kto chce wykorzystać swój błyskawiczny refleks.

Viper Ultimate może obsługiwać szybkość myszy do 650IPS (cali na sekundę), co w uproszczeniu oznacza, że może nadążać za wyjątkowo szybkimi ruchami bez utraty zdolności śledzenia tego ruchu. Świetne dla ogólnej dokładności, ale szczególnie jeśli obniżasz DPI dla zwiększenia precyzji – niskie czułości wymagają szybszych ruchów myszy.

Aby dodać do tego rosnącego stosu pozytywów, Viper Ultimate wytrzyma 70 godzin na jednym ładowaniu i zawiera zgrabną magnetyczną stację dokującą z kablem w oplocie. Możesz dostosować oświetlenie i funkcje przycisków w Razer Synapse, gdzie znajdziesz również opcję przełączania między trybami dla prawo- i leworęcznych. Mówiąc wprost, ta mysz ma wszystko – co tłumaczy jej wysoką cenę.

Kluczowa specyfikacja – Wymiary: 127 x 58 x 38mm; Waga: 74g; Sensor: Razer Focus Plus; Maksymalne DPI: 20,000; Przyciski: 7; RGB: Tak

Author

Udostępnij