Strona głównaRankingiNajlepsze drukarki domowe - 10 urządzeń, które warto wziąć pod uwagę przed...

Najlepsze drukarki domowe – 10 urządzeń, które warto wziąć pod uwagę przed zakupem

AUTOR

Kategorie

Tylko najlepsze drukarki domowe mogą sprostać Twoim wymaganiom, niezależnie od tego, czy masz wielopokoleniowe gospodarstwo domowe, którego członkowie mają różne zestawy potrzeb, czy też pracujesz w domu. Wspaniałą rzeczą w nowoczesnych drukarkach jest to, że są one nie tylko o wiele bardziej wydajne niż kiedykolwiek, ale również mają tendencję do służenia różnym celom – nawet tym, których nie uznałbyś za drukarki typu “wszystko w jednym”, a to dotyczy również tych, które są przeznaczone do użytku domowego.

Niezależnie więc od tego, czy Twoje codzienne potrzeby w zakresie drukowania obejmują drukowanie i skanowanie wielu dokumentów służbowych, czy też drukujesz głównie prace domowe dzieci i projekty szkolne, nie potrzebujesz drogiego behemota, którego znajdziesz w większości biur. Najlepsze drukarki domowe są tym, czego potrzebujesz do wszystkich potrzeb związanych z drukowaniem w dzisiejszych czasach. W oparciu o technologię atramentową lub laserową, drukarki te są tak samo wielofunkcyjne i wszechstronne przy zachowaniu przystępnych cen, kompaktowych rozmiarów i, co być może ważniejsze, niezawodności.

O ile nie wymagasz wysokiej wydajności drukarki biznesowej, jedna z najlepszych drukarek domowych będzie więcej niż wystarczająca. A my dla Twojej wygody zebraliśmy nasze najlepsze propozycje w tym przewodniku. W tym przeglądzie badamy, jak dobrze najlepsze drukarki domowe drukują i skanują oraz ile kosztują.

Czym jest drukarka domowa?

Jak sama nazwa może sugerować, drukarki domowe są przeznaczone głównie do użytku z komputerem domowym i wieloma innymi urządzeniami, umożliwiając łatwe drukowanie dokumentów i obrazów. Wiele nowoczesnych drukarek domowych pełni również funkcję skanera i faksu, co eliminuje konieczność zakupu poszczególnych urządzeń do tych zadań.

Jakość druku jest ogólnie dobra we wszystkich drukarkach domowych, ale jeśli Twoja rodzina chce mieć wydruki o doskonałej jakości, możesz wybrać wysokiej jakości domowe drukarki fotograficzne. Drukarki domowe są zazwyczaj przeznaczone do rzadszego użytku niż ich komercyjne rodzeństwo. Ponieważ jednak praca w domu staje się coraz bardziej regularnym zjawiskiem, znajdziesz wybór drukarek domowych, które w równym stopniu zaspokoją potrzeby Twojej rodziny i Twojej firmy.

Jak wybrać najlepszą drukarkę domową dla siebie?

Ponieważ wielu z nas pracuje obecnie w domu, najlepsze drukarki domowe stały się niezbędnymi urządzeniami w naszych domach i biurach. Jednak rynek drukarek jest absolutnie wypełniony różnymi markami i modelami. Możesz wybrać drukarki według producenta, takiego jak Epson lub HP. Nie tylko to, ale są też rozważania na temat drukarek atramentowych, laserowych czy czarno-białych.

Istnieją również sytuacje, w których możesz potrzebować innego rodzaju drukarki, takie jak bezprzewodowe lub nawet przenośne, a nawet jeden specjalnie dla Mac.

Ta obfitość wyboru jest dobra pod pewnymi względami – oznacza to, że niezależnie od tego, jakiego typu drukarki potrzebujesz, będziesz w stanie znaleźć taką, która będzie dla Ciebie idealna. Jednak ponieważ jest tak wiele do wyboru, oznacza to, że znalezienie idealnej drukarki może być o wiele bardziej skomplikowane. Jednak to jest, gdzie nasz przewodnik najlepszych drukarek przychodzi w.

Nieważne, czy chodzi o drukarkę domową czy biznesową do biura, najlepsze drukarki na tej stronie pomogą Ci szybko i łatwo wydrukować dokumenty w doskonałej jakości, a wszystko to przy zachowaniu niskich kosztów eksploatacji.

Dla twojego dobra i rozsądku, zebraliśmy listę najlepszych drukarek domowych. Mamy drukarki all-in-one, które mogą wykonywać skany i kserokopie, drukarki fotograficzne, które mogą tworzyć wydruki o jakości laboratoryjnej zdjęć, a nawet solidne czarno-białe drukarki laserowe do szybkich – i tanich – wydruków do użytku biurowego,

Najlepsze drukarki domowe: jak je przetestowaliśmy?

Drukarki nie są jak smartfony, więc nie spodziewaj się, że te sprzed pięciu lat będą się znacząco różnić od tych wprowadzonych na rynek w zeszłym roku. Rozdzielczość druku, łączność i funkcje nie zmieniły się znacząco, podobnie jak nasze testy druku. Każda drukarka, którą pozyskujemy do testów, jest mierzona na naszym stanowisku testowym, a wyniki są krytycznie porównywane z każdym innym modelem, który recenzowaliśmy.

Zamiast polegać na danych podawanych przez producenta, mierzymy czas wydruku pierwszej strony i prędkość drukowania w trybie pojedynczego arkusza i dupleksu przy użyciu standardowego dziesięciostronicowego dokumentu i aplikacji ze stoperem. Aby porównać jakość druku, drukujemy ten sam zestaw dokumentów testowych na każdym urządzeniu.

Te dwanaście stron testowych zawiera tekst o różnych rozmiarach i kolorach czcionek, strony mieszane z obrazem i tekstem, zestaw zdjęć oraz serię wzorów testowych zaprojektowanych do oceny ostrości, wierności kolorów, kontrastu i skali szarości.

Nowe podejście

Próbujemy nowego podejścia. Zamiast pracować na podstawie danych i doświadczeń zebranych przez nasz zespół redakcyjny, zamierzamy skorzystać z pomocy tłumu. Dla każdej z trzech kategorii (drukarki atramentowe, fotograficzne i laserowe) wymienimy trzy najlepsze drukarki na podstawie recenzji w serwisie Amazon. Sposób, w jaki to robimy, to pomnożenie liczby recenzji przez liczbę gwiazdek, aby dać ocenę sentymentu.

Proces ten ma tendencję do autoselekcji nieco starszych modeli, które były wystarczająco długo, aby zgromadzić wiele recenzji. Ale ponieważ chcesz solidną maszynę, która będzie trwała, to podejście jest doskonałym sposobem na wybranie niezawodnych, wytrzymałych rywali.

Lexmark MB3442adw

Lexmark MB3442adw

Może i jest mała, ale Lexmark MB3442adw ma cechy i specyfikacje znakomitej drukarki biurowej. Jest to urządzenie typu “cztery w jednym”, co oznacza, że oprócz drukowania, skanowania i kserowania masz do dyspozycji faks (zakładając, że masz linię stacjonarną). Drukowanie z prędkością 42 stron na minutę plasuje ją wśród najszybszych drukarek laserowych. Dzięki głównej tacy na 350 arkuszy i możliwości rozbudowy jest też dużo miejsca na papier, więc jest mało prawdopodobne, że będziesz potrzebował kolejnej drukarki do domu.

Drukowanie i skanowanie dwustronne jest dobrze wykonane, a ekran dotykowy i porty USB z przodu są z pewnością wygodne. Może bardzo szybko drukować duże dokumenty, takie jak rękopisy, a przede wszystkim jakość jest niezmiennie wysoka. Jeśli musisz drukować dużo stron i potrzebujesz dodatkowych funkcji skanera i ADF, to jest to urządzenie AIO (all in one) dla Ciebie. Należy jednak pamiętać o kosztach tonera.

Głównym punktem sprzedaży jest to, że poza wkładami nie ma żadnych innych materiałów eksploatacyjnych, które wymagają wymiany – np. żadnych oddzielnych fotoprzewodników, deweloperów, a nawet butelka na zużyty toner jest elementem na całe życie. Tak więc, chociaż możesz uważać, że wkłady są drogie – inne elementy, które mogą wymagać wymiany w produktach konkurencji, nie wymagają wymiany.

HP DeskJet 3755

HP DeskJet 3755

Ta drukarka, dostępna w różnych kolorach, jest najmniejszą atramentową drukarką all-in-one na rynku i będzie wygodnie siedzieć na każdej półce, a nawet zmieści się w walizce. Na jej pokładzie jest tylko miejsce na sześćdziesiąt arkuszy papieru i dwa wkłady atramentowe, więc najlepiej używać jej do lekkich zadań w domu, a nie w biurze.

Może drukować na każdym nośniku o rozmiarze do A4/letter, co obejmuje koperty i błyszczący papier fotograficzny. Drukuje świetne zdjęcia, choć wolno, i ma wbudowany moduł Wi-Fi z Wi-Fi-Direct i AirPrint. To, co wygląda jak uchwyt do przenoszenia na górze, to w rzeczywistości innowacyjna belka skanująca HP, która wykonuje pracę zwykłego płaskiego skanera A4. Włóż dowolny dokument w szczelinę pod spodem, a zostanie on automatycznie przeciągnięty i zeskanowany, gotowy do kopiowania.

Drukarka HP Envy Pro 6420

HP Envy Pro 6420

HP Envy Pro 6420 to kompaktowa i niedroga drukarka atramentowa ze wszystkimi funkcjami, jakich można wymagać od najlepszej drukarki do biura domowego. Może drukować, skanować, kopiować, a nawet faksować za pośrednictwem smartfona. Prędkość druku jest niewielka, ale może drukować dwustronnie i kserować stos do 35 stron dzięki wbudowanemu ADF (automatyczny skaner dokumentów). Zamiast portu Ethernet, urządzenie ma wbudowany Bluetooth i samoregenerujące się Wi-Fi, co sprawia, że drukowanie mobilne za pomocą aplikacji HP na iOS/Android jest wyjątkowo łatwe.

Byliśmy pod wrażeniem łatwości obsługi i ogólnej jakości druku, natomiast brak wyświetlacza LCD, ograniczona pojemność papieru i niska prędkość druku mogą zostać pominięte, jeśli drukujesz na małą skalę.

Wymienne wkłady atramentowe są nieco drogie, chyba że zapiszesz się do usługi subskrypcyjnej HP Instant Ink, która gwarantuje tańsze wkłady wysyłane pocztą, kiedy ich potrzebujesz. Odradzamy jednak to zobowiązanie, jeśli drukujesz tylko sporadycznie.

Drukarka Epson WorkForce WF-7210DTW

Epson WorkForce WF-7210DTW

Drukarki przeznaczone do domowego biura, które mogą obsługiwać papier A3 nie są powszechne, ale takie, które mogą automatycznie drukować po obu stronach strony strony A3 są wręcz rzadkością. WorkForce WF-7210DTW jest jedną z takich bestii i robi to całkiem udanie. Jakość wydruku jest imponująca, zarówno w przypadku monochromatycznego tekstu, jak i błyszczącego zdjęcia. Długa lista funkcji obejmuje łączność Wi-Fi i NFC, a dwa podajniki papieru mieszczą łącznie 500 arkuszy.

Podobało nam się to, że w momencie pisania tego tekstu urządzenie było objęte dłuższą niż przeciętna gwarancją. W tej drukarce brakuje funkcji skanowania i faksowania, ale uważamy, że jest to akceptowalny kompromis dla druku A3 w tym punkcie cenowym. Co zrozumiałe, zajmuje ona o wiele więcej miejsca niż przeciętna drukarka A4. Należy o tym pamiętać, jeśli planuje się zakup tej (lub jakiejkolwiek innej) drukarki A3.

Canon PIXMA G1220

Canon PIXMA G1220

Jest to podstawowy model MegaTank firmy Canon, zapewniający napełniane zbiorniki z atramentem i dużą ilość butelek w konkurencyjnej cenie. Niektóre funkcje zostały wyciśnięte, aby to osiągnąć, więc nie ma trybu automatycznego dupleksu, nie ma wyświetlacza i nie ma zbyt wiele miejsca na papier. Reklamowana prędkość drukowania 9 stron na minutę oznacza, że nie jest to również najszybsza z drukarek. Niemniej jednak, może drukować, skanować i kopiować w wysokiej jakości i może obsługiwać koperty, błyszczący papier fotograficzny, a nawet drukować banery.

Odcinając się od drogich wkładów i kupując zamiast nich tani atrament w butelce, można zmniejszyć bieżące koszty druku nawet o 90 procent. Nie jest to najtańsza drukarka atramentowa, ale jest to prawdopodobnie najbardziej ekonomiczny wybór dla rodziny, domu lub biura. Jest to również świetna opcja, jeśli próbujesz zmniejszyć swój osobisty wpływ na środowisko.

Brother MFC-J5945DW Printer

Brother MFC-J5945DW Printer

Ta duża drukarka Brothera zaciera granicę między drukarką domową a biurową, łącząc szybką prędkość drukowania i dużą pojemność urządzenia laserowego z doskonałym wykończeniem fotograficznym urządzenia atramentowego. Polecalibyśmy ją do obu zastosowań, bo choć jest mniejsza od laserowego odpowiednika MFC-L8690CDW, to atramentowa MFC-J5945DW może obsługiwać papier w formacie A3.

Jeśli często skanujesz wielostronicowe dokumenty, drukarka ta może automatycznie zeskanować do 50 stron, przód i tył. MFC-J5945DW jest dostarczana z wkładami atramentowymi o standardowej wielkości, o których nie ma co pisać. Jednak wkłady o wysokiej wydajności oferują do 6000 stron, dzięki czemu urządzenie jest bardziej ekonomiczne niż niektóre drukarki laserowe.

Naprawdę nie ma nic, czego to w pełni funkcjonalne urządzenie 4-w-1 nie mogłoby zrobić i wykonuje wszystkie zadania w sposób zadowalający. Jego funkcje są bardziej ukierunkowane na biuro domowe niż rodzinne biurko komputerowe, więc należy o tym pamiętać przy wyborze najlepszej drukarki domowej dla swoich potrzeb.

Xerox Phaser 6510DN

Xerox Phaser 6510DN

Prawdopodobnie kojarzysz firmę Xerox z drukarkami biurowymi, ale podstawowa oferta tej marki będzie dobrze pasować do domowego biura, zwłaszcza takiego, które ma wysokie wymagania w zakresie drukowania. Xerox Phaser 6510DN ma dużą prędkość drukowania wynoszącą 28 stron na minutę i oferuje automatyczny druk dwustronny.

Główna taca ma miejsce na 250 arkuszy papieru A4, które można rozszerzyć do 850 arkuszy. Urządzenie Phaser 6510DN jest dostarczane z tonerem wystarczającym na 1 000 stron w kolorze lub 1 500 stron w trybie monochromatycznym, a standardowe kasety z czarnym tonerem zapewniają wydruk do 2 500 stron. W tym urządzeniu nie ma funkcji skanowania, kopiowania ani faksowania, ale są to ustępstwa, na które musisz pójść, jeśli szukasz drukarki laserowej w tym punkcie cenowym. Posiada wszystkie typowe dla firmy Xerox cechy wysokiej jakości wykonania i bezpieczeństwa. Zalecamy jednak wybór modelu DNI, jeśli oprócz portu Ethernet potrzebujesz również Wi-Fi.

Drukarka laserowa Brother HLL2395DW

Brother HLL2395DW to jedna z najlepszych drukarek dla małych firm, które muszą dużo drukować i robić to szybko – ale to także jedna z najlepszych drukarek domowych na rynku. Chociaż możesz być ograniczony do czerni i bieli z tą drukarką, będziesz w stanie wydrukować do 36 stron w ciągu minuty i prawdopodobnie mógłbyś wypluć całą książkę przed koniecznością ponownego załadowania drukarki, dzięki pojemności 250 stron.

Podobnie jak inne ostatnie drukarki Brother, ma intuicyjny wyświetlacz, który pozwala na drukowanie z i skanowanie do usług w chmurze, takich jak Dropbox i Google Drive, jak również jego NFC “touch to connect” drukowanie, które pozwala na dostęp z urządzenia mobilnego, nawet bez konieczności połączenia z siecią. Ogólnie rzecz biorąc, jest to całkiem dobra drukarka.

Brother MFC-1205W

Brother MFC-1205W

To zwykłe, blado-szare pudełko nie ma wiele do zaoferowania, ale dzięki niskiej cenie i wyjątkowo oszczędnym wkładom atramentowym może być idealną drukarką all-in-one dla Twojego domowego biura. Aby utrzymać niską cenę zakupu, Brother MFC-1205W (znany w Wielkiej Brytanii jako DCP-J1200W) ma niewiele funkcji.

Nie ma na przykład trybu auto-duplex, nie ma tacy wielofunkcyjnej, nie ma faksu i nie ma żadnego wyświetlacza. Jest tylko łoże skanera o rozmiarze A4/letter do kopiowania dokumentów po jednej stronie i taca na papier, która może pomieścić 150 arkuszy A4. Urządzenie może jednak pomieścić niezwykle duże wkłady atramentowe. Tak, to właśnie dlatego korpus urządzenia wybrzusza się po prawej stronie.

Brother nazywa to drukarką INKvestment Tank, która jest odpowiedzią firmy na drukarki z napełnianymi zbiornikami z atramentem od takich firm jak Epson i Canon. Te pojemniki o dużej pojemności mają większą wydajność, co czyni ten model bardziej ekonomicznym w eksploatacji niż większość innych drukarek atramentowych opartych na wkładach. Drukuje on również w niezmiennie wysokim standardzie zarówno na papierze zwykłym, jak i fotograficznym. Jeśli możesz żyć bez auto-dupleksu, ta niedoceniana drukarka zapewni profesjonalne wykończenie w domu, za minimalną cenę.

Epson EcoTank ET-3760

Epson EcoTank ET-3760

Niezależnie od tego, czy starasz się prowadzić bardziej przyjazne dla środowiska gospodarstwo domowe, czy też po prostu masz dość konieczności wychodzenia z domu i kupowania atramentu w najbardziej niedogodnych momentach – na przykład w trakcie drukowania ważnych dokumentów – możesz zakochać się w modelu Epson EcoTank ET-3760. Ta drukarka typu “wszystko w jednym” nie zawiera kartridży, a zamiast tego jest wyposażona w butelki z możliwością ponownego napełnienia, które zawierają atrament na dwa lata. Nie ma ogromnej pojemności papieru, tylko 150 arkuszy na raz, ale to nie jest deal-breaker, zwłaszcza jeśli jesteś po prostu głównie przy użyciu go do rzeczy osobistych.

Chociaż cena wejsćia sprawia, że wydaje się droższy niż wiele najlepszych rywali drukarki domowej, okaże się, że jest całkiem ekonomiczny, jeśli wziąć pod uwagę pieniądze i czas, które można zaoszczędzić na drogich wkładach.

Author

Udostępnij