Strona głównaRankingiNajlepsze podkładki gamingowe 2022 - 9 ciekawych propozycji

Najlepsze podkładki gamingowe 2022 – 9 ciekawych propozycji

AUTOR

Kategorie

Jeśli uważasz, że uzyskanie najlepszej podkładki pod mysz do gier jest ekstrawagancją w porównaniu z wartością, jaką przynoszą inne części Twojego zestawu do gier, to prawdopodobnie masz rację. Podczas gdy większość sprzętu związanego z PC wymaga wielu testów, podkładka pod mysz jest znacznie prostszym komponentem do przeglądu. Zwykły test praktyczny, który składa się z odtwarzania wielu gier i szczegółowe oględziny są więcej niż wystarczająco, aby określić, czy dany model jest warty tytułu najlepszej podkładki pod mysz dla gier.

Jaka jest najlepsza podkładka pod mysz do gier?

Ludzie wybierają najlepszą podkładkę pod mysz do gier w zależności od swoich preferencji. Jeśli chodzi o mnie, to zazwyczaj wolę proste rzeczy. Z tego powodu używam Logitech G240, która spełnia wszystkie moje potrzeby. Z jednej strony ta miękka podkładka pod mysz jest dość duża, jeśli używasz jej z myszką do gier. Z drugiej strony, jest ona dość mała dla większości biurek. Poza tym Logitech G240 jest raczej solidna i może służyć Wam przez wiele lat. Oczywiście, jeśli chcesz kupić podobną, ale tańszą podkładkę pod mysz, nie złość się, gdy po kilku miesiącach zacznie się rozpadać.

Jeśli właściwości podkładki są doskonałe dla graczy, to również pracownicy biurowi docenią tę matę pod mysz. Dzięki takim cechom jak stabilna powierzchnia, mocny uchwyt i odpowiedni rozmiar, podkładki pod mysz z tej listy są równie odpowiednie do zadań związanych z grą i produktywnością.

Rozmiary i formy podkładek pod mysz

Obecnie istnieje tak wiele podkładek pod mysz o różnych formach, rozmiarach i materiałach, że raczej trudno jest wybrać najbardziej odpowiedni model do gier. Aby pomóc Ci w wyborze, stworzyliśmy ten przewodnik dotyczący zakupu najlepszej podkładki pod mysz dla graczy. Włożyliśmy wszystkie nasze wysiłki w znalezienie dużej podkładki pod mysz do wygodnego użytkowania w różnych grach konkurencyjnych. Nasza praca nie była na próżno, a w rezultacie mamy naszą idealną podkładkę pod mysz do gier.

Podstawy podkładek pod mysz do gier

Podczas wyszukiwania podkładek pod mysz do gier, należy zwrócić uwagę na powierzchnię, krawędź i podstawę. Każdy element jest ważny na swój sposób. Czytaj dalej, a dowiesz się bardziej szczegółowych informacji na temat tych trzech parametrów.

POWIERZCHNIA

Na dzisiejszym rynku możesz znaleźć kilka rodzajów powierzchni. Mówiąc o podkładkach materiałowych, zwróć uwagę na tak istotne cechy jak rodzaj materiału, splot i konstrukcja. Nie daj się oszukać produktom, które mają takie oznaczenia jak “CONTROL” czy “SPEED” zoptymalizowane mousepady. Niektóre firmy chcą napędzić sprzedaż za pomocą tych chwytów marketingowych.

Rzecz w tym, że SPEED i CONTROL podkładki pod mysz powinny być połączone. Poza tym, aby podkładka pod mysz poruszała się lepiej, należy również uwzględnić tarcie powierzchni. Powierzchnia najlepszych podkładek pod mysz do gier musi być duża i wykonana w szczególności dla użytkowników myszy do gier na niskim DPI. Ponadto powierzchnia powinna być gładka, aby nóżki myszy nie zużywały się szybko, jak również powinna być dość wygodna do przesuwania nadgarstka.

PODSTAWA

Jeśli chodzi o podstawę, to ten element jest często pomijany. Jednak odgrywa on ogromną rolę w jakości podkładki pod mysz. Podstawa ma kilka rodzajów grubości. Jeśli zdecydujesz się na solidną powierzchnię, podobną do podkładki pod mysz z plastikową powierzchnią, to podstawa slim (2mm) będzie dla Ciebie idealnie.

Ciężka podstawa ma grubość 5 mm. Będzie ona wspaniała dla graczy, którzy biorą udział w turniejach i nie wiedzą, na jakim rodzaju powierzchni będą grać. Grubość 5 mm może zneutralizować wszystkie wyboiste miejsca, zapewniając Ci najbardziej gładką powierzchnię.

Standardowa podstawa (3mm) ma doskonałą grubość dla najlepszej maty do gier. Ta podstawa oferuje średnią grubość – nie jest ani za cienka, ani za gruba.

KRAWĘDŹ

Wiadomo, że zarówno powierzchnia, jak i podstawa są zazwyczaj klejone. Jednak w ciągu jakiegoś czasu te dwa elementy mogą się rozdzielić. Często zdarza się to w przypadku tanich modeli podkładek pod mysz gamingową o złej jakości. W celu wyeliminowania tego problemu należy zdecydować się na grubą, zszywaną ramę wokół podkładki pod mysz.

Dzięki tej ramce Twoja mata do gier nie będzie się zużywać i zachowa swój estetyczny wygląd nawet po długich latach Twoich potyczek z grami. Poza tym, dzięki takim krawędziom, możesz bez problemu umyć swoją mousepad.

Czy gamingowa podkładka pod mysz jest niezbędna do grania?

Z pewnością. Z pomocą podkładek pod mysz do gier można uzyskać lepszą kontrolę i dużą dokładność. Dodatkowe efekty świetlne, które posiadają niektóre podkładki pod mysz, można zsynchronizować z myszką do gier lub bezprzewodową klawiaturą do gier w celu uzyskania większych efektów. Pulpit nie utrzymuje myszy w miejscu podczas gry, ale podkładka pod mysz do gier tak.

Czy podkładka pod mysz ma znaczenie w grach?

Będziesz zaskoczony, gdy dowiesz się, jak istotna może być podkładka pod mysz do gier i jak poprawia ona ogólne doświadczenie w grach. Jak wiadomo, korzystanie z myszy na twardej i nierównej powierzchni nie jest naprawdę produktywne. Chociaż niektóre nowoczesne myszy są wyposażone w czujniki, które dostosowują się do różnych powierzchni, tylko podkładka pod mysz może zapewnić dobrą gładkość i swobodę działania. Jeśli chcesz zwiększyć swoje doświadczenie w grach, to musisz uzyskać najlepszą podkładkę do gier.

Czy lepiej kupić miękką czy twardą podkładkę pod mysz do gier?

Zarówno miękkie, jak i twarde podkładki pod mysz do gier są godne uwagi. Jeśli chodzi o miękkie podkładki do gier, są one często wykonane z gumy lub pianki i mają pokrycie z tkaniny. Poza tym są one zazwyczaj wyściełane. Mówiąc o twardych podkładkach pod mysz, są one wykonane z eleganckich elementów plastikowych z gumowym pokryciem. Wewnątrz nie są one tak amortyzowane jak miękkie podkładki. Jeśli jesteś zwykłym użytkownikiem, obie powierzchnie spełnią Twoje wymagania. Jednak większość graczy wybiera twarde podkładki pod mysz, ponieważ mogą one zaoferować lepszą precyzję myszy.

Dlaczego podkładki pod mysz dla graczy są tak drogie?

W rzeczywistości najlepsze podkładki pod mysz dla graczy, podobnie jak wszelkie inne akcesoria przeznaczone dla graczy, nie są najtańsze. Większość hardcorowych graczy jest skłonna zainwestować w godne podkładki pod mysz do gier, aby udoskonalić swoje doświadczenie w grach i przynieść więcej komfortu do całego procesu.

 1. Logitech G440

 • Minimalistyczna konstrukcja
 • Wygodne manewrowanie
 • Idealny do gier
 • Doskonały wybór dla myszy Logitech
 • Kosztuje dość dużo
 • Użytkownicy mogą być zniechęceni ostrymi krawędziami

G440 jest z łatwością jedną z najlepszych podkładek pod mysz do gier, ponieważ łączy w sobie trwałość, styl i beztarciowy ruch. Pozostaje doskonale w miejscu na biurku, niezależnie od tego, jak intensywna jest akcja gry na ekranie. Ponadto jest to również fantastyczna opcja, jeśli posiadasz mysz firmy Logitech, ponieważ możesz cieszyć się zwiększoną dokładnością i gładkością dzięki połączeniu podkładki i myszy wykonanej przez tę samą markę.

Podkładka posiada polietylenową powierzchnię, która umożliwia przesuwanie myszy z minimalnym oporem, co jest świetną wiadomością dla użytkowników preferujących grę na najwyższych ustawieniach DPI. Nawet jeśli preferujesz niższe wartości DPI, mysz nadal będzie poruszać się płynnie, oferując Ci całą kontrolę, jakiej potrzebujesz, choć Twoje doświadczenie może nie być tak doskonałe, jeśli używasz myszy od innego producenta.

 1. HyperX Fury S Pro

HyperX Fury S Pro

Najlepsza podkładka pod mysz dla graczy zoptymalizowana pod kątem precyzji

 • Piękna konstrukcja
 • Trwała i niezawodna
 • Powierzchnia antypoślizgowa
 • Wygodna
 • Szorstka powierzchnia

HyperX Fury S Pro ma wszystko, czego można wymagać od najlepszej podkładki pod mysz do gier: doskonale zszyte krawędzie, które nie są podatne na strzępienie się, oraz przyjemnie równą powierzchnię, która zapewnia najwyższą kontrolę nad myszą. Profesjonalnie tkany materiał jest bardzo miły w dotyku i zapewnia idealną gładkość. Podkładka posiada wierzchnią warstwę z tkaniny, która zapewnia niezbędną miękkość dla Twojego nadgarstka, podczas gdy gumowana podstawa opiera się gwałtownym ruchom dłoni podczas pełnych akcji momentów gry i zawsze utrzymuje Fury S Pro na miejscu. Produkt jest dostępny w 4 rozmiarach, a dzięki zwijanej konstrukcji można go zabrać ze sobą wszędzie, co jest świetną cechą, jeśli lubisz grać w gry na swoim laptopie.

 1. Razer Firefly Hard V2

Razer Firefly Hard V2

Z oświetleniem Chroma

 • Światła RGB
 • Wspaniały rozmiar
 • Brak prawdziwych słabości
 • Prosta instalacja oprogramowania
 • Bardzo wysoka cena

Jeśli kierujemy się czystą atrakcyjnością wizualną, to ten model zdecydowanie zasługuje na tytuł najlepszej gamingowej podkładki pod mysz. Nie tylko oferuje piękną, smukłą konstrukcję, ale możesz również włączyć wbudowane światła RGB, podłączając dostarczony kabel USB w oplocie, aby cieszyć się fajnym pokazem świetlnym.

System ten został znacznie ulepszony w porównaniu z poprzednikiem, ponieważ oświetlenie nie jest już tylko podświetleniem, ale jest równomiernie rozłożone na wszystkich stronach podkładki. Co więcej, teraz możesz cieszyć się 19 obszarami świetlnymi w porównaniu do 15 w oryginalnym Firefly. Poza krzykliwym wyglądem i pokazem świateł, ta podkładka nie różni się zbytnio od innych na tej liście. Nie oferuje ona bezprzewodowego ładowania zawartego w Razer Mamba Hyperflux, ale rzeczy, które oferuje – smukłość, jasność, ulepszone strefy świetlne i ulepszone uchwyty na kable – są najwyższej klasy.

 1. Corsair MM300

Corsair MM300

Solidna wydajność

 • Wygląda świetnie
 • Tekstylny splot
 • Świetna wydajność
 • Nie strzępi się
 • Wzór na krawędziach

Zmiana podkładki o standardowym rozmiarze na rozszerzony model, taki jak ten, może zdziałać cuda, poprawiając wrażenia i sprawiając, że sterowanie myszą będzie o wiele bardziej płynne. Wierzchnia warstwa podkładki jest niezwykle przyjemna w dotyku, a zszywane krawędzie również są wygodne. Pod wieloma względami MM300 przypomina większą i bardziej zwalistą matę Glorious Stealth. Obie opcje oferują niezwykle gładkie sterowanie, szyte krawędzie i wąski design, ale ten produkt Corsair ma lepszą przyczepność do biurka, co czyni go dobrą podkładką pod mysz dla graczy.

Poza satysfakcjonującym dotykiem, MM300 jest również świetną podstawą dla klawiatury i myszy, zapewniając jednocześnie wygodny obszar dla nadgarstka, na którym można się zrelaksować podczas bardziej swobodnych sesji gier.

 1. SteelSeries QcK

SteelSeries QcK

Duży rozmiar

 • Zszyte krawędzie zapobiegają strzępieniu się
 • Nienaganna precyzja ruchu
 • Wydajność na najwyższym poziomie
 • Materiał podstawy zapobiega poślizgom
 • Wysoki koszt

Niezależnie od wielkości, opcja ta może być śmiało brana pod uwagę przy przyznawaniu tytułu najlepszej podkładki pod mysz do gier ze względu na niesamowitą wygodę, jaką oferuje. Jednolita warstwa wierzchnia z tkaniny zabezpiecza wspaniałe wrażenia ślizgowe przy minimalnym tarciu.

Niestety, w przeciwieństwie do podobnych podkładek pod mysz w tym przedziale cenowym, SteelSeries QcK nie jest pokryta wodoodporną powłoką i nie jest świetna w znoszeniu naturalnego oleju skóry wytwarzanego przez dłoń i nadgarstek użytkownika, co może być problemem podczas długich, intensywnych sesji gier.

Na szczęście czyszczenie myszy jest dość proste, ale ponieważ nie jest ona wodoodporna, trzeba to robić ręcznie, używając mokrej chusteczki lub szmatki, zamiast po prostu wrzucić ją do pralki. Pomimo tych niedogodności, podkładka SteelSeries nadal może być cennym dodatkiem do każdego zestawu do gier, ponieważ jej powierzchnia oferuje wspaniałą przyczepność, a pokryty gumą spód pomaga utrzymać podkładkę idealnie nieruchomo, niezależnie od chaotycznych ruchów odbywających się na jej powierzchni.

 1. Glorious XL Extended

Glorious XL Extended

Zszywane krawędzie

 • Zgodność z klawiaturami
 • Minimalistyczna estetyka
 • Wygodna powierzchnia
 • Dla niektórych może być zbyt wąska

Jest to prawdopodobnie najlepsza podkładka do gier na tej liście dla graczy konkurencyjnych, którzy potrzebują dużo miejsca na szybkie i precyzyjne manewrowanie podczas sesji gier FPS i gier wieloosobowych. Podkładka pod mysz jest zarówno wystarczająco duża, aby zapewnić Ci całe potrzebne miejsce, jak i wystarczająco wąska, aby nie zajmować całego biurka. Materiał, z którego została wykonana, zapewnia idealną wydajność, łącząc szybkość i precyzję, dzięki czemu możesz łatwiej niż kiedykolwiek wyeliminować wszystkich swoich przeciwników w Fortnite i League of Legends.

Podobnie jak większość produktów przedstawionych powyżej, Glorious XL posiada również zszyte krawędzie, które nie strzępią się niezależnie od zużycia. Dodatkowo, unikalna konstrukcja podkładki sprawia, że można ją prać w pralce, co znacznie ułatwia dbanie o nią. Wreszcie, producent umożliwia wymianę podkładki na nową w ciągu pierwszego roku od jej zakupu, w razie jakichkolwiek problemów z tą, którą otrzymałeś.

 1. VicTsing XXL

VicTsing XXL

Antypoślizgowa konstrukcja

 • Łatwa do czyszczenia
 • Przyjemne wrażenia dotykowe
 • Konstrukcja antypoślizgowa
 • Zbiera dużo kurzu

Ten model należy do najlepszych podkładek pod mysz do gier, jeśli chodzi o czysty stosunek jakości do ceny. Kosztuje znacznie mniej niż większość opcji w tym przeglądzie, a jednocześnie oferuje większość tych samych cech. Jest wykonana z wysokiej jakości plecionki, która jest wodoodporna i oferuje minimalne tarcie. Chociaż nie jest to najbardziej miękka lub najbardziej zaawansowana technologicznie podkładka, VicTsing XXL oferuje wystarczający komfort i przestrzeń, abyś mógł w pełni cieszyć się grami pełnymi akcji.

Dzięki imponującym rozmiarom podkładki, możesz z łatwością umieścić na niej zarówno klawiaturę, jak i mysz, nie przeszkadzając sobie nawzajem. Co więcej, można na niej położyć nawet laptopa i nadal swobodnie poruszać myszką. Gładkość powierzchni jest również bardzo przyjemna, ponieważ mysz czuje się niezwykle responsywna podczas ślizgania się po VicTsing.

 1. AUKEY Gaming Mouse Pad

AUKEY Gaming Mouse Pad

Budżetowe rozwiązanie

 • Ogromna i niesamowita
 • Niski koszt
 • Wodoodporna
 • Rozsądna cena
 • Dobra jakość wykonania

Podkładka Aukey to duża gamingowa podkładka pod mysz o proporcjach 900x400x4mm. Jej rozmiar jest tak ogromny, że pokrywa prawie połowę Twojego stołu, a na długości – nawet ponad połowę.

Możesz na niej położyć mysz i klawiaturę i jeszcze zostanie Ci trochę wolnego miejsca. Jeśli jesteś graczem, to docenisz takie ważne cechy tej podkładki dla graczy jak wodoodporność, antypoślizgowa podstawa i łagodnie teksturowana powierzchnia. Oprócz tych cech technicznych ma ona średnie i niskie brandingi, dobrze uszyte wykończenia i czarny, dobrze wyglądający design. Biorąc pod uwagę jego dość niską cenę, która w momencie pisania tekstu wynosiła 12,99 GBP, podkładka Aukey jest miłą opcją dla graczy.

 1. UtechSmart Large

14 trybów oświetlenia

 • Bardzo duży rozmiar
 • Nie będzie się ślizgać po biurku
 • Dobrze zszyte krawędzie
 • Długi i mocny przewód USB
 • Może być za duży

UtechSmart to ogromna mata do gier z wyjątkowymi funkcjami. Posiada 14 trybów oświetlenia: 8 statycznych trybów oświetlenia, naprzemienne Wave, sync Wave, naprzemienne flash, synch breathing, naprzemienne czerwone zmiany, lights out, naprzemienne breathing. Przy okazji, wszystkie te efekty świetlne nie będą Cię zbytnio rozpraszać w pracy lub grze.

Ta przedłużona podkładka pod mysz ma antypoślizgową podstawę. Jest ona wykonana z naturalnej gumy, która nie przesuwa się po pulpicie. Tak więc, nawet w najbardziej nieoczekiwanych i aktywnych momentach Twojej sesji gry, ta podkładka gamingowa pozostanie na swoim miejscu.

Dzięki zerowej grubości, fakturze z naturalnej gumy, trwałej przyczepności, ta podkładka pod mysz jest idealna do wykorzystania zarówno w grach, jak i w pracy biurowej. Jeśli potrzebujesz najlepszej podkładki pod mysz do gier dla swojej najlepszej myszy do gier i klawiatury do gier, to możesz śmiało kupić UtechSmart Large.

Author

Udostępnij