Strona głównaRankingiNajlepsze powerbanki - top 10 w 2022 roku!

Najlepsze powerbanki – top 10 w 2022 roku!

AUTOR

Kategorie

Power banki są niezbędne. Ekrany stają się coraz większe, a procesory coraz bardziej wydajne, ale jeśli jest jedna rzecz, która nie wydaje się poprawić w dzisiejszych urządzeniach mobilnych, to jest to zdolność baterii do przetrwania całego dnia. Jednak dzięki power bankowi zawsze możesz się naładować – nawet jeśli jesteś daleko od domu.

W rzeczywistości, z większymi bankami energii, można wyjechać na weekend lub na kemping i nadal zachować swój telefon naładowany. Korzyści odnoszą nie tylko smartfony. Tablety, aparaty cyfrowe i głośniki Bluetooth często mogą skorzystać z doładowania, a porządny power bank jest niezbędnym akcesorium, jeśli uwielbiasz grać na Nintendo Switch.

Jak wybrać najlepszy power bank lub ładowarkę dla siebie?

Większość banków energii wykorzystuje teraz port USB-C do ładowania, chociaż niektóre modele będą miały również port micro-USB, aby zapewnić kompatybilność ze starszymi ładowarkami. Nie przejmuj się, jeśli nie masz wymaganego kabla, ponieważ zazwyczaj zostanie on dostarczony w pudełku.

Jedną z zalet przejścia na USB-C jest to, że banki energii obsługują teraz USB PD dla szybszego ładowania. Oznacza to, że Twój power bank będzie często ładował się szybciej, gdy zostanie podłączony do odpowiedniej szybkiej ładowarki, z mocą od 20W do 60W. Przy takich prędkościach, nawet ładowarka o dużej pojemności może naładować się w pełni w ciągu trzech do czterech godzin.

Jeśli chodzi o ładowanie urządzeń, zazwyczaj masz do wyboru porty USB-A i USB-C, przy czym te drugie obsługują najszybsze standardy ładowania USB PD. Wszystkie banki energii i smartfony obsługują standard USB BC 1.2, który może dostarczyć do 7,5W przez USB-A lub 15W przez USB-C.

Większość obsługuje również standard USB Power Delivery (PD) 3, który zwiększa maksymalne napięcie i natężenie prądu, aby dostarczyć do 100W mocy – wystarczająco dużo, aby naładować lekkiego laptopa z przyzwoitą prędkością. Nie wszystkie banki energii USB PD mogą wypchnąć tyle soku; często można je znaleźć ograniczone do 15W, 27W, 45W lub maksymalnych 100W, ale nawet 27W wystarczy do szybkiego ładowania szerokiej gamy smartfonów i tabletów.

Czy warto dopłacić do szybko ładującego się banku energii?

Tak. Nie ma bardzo małe różnice w zakresie ceny te dni, a nawet jeśli twój obecny telefon nie obsługuje Quick Charge 4 lub USB PD, istnieje duża szansa, że następny będzie. W rzeczywistości, istnieje argument, że najmądrzejszą rzeczą do zrobienia jest standaryzacja wokół USB PD i zapewnić, że banki energii, ładowarki, smartfony i tablety mogą działać w ramach tego samego ekosystemu ładowania, dając szybkie ładowanie, kiedy tylko potrzebujesz.

Co z ładowaniem bezprzewodowych wkładek dousznych, słuchawek Bluetooth i innych akcesoriów?

Mniejsze akcesoria, takie jak bezprzewodowe słuchawki douszne, słuchawki Bluetooth, trackery fitness i smartwatche mogą sprawiać problemy bankom energii, ponieważ są one zaprojektowane do ładowania przy użyciu niskiego natężenia prądu, a nie 10W do 25W używanych do szybkiego ładowania typowego smartfona.

Istnieje ryzyko uszkodzenia akcesorium lub obudowy ładującej, albo inteligentniejsze banki energii mogą nawet wyłączyć się z powodu niskiego zapotrzebowania. Niektóre banki energii posiadają jednak tryb ładowania podchwytliwego, zaprojektowany specjalnie do bezpiecznego ładowania tych urządzeń. Jeśli planujesz długi weekend (lub dłużej) poza domem, gdzie będziesz potrzebować ładowania, jest to jedna z funkcji, na którą warto zwrócić uwagę.

A co z ładowaniem bezprzewodowym?

Jeśli zależy Ci bardziej na wygodzie niż na szybkości, ładowanie bezprzewodowe jest jak najbardziej wskazane – i coraz więcej banków energii je obsługuje. Wystarczy położyć smartfon na zintegrowanej podkładce bezprzewodowej i można ładować bez podłączania jakichkolwiek kabli.

Nie będzie hit na prędkości ładowania, więc będziesz ograniczony do 7,5W lub 10W, ale to nie jest duży problem, jeśli nie trzeba ładować w mgnieniu oka. Jako bonus, widzimy teraz Magsafe przyjazne ładowarki, które będą zaciskać na iPhone lub pierścień wewnątrz obudowy iPhone, co oznacza, że można ładować iPhone nawet podczas korzystania z niego.

Najlepsze banki energii do kupienia – PowerAdd Slim 2: najlepszy tani bank energii

PowerAdd Slim 2

PowerAdd Slim 2 jest tak podstawowy jak banki energii, ma tylko wejście micro-USB, wyjście USB-A i nie obsługuje żadnych standardów szybkiego ładowania. Co więcej, jest powolny. Wyjście USB-A jest określone jako 10W, ale w naszych testach zmierzyliśmy moc między 7W a 9W w zależności od telefonu. 15-minutowe ładowanie podniosło poziom na naszym testowym smartfonie tylko o 7%.

Niemniej jednak, PowerAdd Slim 2 ma trzy rzeczy, które przemawiają za nim. Jest ładny i mały, o długości zaledwie 10,5 cm, w kształcie tuby, która łatwo mieści się w kieszeni, torbie lub torebce. Jest również tani – można go nabyć za 99 zł. Przede wszystkim, konstrukcja okazała się solidna i niezawodna, a my mamy jedną, która nadal działa po kilku latach używania. Nie dostaniesz nic więcej niż płacisz, ale jest to budżetowy power bank, który wykonuje swoją pracę.

Główne dane techniczne – Pojemność: 5000mAh; Wejście: micro-USB; Wyjścia: USB-A (10W); Wymiary: 29 x 105 x 27mm; Waga: 99g

Juice 3 Charges: Najlepszy kompaktowy bank energii

Nazywając ten kompaktowy bank energii model trzech ładowań miałoby sens w czasach, gdy flagowe smartfony miały baterię 3,500mAh, ale jest prawdopodobnie pchanie go w erze 4,800mAh telefony potworów. Że na bok, choć, to jest wielki mały bank energii, małe i lekkie, aby być łatwo kieszonkowe, ale z wystarczającą ilością ładunku, aby uzyskać przez weekend poza. Można go ładować przez micro-USB lub USB-C, z wejściem USB-C schowany z boku, a nawet można ładować dwa urządzenia jednocześnie.

Nie jest to szybka ładowarka, w żadnym wypadku. Zmierzyliśmy moc wyjściową USB-A na poziomie 8,85 W, a USB-C na poziomie 9,85 W, co wystarczyło do naładowania naszego testowego smartfona odpowiednio o 11% i 13% w ciągu 15 minut. Uwielbiamy jednak wytrzymałą, lekko gumowaną obudowę, cyfrowy wyświetlacz pojemności i fakt, że jest dostępny w różnych kolorach. Jeśli szukasz małego banku energii do ładowania, gdy jesteś poza domem, Juice 3 Charges to świetna opcja.

Główne dane techniczne – Pojemność: 10 000 mAh; Wejście: USB-C/micro-USB; Wyjścia: USB-A (10,5W), USB-C (12W); Wymiary: 60 x 93 x 25mm; Waga: 193g

Juice Powerbank Max: Najlepszy bank energii w dobrej cenie

Krok w górę od banków energii budżetowej do potężnego Juice Powerbank Max, a otrzymasz znacznie bardziej zdolną ładowarkę mobilną, o pojemności 20 000mAh i 20W wyjście USB PD przez USB-C. W naszych testach zmierzyliśmy moc wyjściową USB-A na poziomie prawie 15W, co pozwoliło naładować nasz smartfon o 18% w ciągu 15 minut. Z USB-C, ta moc wzrosła do nieco ponad 19W, co było dobre dla 22% ładowania w 15 minut. Nie jest to zły wynik jak na niedrogi powerbank, a ponadto okazało się, że można nim ładować tablety, a nawet laptopa Chromebook, choć z mniejszą niż zwykle prędkością.

Oczywiście Max jest większy i cięższy niż banki energii o pojemności 10 000 mAh, ale nie jest zbyt duży ani ciężki dla przeciętnej torby lub plecaka. Solidna gumowana obudowa powinna wytrzymać każdy wyjazd na wakacje lub kemping, a ponadto jest zbudowana w 90% z materiałów pochodzących z recyklingu. Inne banki energii biją go na głowę pod względem wydajności, ale trudno je przebić, jeśli chodzi o wartość.

Najważniejsze dane – Pojemność: 20 000 mAh; Wejście: USB-C/micro-USB; Wyjścia: USB-A (10,5W), USB-C (20W); Wymiary: 69 x 184x 27mm; Waga: 390g

Anker PowerCore Slim 10K PD: najlepszy płaski power bank

Anker PowerCore Slim 10K PD

Szukasz maksymalnej pojemności w tak małym i smukłym power banku, jak to tylko możliwe? Skieruj się prosto do PowerCore Slim 10K PD. Jest nieco mniejszy niż przeciętny 6,5-calowy smartfon i ma zaledwie 14 mm grubości, a mimo to mieści w sobie 10 000 mAh oraz 12 W USB-A i 20 W USB-C. W naszym 15-minutowym teście szybkiego ładowania naładowała nasz smartfon o 15%, a nawet miała wystarczająco dużo energii, aby szybko naładować naszego głodnego ładowania Chromebooka, choć przy mniej niż połowie prędkości 45W normalnej ładowarki.

Można również ładować dwa urządzenia jednocześnie, choć tutaj wyjście USB-C spadło do nieco poniżej 10W. Mimo to, mamy do czynienia z power bankiem wystarczająco dużym, by obsłużyć dzisiejsze najbardziej wymagające smartfony, a jednocześnie zmieścić się w kieszeni razem z telefonem.

Najważniejsze dane – Pojemność: 10 000 mAh; Wejście: USB-C; Wyjścia: USB-A (12W), USB-C (20W); Wymiary: 68 x 149 x 14mm; Waga: 193g

Anker 622 Magnetic Battery: Najlepszy kompaktowy power bank dla iPhone’ów

Anker 622 Magnetic Battery

Wydaje się to głupio drogie dla banku energii o pojemności 5000 mAh, ale Anker 622 sprawi, że będzie to warte twojego czasu. Oprócz wyjścia USB-C o mocy 20W, ma wbudowaną bezprzewodową podkładkę ładującą o mocy 7,5W. Co więcej, zaciska się magnetycznie na plecach każdego iPhone’a Magsafe i ładuje go nawet wtedy, gdy go używasz lub nosisz przy sobie. Co więcej, klapka z tyłu urządzenia przekształca się w podpórkę dla power banku, dzięki czemu może on pełnić funkcję podstawki pod iPhone’a.

Użycie USB-C dla pojedynczego portu wejścia/wyjścia jest trochę dziwne, biorąc pod uwagę rynek docelowy, i będziesz potrzebował szybkiej ładowarki USB-C i kabla USB-C do Lightning, aby w pełni wykorzystać urządzenie. Co więcej, ładowanie przewodowe nie jest superszybkie; nasz testowy smartfon z Androidem odzyskał tylko 11% po 15-minutowym ładowaniu. Ale jeśli jesteś użytkownikiem iPhone’a szukającym lekkiej i wygodnej przenośnej ładowarki, Anker 622 jest niemal idealny do tej roli.

Najważniejsze dane techniczne – Pojemność: 5000 mAh; Wejście: USB-C; Wyjścia: USB-C (20W), Bezprzewodowe (7,5W); Wymiary: 66,5 x 105 x 13mm; Waga: 140g

Excitrus NitroCharge 30 Pro: Najlepszy bezprzewodowy bank energii dla Androida

Excitrus NitroCharge 30 Pro

Ta ładowarka Excitrus ma wszystko: szybkie ładowanie, dobrą mieszankę wyjść przewodowych i bezprzewodowych, a nawet fajny styl chromu i szarej tkaniny. Umieść swój telefon na górze urządzenia, a będzie on ładowany z mocą do 10W, lub możesz podłączyć się przez porty USB-A lub USB-C i zasilać z mocą 18W lub 30W. W naszych testach, Excitrus naładował nasz telefon o 19% podczas 15-minutowego szybkiego ładowania i mógł dostarczyć 28,5W do naszego Chromebooka, aby uzyskać stosunkowo szybki wzrost. Może również ładować dwa urządzenia jednocześnie, choć kosztem prędkości: z drugim smartfonem ładowanym przez USB-A, nasza moc wyjściowa USB-C spadła do 9,51W.

Jest to jeden z większych i cięższych banków energii o pojemności 10 000 mAh, które testowaliśmy, ale jest solidnie wykonany i przemyślany. Szybko się też ładuje, potrafi przyjąć 30W ładunku przez USB-C. Każdy, kto szuka uniwersalnego power banku, powinien umieścić NitroCharge 30 Pro na samym szczycie swojej listy.

Najważniejsze dane techniczne – Pojemność: 10 000 mAh; Wejście: USB-C; Wyjścia: USB-A (18W), USB-C (30W), Bezprzewodowe (10W); Wymiary: 84 x 196x 25mm; Waga: 482g

Anker 633 Magnetic Battery: Najlepszy wszechstronny bank energii dla iPhone’ów

Anker 633 Magnetic Battery

Anker 633 jest w zasadzie większą wersją Anker 622, będąc 77g cięższym, ale z podwójną pojemnością, aby to zrekompensować. Nadal może przylgnąć do iPhone’a jako bezprzewodowa ładowarka Magsafe, a rozkładany kickstand nadal umożliwia mu księżycowe światło jako stojak do ładowania. Dzięki wyjściom USB-A i USB-C jest też nieco bardziej wszechstronny niż mniejszy power bank iPhone’a.

Dodatkowo jest też nieco szybszy – w ciągu 15 minut ładuje naszego testowego smartfona o 13% przez złącze USB-A i o 14% przez USB-C. W przeciwieństwie do mniejszej wersji, może on również ładować naszego Chromebooka, choć tylko przy użyciu 18 W. Cena jest prawdopodobnie dość wysoka, ale jest to świetny bank energii dla iPhone’a, który powinien wystarczyć na kilka dni z dala od sieci elektrycznej.

Główne dane – Pojemność: 10 000 mAh; Wejście: USB-C; Wyjścia: USB-A (18W), USB-C (20W), Wireless (7,5W); Wymiary: 66,5 x 107 x 18mm; Waga: 217g

Excitrus 100W Magnetic: Najlepszy power bank o dużej pojemności

Excitrus 100W Magnetic

Dzięki pojemności 20,800mAh Excitrus 100W Magnetic ma to, czego potrzeba, aby obsłużyć całą masę smartfonów, tabletów i konsol Switch bez wyczerpania soku. Co więcej, ma łączność, aby naładować je wszystkie, z 18W wyjściem USB-A, 10W bezprzewodową podkładką ładującą i dwoma USB-C PD. Jedno z nich może dostarczyć 45W ładunku, a drugie 100W. Co więcej, może on sam ładować się z mocą 65W, jeśli masz wymaganą szybką ładowarkę.

Podczas testów stwierdziliśmy, że Excitrus jest szczególnie szybki, dostarczając więcej energii (48,5W) do naszego Chromebooka niż dostarczona ładowarka 45W, a także ładując nasz smartfon o 18% przez USB-A i 21% przez USB-C, w obu przypadkach w ciągu 15 minut. Jest również zdolny do jednoczesnego ładowania i nadal miał 30W dla naszego smartfona przez wyjście USB-C, podczas gdy drugie urządzenie ładowało się z USB-A. Jest to świetny, w pełni funkcjonalny power bank, który jest idealny do utrzymania wszystkich urządzeń w ruchu, gdy jesteś w podróży, i jest w sportowym wykończeniu z chromu i zielonej tkaniny, która daje mu styl sam w sobie.

Główne dane techniczne – Pojemność: 20 800 mAh; Wejście: USB-C; Wyjścia: USB-A (18W), USB-C (45W), USB-C (100W), Wireless (10W); Wymiary: 84 x 196x 25mm; Waga: 482g

Anker PowerCore+ 26800 PD 45W: najlepszy power bank dla laptopów i Switcha

Anker PowerCore+ 26800 PD 45W

Jeśli 20,000mAh nie wystarczy, Anker PowerCore+ 26800 PD rzuca w innym 6,800mAh, co daje dodatkowe ładowanie smartfona plus wystarczająco dużo dodatkowych dla innego pół ładowania na górze. Jest to ciężka jednostka z wytrzymałą metalową obudową i zbudowana jak czołg, ale trudno pobić jej specyfikacje, gdy jesteś na wycieczce lub wakacjach na kempingu, z pojedynczym wyjściem 45W USB-C i dwoma 15W USB-A.

Nie wszystkie banki energii zbliżają się do deklarowanych mocy, ale podczas ładowania naszego testowego Chromebooka zmierzyliśmy 43,36 W z USB-C. PowerCore+ miał również wystarczająco dużo mocy, aby naładować nasz smartfon o 18% w ciągu 15-minutowego szybkiego ładowania. Firma Anker zdobyła również dodatkowe uznanie za dołączenie ładowarki o mocy 65 W, która będzie potrzebna do zasilania tej bestii powerbanku. Jasne, jest to duży, drogi power bank, którego nie będziesz chciał nosić ze sobą, ale jeśli potrzebujesz czegoś, co naładuje twój laptop, tablet lub konsolę Switch kilka razy, to jest to power bank do kupienia.

Kluczowe specyfikacje – Pojemność: 26 800 mAh; Wejście: USB-C PD; Wyjścia: 1 x USB-C (45W), 2 x USB-A (15W); Wymiary: 180 x 80 x 24mm; Waga: 730g

Zendure SuperTank Pro: Najlepszy power bank o dużej wytrzymałości

Zendure SuperTank Pro

Nazwanie swojego banku energii SuperTank Pro jest nieco aroganckie, ale model Zendure o dużej wytrzymałości jest w stanie to zrobić. Po pierwsze, jest on zbudowany jak przysłowiowy z wytrzymałej aluminiowej obudowy, która powinna przetrwać lata ciężkiego użytkowania. Po drugie, posiada ogromną pojemność 26,800mAh i nie mniej niż cztery wyjścia USB-C PD, z których dwa mogą dostarczyć 20W, podczas gdy pozostałe dwa zapewniają maksymalną moc 100W. Maksymalna moc wyjściowa wynosi 138 W, ale gdy trzeba zasilić laptopa, smartfon i tablet jednocześnie, żaden inny bank energii nie zrobi tego tak dobrze.

Jest to szybki power-bank, ładujący naszego Chromebooka z mocą 50W i zapewniający 22% na liczniku ładowania naszego smartfona w naszym 15-minutowym teście szybkiego ładowania. Podoba nam się również informacyjny wyświetlacz OLED, który informuje o tym, ile zużywa każde z podłączonych urządzeń i ile zostało jeszcze pojemności. Wyświetla on nawet moc każdego podłączonego źródła zasilania. Jest po prostu zbyt duży i ciężki do codziennego użytku, ale jest ostatecznym przenośnym źródłem zasilania dla podróży służbowych, kempingów, podróży i innych.

Główne dane techniczne – Pojemność: 26 800 mAh; Wejście: USB-C PD; Wyjścia: 2x

Author

Udostępnij