Strona głównaRankingiNajlepsze słuchawki douszne do 100zł - ranking

Najlepsze słuchawki douszne do 100zł – ranking

AUTOR

Kategorie

Chociaż tańsze słuchawki mogą nadal brzmieć całkiem dobrze, nie spodziewaj się, że którekolwiek z nich będą konkurować pod względem jakości dźwięku z droższymi ofertami. W tym przedziale cenowym wzornictwo jest znacznie prostsze, a większość słuchawek jest wykonana z formowanego plastiku, a nie z obrabianego metalu.

Nadal istnieje wiele opcji kolorystycznych, więc nie jesteś ograniczony do czerni. Pomimo ceny, jest wiele do wyboru – patrzymy na tanie i wesołe, oto śmietanka zbioru. Krótkie recenzje wymienione poniżej są automatycznie aktualizowane, więc zawsze pokazują produkty, które naszym zdaniem są najlepszymi słuchawkami poniżej 100 zł.

Najlepsze słuchawki poniżej 100 zł w 2022 roku – SoundMAGIC ES19S

SoundMAGIC ES19S

Nagradzani producenci SoundMAGIC skierowali model ES19S bezpośrednio na rynek modernizacji smartfonów. Z ceną, która jest równie atrakcyjna jak ich design, ES19S dostarczają bardzo wysoko w skali bang for buck.

Czysty (biały), niedopowiedziany wygląd będzie komplementował niemal każdy smartfon i przypadnie do gustu wielu osobom. Jakość wykończenia jest bardzo dobra, a słuchawki są bardzo lekkie w dotyku. Wytrzymały, silikonowy kabel jest odporny na splątanie i powinien przetrwać wiele trudnych sytuacji.

Dźwięk ma poziom czystości i balansu częstotliwości, który jest niespodziewany w tym punkcie cenowym – i w ten sposób wyróżnia je od reszty konkurencji. Głęboki, ciepły bas, dokładny obraz stereo i mocne uderzenie w średnim zakresie częstotliwości sprawią, że będziesz zadowolony podczas wielu godzin słuchania. Jak na tę cenę, dźwięk jest naprawdę wyjątkowy – stanowią one doskonały wybór do modernizacji każdego smartfona.

Słuchawki ES19S mają bardzo czysty, niedopracowany wygląd. Zaokrąglone zauszniki są bardzo ładnie wykończone i czują się bardzo lekko w dłoni. Kabel jest dobrze podtrzymywany dzięki długiemu trzonowi i gumowemu wzmocnieniu. Kabel jest gładki, matowo wykończony, silikonowy, który wydaje się być odporny na splątanie.

Przesuwając się dalej w dół kabla, jednostka mikrofonu/przycisków jest bardzo ładnie wykończona (jedna z najładniejszych, jakie widzieliśmy od jakiegoś czasu). Cała jednostka sterująca działa jako przycisk, a nie tylko trudny do znalezienia mały fragment – w rezultacie kliknięcie przycisku jest miękkie, ale zdecydowane.

Rozgałęzienie kabla posiada przełącznik pozwalający na zmianę okablowania sterowania tak, aby było ono kompatybilne z praktycznie wszystkimi urządzeniami. Dodatkowym miłym akcentem jest przesuwany uchwyt kabla, który zmienia wysokość, na której oba kable łączą się pod brodą. Pozłacany wtyk jack 3,5 mm jest prosty i nietypowo krótki, ale wygląda na to, że ma dobre odciążenie, które będzie ładnie dbać o kabel. Patrząc na słuchawki SoundMAGIC ES19S, można by pomyśleć, że kosztują znacznie więcej niż w rzeczywistości.

Końcówki douszne mają szeroką średnicę wewnętrzną, co oznacza, że nie powinny w ogóle wpływać na brzmienie słuchawek. W uchu ES19S są bardzo wygodne i fantastycznie lekkie. Dopasowanie i izolacja dźwięku są również bardzo dobre – znacznie lepsze niż w przypadku większości tańszych słuchawek.

Nieoczekiwana czystość i definicja dźwięku

Biorąc pod uwagę cenę – można by się spodziewać, że dźwięk będzie poniżej standardu lub rozczarowujący… będziesz zadowolony, słysząc, że tak nie jest!Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy podczas słuchania SoundMAGIC ES19S jest poziom czystości dźwięku – są one bardzo czyste i dobrze zbalansowane. Dźwięk stereo jest również cholernie dobry, z dokładnym pozycjonowaniem na całym obrazie.

Bas jest głęboki, ciepły, naturalny i zwarty – nie ma tu zbyt głębokich subów jak woomf, jest tylko ładnie zbalansowany dół. Średni zakres jest czysty i zwarty z naprawdę dobrą definicją, a wysokie częstotliwości są lekkie, otwarte i kontrolowane.

SoundMAGIC ES19S ranking sluchawek dousznych

Ogólny rezultat to dźwięk, który jest niemal niewiarygodny w tym punkcie cenowym.

Podczas gdy niektóre inne słuchawki w tym przedziale cenowym są w stanie wyprodukować dźwięk o przyzwoitej jakości – nie jest on tak zrównoważony jak ten
Uwaga: nie dodaliśmy żadnego EQ podczas słuchania ES19S – to bardzo, bardzo rzadkie w przypadku tańszych słuchawek.

Podsumowanie recenzji SoundMAGIC ES19S

Wygląda na to, że SoundMAGIC ES19S będą zwycięzcą – w tej cenie dźwięk jest szczerze mówiąc niesamowity. Jakość wykonania jest równie dobra – jedynym potencjalnym minusem, jaki możemy dostrzec, jest brak etui do przechowywania… ale to naprawdę wybredne. ES19S to doskonały upgrade w stosunku do słuchawek, które były dostarczane wraz ze smartfonem.

Betron DNZ500

Betron stał się znany z wypuszczania zestawu za zestawem tanich słuchawek – DNZ500 wyróżnia się spośród wielu innych produktów tej firmy oferując świetny stosunek jakości do ceny. Sposób w jaki DNZ500 są prezentowane w pudełku sprawia, że wyglądają raczej jak produkt za ponad 50 funtów, a nie za mniej niż 20. W zestawie z mnóstwem dodatkowych akcesoriów – wydają się one niemalże zbyt dobre, by mogły być prawdziwe.

Małe metalowe słuchawki są ładnie wykończone, sprawiają wrażenie solidnych i lekkich. Z wytrzymałym wzmocnieniem na wytrzymałym kablu, te słuchawki przetrwają wiele trudnych sytuacji.

Poziom szczegółowości dźwięku, który wytwarzają jest dobry, a obraz stereo jest dość dokładny, jak również – są to oba obszary, w których Betron często zawodzi, jednak nie tym razem. Naturalnie brzmiący bas jest głęboki i ciepły. Średni zakres jest wyraźnie zdefiniowany, ale brzmi nieco pudełkowato, ale nie w zbyt zły sposób. DNZ500 zapewniają fantastyczny stosunek jakości do ceny – choć nie są tak wyrafinowane, jak niektóre inne słuchawki nauszne, działają dobrze i są godną opcją.

Zrównoważony dźwięk z dużą ilością szczegółów

Jak wspomniano powyżej, stwierdziliśmy, że szare silikonowe nakładki na uszy są najlepszym wyborem zarówno pod względem komfortu, jak i dźwięku. Dzięki nim dźwięk jest cholernie dobry, jak na tę cenę.

Biorąc pod uwagę cenę – mają dobry poziom szczegółowości, a obraz stereo jest dość dokładny. Bas jest ciepły, głęboki i naturalnie brzmiący. Średni zakres ma dobre uderzenie i definicję – jest więcej niższych średnich częstotliwości niż w droższych słuchawkach, ale to nie jest problem. Rezultatem tego zrównoważenia średniego zakresu jest to, że brzmią one nieco pudełkowato – ale nie w zły sposób, oznacza to po prostu, że nie mają one normalnego charakteru hi-fi. Wysokie tony są lekkie i nienachalne, ponownie nie są tak przewiewne jak w droższych słuchawkach – ale tego można się spodziewać.

W sumie brzmią bardzo dobrze jak na swoją cenę. Naszymi poprzednimi ulubionymi słuchawkami Betrona były RK300 – po bezpośrednim porównaniu, DNZ500 brzmią lepiej (bardziej kontrolowane i zrównoważone), a także sprawiają wrażenie wyższej jakości.

Podsumowanie recenzji Betron DNZ500

Betron jest dumny z D-NZ500, które mają wyższą jakość niż ich poprzednie RK300. W tej cenie to doskonały wybór, jest też wersja z mikrofonem/przyciskiem za nieco więcej.

Betron RK300

Betron RK300

Niedrogi RK300 od budżetowej marki słuchawek Betron to kolejny z ich udanych produktów. Poprzedni faworyt, RK300 nadal przewyższa większość konkurencji poniżej 20 funtów.

Wykonane z elegancko wyglądającego plastiku, szczegółowy poziom wykończenia jest bardzo imponujący. Z dobrym wzmocnieniem kabla i preferowanym przez nas stylem skręconego kabla silikonowego, ten produkt został dobrze przemyślany. Jak zwykle w przypadku Betrona, w zestawie otrzymujemy również mnóstwo akcesoriów. Chociaż słuchawki są dość małe i lepiej nadają się dla osób o nieco mniejszych uszach – powinny pasować większości ludzi.

Wybór końcówek dousznych, których używasz, zmieni dźwięk dość drastycznie (my preferujemy czerwone), pomagają one zrównoważyć dźwięk, dając mu więcej życia i emocji. Bas jest obfity – ale możesz chcieć dodać trochę więcej za pomocą EQ. Szczegółowość i poziom klarowności są rozsądne – ale jak na tę cenę są w porządku.

Ogólnie rzecz biorąc, RK300 oferują świetny stosunek jakości do ceny i trudno je pobić w tym przedziale cenowym.

Opakowanie

Jak w przypadku wszystkich słuchawek Betrona, opakowanie jest proste. Czysto zadrukowane pudełko zewnętrzne daje widok na słuchawki znajdujące się wewnątrz. Na odwrocie znajduje się podstawowy podział specyfikacji i podstawowy opis. Wewnątrz słuchawki są utrzymywane w miejscu przez piankową wkładkę z wszystkimi dodatkami schowanymi poniżej.

Betron RK300 z iPhonemGłówna obudowa słuchawek wykonana jest z tworzywa sztucznego z aluminiowym pierścieniem dającym ładny detal wykończeniowy. Kształt obudowy wygląda na taki sam, jaki stosują inni producenci, których widzieliśmy wcześniej, ale z nieco innymi szczegółami wykończenia. Wzmocnione wyjście kabla jest wytrzymałe i wygląda na to, że będzie w stanie przetrwać sporą ilość szorstkiego traktowania. Kabel jest skręcany z silikonową powłoką, którą bardzo polubiliśmy – nie sądzę, abyśmy widzieli ten kabel w tej cenie wcześniej i uważamy jego użycie za duży plus. Rozgałęzienie kabla i wtyk jack 3.5mm są również zbudowane w równie solidny sposób, pozostając jednocześnie atrakcyjnymi dla oka.

W zestawie znajdziemy również 3 zestawy czarnych silikonowych wkładek dousznych, 3 zestawy czerwonych silikonowych wkładek dousznych, klips do kabla oraz czarne materiałowe etui do przechowywania. Dwa różne kolory końcówek dousznych występują w 3 rozmiarach. Różnią się one średnicą wewnętrznego otworu, przez który dźwięk przechodzi, zanim dotrze do ucha. Warto zaznaczyć, że zmienia to znacząco brzmienie słuchawek betron RK300.

W użyciu słuchawki są bardzo lekkie i wygodne. Mamy tendencję do stwierdzania, że głębokość tego stylu słuchawek jest nieco krótka jak na nasz gust – lepiej pasuje do mniejszych uszu niż większych.

Dźwięk

Jak wspomniano powyżej, słuchawki douszne Betron RK300 są wyposażone w 2 znacząco różne rodzaje silikonowych końcówek – czarne i czerwone.

Czarne końcówki

Czarny typ mają znacznie węższy otwór dla audio. Wydaje się to wzmacniać basy i redukować wysokie tony. Z czarnymi końcówkami dousznymi, bas dla nas, jest nadmierny i wymaga obrócenia w dół, aby uczynić go użytecznym. Wysokie tony są również nieco miękkie, a średnie nie mają zbyt wiele siły przebicia. Ogólnie rzecz biorąc, brakuje trochę szczegółów i mamy wrażenie, że “mogłoby być lepiej”. Nie należy się jednak załamywać, ponieważ mamy jeszcze czerwone słuchawki do obejrzenia…

Czerwone końcówki

Otwór w czerwonych końcówkach jest znacznie szerszy, co pozwala przetwornikom audio na większy oddech – rezultat tego jest zdecydowanie słyszalny. Teraz dźwięk ma znacznie lepszy balans częstotliwości, który ma życie i ruch. Bas jest nadal obfity i niski – w zależności od muzyki, której słuchasz, możesz chcieć dodać trochę więcej basu za pomocą korektora, ale nie dużo. Góra pasma jest naprawdę otwarta, z dużą ilością szczegółów – jest trochę szorstka, ale nie na tyle, by się nią przejmować. Średnica ma dobre uderzenie, które ponownie dostarcza przyzwoitej szczegółowości. Niższa średnica brzmi nieco krzywo, przez co ogólny dźwięk jest bardziej w stylu hi-fi, zamiast neutralnej równowagi.

Ogólnie rzecz biorąc, używając czerwonych wkładek jesteśmy pod wrażeniem dźwięku, który Betron RK300 jest w stanie dostarczyć, biorąc pod uwagę imponująco niską cenę. Dla nas są to obecne liderzy rynku w niższym segmencie rynku.

Betron RK300 – wnioski

Jeśli chodzi o nas, Betron zrobił to ponownie. Niewiarygodnie niska cena w połączeniu z eleganckim wyglądem, świetnym wyborem kabla i dużym dźwiękiem (przy użyciu czerwonych wkładek) sprawia, że są to fantastyczne słuchawki dla każdego, kto szuka podstawowego zestawu świetnie brzmiących słuchawek dousznych, które nie rozbijają banku.

SoundPEATS M20

SoundPEATS M20

SoundPEATS wygląda na goniącego  za ogonem Betrona, przynosząc falę za falą budżetowych słuchawek. M20 mają bardzo niską cenę (być może zbyt niską), a mimo to są w stanie konkurować ze słuchawkami, które kosztują ponad dwa razy więcej.

Jakość wykończenia metalowych elementów dousznych jest wyjątkowa w tej cenie – wyglądają tak, jakby powinny kosztować znacznie więcej! Odciążenie kabla zapewnia doskonałe wzmocnienie, a bardzo niewielki szum kabla jest przenoszony na słuchawki. Zakres dołączonych akcesoriów jest bardziej ograniczony niż w ofercie Betrona – ale wydają się one być wyższej jakości.

Chociaż M20 nie są diamentem audio w surowym stanie, to jednak spisują się bardzo dobrze. Bas jest głęboki i obfity (bardziej dudniący niż ciepły) i ogólnie rzecz biorąc, mają brzmienie w stylu hi-fi.

Są to naprawdę tanie i wesołe słuchawki – a jednak wciąż udaje im się dostarczyć przyzwoity dźwięk. Są tak tanie, że można by je uznać za jednorazowe... prawdopodobnie bardzo dobry wybór na wakacje/przy basenie itp.

Podstawowy wygląd z czystą konstrukcją

Jak można się spodziewać po tak niskiej cenie, opakowanie jest dość podstawowe. Proste pudełko z przezroczystym oknem, które pozwala zobaczyć produkt w środku.

Metalowe wkładki są czysto wykończone w dość wysokim standardzie (lepszym niż w M10), jakość wykończenia jest z pewnością o wiele lepsza niż można by się spodziewać za tę cenę. Wyjście kabla zapewnia doskonałe odciążenie, a płaski silikonowy kabel nie przenosi prawie żadnego hałasu do słuchawki. Kabel i związane z nim części są dokładnie takie same jak w niższym modelu. Na kablu po lewej stronie znajduje się zespół mikrofonu/przycisku – kliknięcie przycisku jest bardzo solidne i ma przyjemne odczucie. Rozgałęzienie kabla i wtyk jack są wykonane z silikonu, prosty wtyk jack jest raczej niklowany niż preferowany złoty – ale działa doskonale.

W pudełku otrzymujemy 3 zestawy silikonowych wkładek dousznych (małe, średnie, duże). Te końcówki są znacznie wyższej jakości niż wiele innych, które mamy w niższych cenach. Mówiąc to, doświadczyliśmy kilku problemów z dopasowaniem. Dopasowanie jest wystarczająco wygodne, ale te końcówki wydają się nieustannie wypychać z uszu… trzeba je często wciskać z powrotem.

Ogólnie rzecz biorąc, SoundPEATS M20 wyglądają i sprawiają wrażenie, że powinny kosztować znacznie więcej niż w rzeczywistości.

Zaskakujący dźwięk

Za tak niską cenę nigdy nie znajdziesz audio raju – ale od czasu do czasu możesz znaleźć diament w kamieniu. M20 nie są diamentem w kamieniu, ale zapewniają jakość dźwięku, która jest nieco nieoczekiwana. Warto również zauważyć, że M20 zapewniają znacznie bardziej zrównoważony dźwięk niż zbyt basowy M10.

Bas jest głęboki i obfity – jest raczej trochę dudniący niż ciepły i szczegółowy, ale działa dobrze. Wysokie tony są nieco rozrzedzone, a średni zakres jest wyłuskany, dając dźwięk jak z hi-fi. Poziom szczegółowości i klarowności jest ok i nie należy oczekiwać, że będzie na tym samym poziomie co na rynku powyżej 30 funtów, ale udaje im się zaprezentować muzykę całkiem dobrze.

Brainwavz Jive

Brainwavz Jive

Brainwavz nie są znane jako marka budżetowa i zazwyczaj starają się produkować elegancko wyglądające produkty w wyższych przedziałach cenowych. Jive są nieco inne niż reszta ich słuchawek i w rezultacie stanowią intrygującą opcję budżetową.

Prosto zaprojektowane metalowe słuchawki są ładnie wykończone i lekko leżą w dłoni. Brainwavz zazwyczaj produkuje niezwykle wytrzymałe słuchawki i te nie są wyjątkiem. Solidny kabel zniesie wiele nadużyć, a metalowe elementy douszne powinny być całkiem niezniszczalne. Te słuchawki są stworzone do codziennego użytku i przetrwają trudne warunki.

Bas jest nieco lekki i przydałby się dodatkowy korektor – po jego dodaniu jest on dość “sub” i nie jest całkowicie ciepły czy naturalny. To, gdzie zaczynają błyszczeć, to wyższe częstotliwości, gdzie udaje im się dostarczyć dobrą szczegółowość i czystość… więcej niż można by się spodziewać w tej cenie.

Jive są znacznie twardsze niż wszystkie inne słuchawki w tym przedziale cenowym – bas jest trochę zawiedziony, ale są zbudowane tak, aby były używane i nadużywane… uważamy, że jest to ich największa zaleta.

Smukły, czysty wygląd, zbudowany z myślą o trwałości

Opakowanie to dość podstawowe i proste plastikowe pudełko, które pasuje do ceny. Pomijając opakowanie, pierwsze wrażenia dotyczące zawartości są naprawdę bardzo dobre. Słuchawki Jive mają naprawdę ładny wygląd. Elementy douszne są wykonane z metalu i sprawiają wrażenie solidnych, a jednocześnie są bardzo lekkie w dłoni. Na dole znajduje się dobre, mocne odciążenie wyjścia kabla, które wygląda na to, że wytrzyma wiele nadużyć. Kabel jest tradycyjny, gumowy i silikonowy – przyjemny i gładki, a nie bardziej chwytliwy, co powinno pomóc w zapobieganiu plątaniu się kabla.

Są elegancko stylizowane i ponownie czuć się bardzo wytrzymały – oprócz zwykłego jednego przycisku, masz również przyciski głośności w górę / w dół, który jest miły dodatek (upewnij się, że masz typ kompatybilny z Twoim smartphonie). Rozgałęzienie kabla jest ponownie zbudowane dla wytrzymałości – wykonane z w pełni uformowanej gumy, nie będzie łatwo się złamać. W górnej części znajduje się również przesuwana sekcja, która pozwala na zbliżenie kabli do podbródka. Wtyk jack jest ustawiony pod kątem gdzieś pomiędzy prostym a 90 stopni – taki układ sprawdza się dobrze i wydaje się być coraz bardziej popularny.

Author

Udostępnij