Strona głównaRankingiNajlepsze słuchawki przewodowe 2022. Od klasy audiofilskiej po tanie okazje - TOP...

Najlepsze słuchawki przewodowe 2022. Od klasy audiofilskiej po tanie okazje – TOP 10

AUTOR

Kategorie

Najlepsze przewodowe słuchawki przybliżają Cię do muzyki niż te bezprzewodowe. Dzieje się tak dlatego, że bez względu na to, jak najnowocześniejsza technologia bezprzewodowa znajduje się wewnątrz pary telefonów bezprzewodowych, przynajmniej na razie przesyłają one strumień skompresowanego dźwięku. Kiedy dźwięk jest skompresowany, niektóre z muzycznych szczegółów są tracone, jakkolwiek niewielkie, a ludzie, którzy są bardzo poważne o muzyce są równie poważne o nie chcą przegapić żadnego z nich. Niezależnie od tego, czy jest to dźwięk Hi-Res, czy winyl na ogromnym gramofonie, audiofile nie spieszą się z odcięciem kabla między swoimi słuchawkami a systemem hi-fi.

Jakie powinny być najlepsze słuchawki przewodowe?

Najlepsze słuchawki przewodowe skupiają się wyłącznie na dostarczaniu muzyki do Twoich uszu: nie ma w nich baterii, które zajmują miejsce lub dodają wagi, nie ma też skomplikowanych funkcji, których nigdy nie użyjesz. Jeśli założysz je do studyjnej płyty Hi-Res lub ciężkiego winylu na jednym z najlepszych odtwarzaczy, różnica będzie oczywista. Podobnie jest w przypadku korzystania z jednego z najlepszych przetworników cyfrowo-analogowych do przesyłania wysokiej jakości strumieni audio: jeśli nie korzystasz ze słuchawek przewodowych, otrzymujesz tylko część większego muzycznego obrazu.

Istnieją dwa kluczowe rodzaje słuchawek przewodowych. Te z otwartymi plecami zapewniają niesamowitą scenę dźwiękową, która sprawia, że czujesz się jak w studiu, na scenie lub w operze. Jednak te otwarte plecki przeciekają dużo dźwięku, więc jeśli nie chcesz dzielić się swoją ścieżką dźwiękową z innymi osobami dojeżdżającymi do pracy lub z psem w rodzinie, to słuchawki z zamkniętymi plecami ograniczają przecieki bez drastycznego zmniejszenia wrażeń dźwiękowych.

Przewodowe słuchawki douszne nie dorównują swoim odpowiednikom nausznym – w słuchawkach chodzi o ruch powietrza, a z przetwornikiem umieszczonym w kanale usznym można poruszyć tylko tyle, ile się da – ale świetnie nadają się do chodzenia lub podróżowania, zapewniając wysokiej jakości dźwięk bez wagi wielu opcji bezprzewodowych.

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe mogą zdominować główny nurt rynku słuchawek i wkładek dousznych, ale przewodowe są nadal najlepszymi opcjami na samym szczycie rynku – i na dole też, ponieważ ich względna prostota ułatwia firmom tworzenie niedrogich, które również brzmią całkiem dobrze. Tak więc, czy jesteś audiofilem szukającym ostatecznego doświadczenia audio lub po prostu chcesz wciągający dźwięk, który nie złamie banku, są to najlepsze przewodowe słuchawki w tej chwili.

NAJLEPSZE SŁUCHAWKI PRZEWODOWE 2022 – BEYERDYNAMIC DT 900 PRO X

BEYERDYNAMIC DT 900 PRO X

Najlepsze przewodowe słuchawki na poziomie profesjonalnym

POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO JE KUPIĆ

+ Super dźwięk
+ Niewiarygodna precyzja
+ Jakość premium

Co to jest? Słuchawki studyjne na szczycie stawki? Tak, w rzeczy samej. Te słuchawki studyjne zapewniają niewiarygodnie precyzyjny dźwięk zarówno podczas słuchania muzyki, jak i tworzenia, miksowania czy masteringu. To dlatego Beyerdynamic DT 900 Pro X otrzymały nagrodę T3 Awards 2022 za najlepsze słuchawki przewodowe.

Należy tylko pamiętać, że te słuchawki nie będą świetne z kiepsko nagraną muzyką: ich zadaniem jest być dokładnym, a nie pochlebnym. Nie są tak surowe w przypadku złych nagrań jak niektórzy rywale – wysokie tony zostały nieco stłumione, więc nie są tak sybilne i fizjonomiczne jak niektóre – ale zostały zaprojektowane dla dobrze wykonanej muzyki, co sprawia, że absolutnie śpiewają. Jeśli to brzmi jak twoja biblioteka muzyczna, pokochasz to, jak brzmi na tych słuchawkach.

Jak już wspomnieliśmy w naszej recenzji Beyerdynamic DT 900 Pro X, są to znakomicie brzmiące słuchawki, ale nie są one naszpikowane ciekawymi funkcjami czy sprytnymi połączeniami: to stare, analogowe słuchawki zaprojektowane do wykonywania jednej pracy i robią to bardzo dobrze. Są bardzo dobrze wykonane i dostarczają bardzo czystego i przekonywującego muzycznego wykonania z szeroką i zwiewną sceną dźwiękową, co czyni je świetnym wyborem do rozkosznego słuchania w domu.

FOCAL CLEAR MG

FOCAL CLEAR MG

Najlepsze przewodowe słuchawki z otwartym tyłem

POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO JE KUPIĆ
+ Fantastyczna jakość dźwięku
+ Luksusowe i wygodne
+ Możliwość napędzania przez urządzenia przenośne

Focal zna dźwięk i zna luksus. Dlatego te przewodowe słuchawki klasy premium umocniły się na samym szczycie świata słuchawek przewodowych: są absolutnie spektakularne pod wieloma względami. Są niezwykle wygodne, mają nauszniki z mikrofibry i miękki, zachęcający pałąk. Oferują ciepły, bogaty dźwięk, który po prostu Cię otacza. I chociaż nie są to, według niektórych miar, najdroższe słuchawki z kanonu Focal, nie ma wątpliwości, że mają sprzęt, który pasuje do ich ceny.

Magnezowe przetworniki Focala w kształcie litery M są naprawdę wyjątkowe, zewnętrzne wykończenie słuchawek jest wspaniałe, a w pudełku znajduje się para kabli – jeden dla gniazd 3,5 mm i 6,5 mm, a drugi dla czteropinowego XLR. A dźwięk z otwartego tyłu? Jest przednio szczegółowy.

Oczywiście kluczową sprawą jest tu dźwięk, a pod tym względem są po prostu fantastyczne. Jako słuchawki z otwartym oparciem, dźwięk przecieka do środka i na zewnątrz, więc są to zdecydowanie do słuchania w kontrolowanym środowisku, ale jest to absolutnie warte wysiłku dla tego, jak dynamiczny, precyzyjny i prawdziwy jest efekt końcowy. W rzeczywistości, te wygrały gong T3 Awards 2021 dla najlepszych słuchawek przewodowych, więc nadal są bardzo godne rozważenia.

MEZE AUDIO RAI SOLO

MEZE AUDIO RAI SOLO

POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO KUPIĆ
+ Żywa, wyraźna jakość dźwięku
+ Wygodne dopasowanie i wiele opcji końcówek

Słuchawki z otwartym pałąkiem są chwalebne w odpowiedniej sytuacji, ale nie tak bardzo, gdy wokół Ciebie jest mnóstwo hałasu lub wrażliwe uszy nie chcą słuchać Twoich przecieków. To właśnie wtedy zestaw solidnych dousznych słuchawek przewodowych będzie dobrze służył, a kategoria, w której Rai Solo firmy Meze mieści się bardzo szczęśliwie.

Mają dobrą cenę, nie są zbyt wymyślne, a ich konstrukcja z pojedynczym przetwornikiem brzmi świetnie. Są dobrze dostrojone do zakresu dynamiki i bardzo zrównoważonej sceny dźwiękowej, zarządzając solidnym basem, zwiewnymi wysokimi tonami i średnicą, która nie jest zgnieciona przez żaden ze skrajów.

Wygodny zestaw słuchawek, z wieloma mocowaniami, które pomagają im dobrze zagnieździć się w każdym kanale słuchowym, a konstrukcja kabla nausznego oznacza, że nie są one łatwe do wyrwania, jeśli używasz ich w ruchu. Nie jest to rozwiązanie idealne, a osoby noszące okulary lub mające nietypowe uszy mogą zdecydować się na inną konstrukcję, ale jeśli to rozwiązanie sprawdzi się w Twoim przypadku, będziesz zadowolony.

Za tę cenę uwielbiamy je – świetnie pasują do przenośnego odtwarzacza lub do mini przenośnego DAC-a.

RODE NTH-100

RODE NTH-100

Najlepsze przewodowe słuchawki w przystępnej cenie

+ Zaskakująco otwarty, bogaty w informacje i pewny dźwięk
+ Dobrze wykonane i wygodne

W naszej recenzji Rode NTH-100 stwierdziliśmy, że “opowiadają historię, w której za bardzo rozsądną kwotę kupuje się parę słuchawek, które są a) głęboko imponujące pod każdym dźwiękowym względem i b) przeciwieństwem nowoczesności. Jeśli chcesz usłyszeć każdy niuans swojej pracy audio bez podbarwień, są one całkiem bezbłędne – idealne do pracy pro.”

Mało tego, NTH-100 naprawdę nie kosztują tak wiele. Nie jak na słuchawki tego kalibru w każdym razie. Wiele innych dostarczających tego rodzaju sygnaturę dźwiękową ustawiłoby cię na pięć lub dziesięć razy drożej. To świadczy nie tylko o tym, jak dobre są te over-ears, ale dlaczego są to prawdopodobnie najlepsze przystępne słuchawki przewodowe, jakie można kupić.

GRADO SR325X

GRADO SR325X

+ Znakomity dźwięk
+ Doskonała cena za ten poziom jakości
+ Można je napędzać telefonami

Choć są to droższe słuchawki niż wiele osób rozważałoby wydanie na nie pieniędzy, ich cena jest kroplą w morzu, jeśli chodzi o prawdziwą audiofilską jakość. A gdy weźmiemy pod uwagę to, jak dobrze brzmią, nagle stają się wielką okazją.

Są to słuchawki z otwartym pałąkiem i należą do najszczelniejszych, jakie wypróbowaliśmy, więc nie nadają się ani do przebywania z innymi ludźmi, ani do podróżowania. Jednak w cichym pomieszczeniu brzmią tak dobrze, jak słuchawki kosztujące pięć razy więcej. Ich dźwięk jest naturalny, ale nie płaski, ekspansywny, ale wciąż skupiony, potężny, ale nigdy nie przytłaczający… ilość detali, które pozwalają utworom dostarczyć, jest zdumiewająca.

Konstrukcja jest niemal przezabawnie prosta – podstawowy skórzany pałąk i nauszniki z frezowanego aluminium wyglądają całkiem nieźle (i sprawiają wrażenie wysokiej jakości) w swojej skromności, a podstawowe piankowe wkładki zostały najwyraźniej wybrane ze względu na ich niewielki wpływ na jakość dźwięku.

Nie ma znaczenia, że konstrukcja jest spartańska, gdy masz je na sobie – będziesz całkowicie pochłonięty utworami od pierwszych nut. Można je napędzać telefonem lub hi-fi (a gruby, wysokiej jakości kabel wyposażony jest we wtyki 3,5 mm i 6,35 mm), więc łatwo odpalić coś, leżąc w łóżku lub siedząc przy wzmacniaczu. Ze względu na podstawowe wygody i konstrukcję z otwartymi plecami, mogą one nie być dla każdego, ale nigdy nie słyszeliśmy tego poziomu audio opulencji w tak genialnej cenie.

FLARE AUDIO FLARES JET 3

FLARE AUDIO FLARES JET 3

Niewiarygodnie wartościowa para słuchawek dousznych

+ Niewiarygodna jakość za tę cenę
+ Może brzmieć słodko z klasyką
+ …ale także całkiem niezłe brzmienie przy rocku, popie, techno, itp.

Flares istnieją od niedawna i początkowo wyrzeźbiły niszę, produkując bardzo audiofilskie, ale niedrogie, słuchawki douszne. Miały one tendencję do przychodzenia z rekomendacjami od ludzi takich jak facet, który wyprodukował trzeci album ELO, czy cokolwiek innego. Były w porządku, zwłaszcza jeśli lubisz muzykę klasyczną i klasycznego rocka.

W ostatnich latach Flare zaczął jednak produkować słuchawki, w których nacisk położony jest na emocje, jak i na wierność i nagle ich atrakcyjność jest znacznie szersza. Te są po prostu fantastyczne ze wszystkim, od muzyki chóralnej przez elektroniczny pop do Black Sabbath po dub reggae, i choć nie nazwałbym ich “audiofilskimi” w sensie bycia czysto wiernym materiałowi źródłowemu, to sposób, w jaki subtelnie podbarwiają dźwięk – bez zamieniania go w syntetyczną zupę – czyni je naprawdę ekscytującymi.

Słuchane przez jeden z najlepszych przetworników cyfrowo-analogowych – w tej chwili naprawdę cenimy xDSD IFI, ze względu na wygodę i jakość – Jet 3 mogą zabrzmieć absolutnie wspaniale, szczególnie biorąc pod uwagę, że kosztują tylko 450 zł. Jednak naprawdę dobrą wiadomością jest to, że brzmią one znakomicie po podłączeniu ich bezpośrednio do mojego starego, zaufanego iPhone’a 6S, jeszcze z czasów, kiedy iPhone’y miały gniazda słuchawkowe.

Nie są też uzależnione od tego, czy źródłem jest plik 90000-bitowy, 5 bazillion megahertz. Spotify brzmi świetnie, Tidal Hi-Fi może brzmieć całkiem epicko.

Pąki Flares zawsze wydają się być dość ekscentrycznie zaprojektowane, a długie łodygi, które wchodzą do uszu w Jet 3 oznaczają, że trzeba bardzo starannie dobierać końcówki uszu. Nie stwierdziłem, aby którykolwiek z dostarczonych wyborów zakotwiczył je całkowicie poprawnie – problem polega na tym, że łodygi działają jak dźwignia i zaczynają próbować wyciągnąć pąki w dół i z uszu podczas chodzenia.

Jednak, nie po raz pierwszy, para końcówek Comply przyszła na ratunek, rozwiązując problemy, jakie miałem z dźwiękiem i dopasowaniem.

AKG K52

AKG K52

+ Niezwykły VFM
+ Wspaniała jakość wykonania

Zaczynają się trochę męczyć, gdy są mocno naciskane i twoje uszy szybko się zmęczą słuchając cięższych, elektronicznych i hiphopowych dźwięków na K52, ale stare dobre gitary i perkusja brzmią znakomicie.

Jakość wykonania jest również miłą niespodzianką, i chociaż są one oczywiście w większości plastikowe, metalowy pałąk i super miękkie nauszniki zapobiegają wrażeniu tandety. Są lekkie i choć regulacja jest ordynarna, to nie zsuną się z głowy, zwłaszcza że nie będziesz w nich szybko szalał ani dojeżdżał do pracy.

Brzmieniu brakuje nieco ciepła, ale jeśli przed zakupem docenisz drobne ograniczenia AKG, wyjdziesz z nich z uczuciem, jakbyś okradł sklep.

SENNHEISER HD 660 S

SENNHEISER HD 660 S

+ Doskonała jakość dźwięku
+ Niezwykle wygodne
+ Można ich używać ze wszystkim

Jeśli chcesz mieć parę słuchawek z otwartym tyłem zaprojektowanych do długich okresów zatopienia się w samych LP, Sennheiser czuje cię. Jedno spojrzenie na HD 660 S mówi wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć: przejrzyste i otwarte nauszniki dla ruchu powietrza; duże pluszowe pady, które owijają się wokół uszu dla wygodnego słuchania.

Dźwięk jest nieco cieplejszy niż neutralny, ale to akurat nam odpowiada – bogate tony średnie ładnie równoważą się z jasnymi i czystymi tonami wysokimi, a bas jest kontrolowany i łagodny, tak jak można się spodziewać po wspaniałej parze otwartych słuchawek.

Są one całkowicie otwarte, więc nie nadają się do użytku na zewnątrz lub w hałaśliwym otoczeniu, ale są tak przyjemne w słuchaniu – i można ich słuchać w kółko bez żadnego bólu.

FOCAL STELLIA

FOCAL STELLIA

Najlepsze przewodowe słuchawki zamknięte klasy ultra-premium

+ Niewiarygodna jakość dźwięku
+ Szeroki dźwięk mimo zamkniętego pałąka
+ Bardzo pluszowe i wygodne

Focal jest znany z wyjątkowo dobrych słuchawek w równie wyjątkowych cenach, ale zwykle były to słuchawki z otwartym tyłem, a więc ograniczone do słuchania tylko w idealnych warunkach. Stellia to próba przeniesienia słynnej jakości dźwięku na słuchawki, których można słuchać gdziekolwiek i są absolutnie fenomenalne.

Starannie zaprojektowane, aby nadal zapewniać duży pejzaż dźwiękowy, jakiego ludzie oczekują od słuchawek z wyższej półki, jakość dźwięku jest oszałamiająca. Bas i średnica są bliskie, co jest oznaką tego, że słuchawki są zamknięte, ale potężne bębny i syntezatory są gładkie, a nie dudniące czy obezwładniające – jak masaż u Dwayne’a Johnsona.

Szczegółowość i ekspansywność na wysokich tonach jest naprawdę imponująca i naprawdę zbliża się do wrażenia, jakie daje para świetnych otwartych słuchawek, które sprawiają, że małe oddechy i skrzeki w głosie piosenkarza czują się naturalnie – ale z dodatkową zaletą, że można usłyszeć, co się dzieje, gdy jest włączony telewizor.

Konstrukcja jest ultra-obejmująca, z głębokimi miękkimi nausznikami tworzącymi skuteczne uszczelnienie. Pomimo sporej wagi, słuchawki pozostały wygodne podczas długich odsłuchów. I są wyrozumiałe w kwestii czułości: nie ma problemu z napędzeniem ich z telefonu, więc naprawdę można ich słuchać zawsze i wszędzie.

To najlepiej brzmiące słuchawki z zamkniętym tyłem na tej liście i prawdopodobnie na świecie. Ale kosztują o wiele więcej niż Focal Clear MG na pierwszym miejscu i nie powiedzielibyśmy, że jakość dźwięku jest zauważalnie lepsza – płacisz za inżynierię, która poszła do tego, aby brzmiały tak naturalnie, będąc zamkniętymi plecami.

AUDIO TECHNICA ATH-A1000Z

AUDIO TECHNICA ATH-A1000Z

Najlepsze słuchawki zamknięte, nauszne, przewodowe poniżej 2000 zł

+ Prawdziwa wydajność hi-res
+ Najwyższa jakość wykonania

Ponownie nie jest właściwie drogi w kategoriach słuchawkowych, ATH-A1000Z mimo to robi świetne wrażenie wymagającej pary high-endowych puszek.

Do tego stopnia, że jeśli myślisz o odtwarzaniu utworów MP3 przez iPhone’a, możesz równie dobrze o tym zapomnieć. Te chłopaki potrzebują dobrego uruchomienia, przyzwoitego wzmacniacza lub DAC-a i czegoś bardziej zbliżonego do jakości CD, zanim ujawnią swoje prawdziwe oblicze.

Za dużymi, matowoczerwonymi, aluminiowymi kubkami kryją się dwa 53mm dynamiczne przetworniki, ręcznie montowane w Japonii, utrzymywane na miejscu przez prostą, ale skuteczną ramę ze stopu magnezu i wyściełane skrzydełka, które utrzymują wszystko na swoim miejscu. Nie jest to najbardziej nieskazitelny system, ale jeśli nie jesteś prawdziwym Conehead, nie powinieneś mieć problemu.

Jako konstrukcja z zamkniętymi plecami nie oferuje tak rozległej sceny dźwiękowej, jak inne, ale z drugiej strony nie wycieka z nich tak dużo dźwięku, co czyni je lepszym wyborem, jeśli nie mieszkasz sam lub chcesz wyjść z domu od czasu do czasu.

Pod względem dźwiękowym ATH-A1000Z są niezwykle szczegółowe i pomimo marginalnie mniejszej sceny, instrumenty mają swoje miejsce i z przyjemnością wyłapuje się niesłyszane szczegóły i nierówności w utworach.

Gitary akustyczne, sekcje smyczkowe i wokale są bardzo wysokie, a bas jest głęboki i precyzyjny, ale nie dudni. To może rozczarować fanów EDM, ale powinno ucieszyć miłośników muzyki klasycznej.

Author

Udostępnij