Strona głównaRankingiRanking nawigacji samochodowych - top 6

Ranking nawigacji samochodowych – top 6

AUTOR

Kategorie

Tak, możesz dostać tanią nawigację satelitarną z Internetu, jednak często te jednostki albo szybko się psują, mają mapy, które są nieaktualne w ciągu kilku miesięcy, albo mają wybór fantastycznych funkcji, które szczerze mówiąc wykorzystasz raz, a potem się znudzą.

Markowe nawigacje satelitarne zazwyczaj kosztują więcej, jednak zostały one wypróbowane i przetestowane przez lata. Kupując markową jednostkę nawigacji satelitarnej, możesz być pewien, że kupujesz produkt wysokiej jakości, który będzie działał w przewidywalnej przyszłości bez względu na to, czy drogi zostaną zmienione, czy nie. Oto najlepsze nawigacje satelitarne w 2022 roku: 

Garmin DriveSmart 61LMT-D

Garmin DriveSmart 61LMT-D

Garmin DriveSmart 61LMT–D to całkowicie nowe urządzenie nawigacyjne firmy Garmin, wyposażone w szereg nowych funkcji i ulepszeń, które pomagają użytkownikom w uzyskaniu lepszych wrażeń. Naszym ulubionym modelem jest DriveSmart 61LMT-D, który wyposażony jest w ekran o przekątnej 6,95 cala, w ofercie znajduje się również model 51LMT z ekranem o przekątnej 5 cali, a także możliwość wyboru urządzenia zasilanego przez satelity “S” lub cyfrowo “D”. Testowaliśmy DriveSmart szeroko w ciągu ostatnich kilku miesięcy i podczas gdy ekran, interfejs menu, mapy i kierunki zostały tylko nieznacznie ulepszone, co naprawdę poprawiło się jest ogólne doświadczenie.

W przeszłości ekran szczypania i powiększania czasami nie działał zgodnie z oczekiwaniami, co oznaczało, że albo powiększałeś zbyt daleko, albo nie wystarczająco, jednak zostało to drastycznie poprawione do punktu, w którym działa lepiej niż najlepsze smartfony. Ekran został również ulepszony, aby uczynić go bardziej krystalicznie czystym i podczas gdy z niektórymi starszymi modelami, trzeba było użyć osłony przeciwsłonecznej, gdy jechałeś w bezpośrednim świetle słonecznym, DriveSmart nie wymaga tego.

DriveSmart posiada w pełni zintegrowane mapy, które zawierają zarówno alerty drogowe, jak i po raz pierwszy alerty o fotoradarach, dzięki którym wiesz, gdzie znajdują się stałe fotoradary. W przeszłości alerty drogowe działały dobrze, ale często okazywało się, że wybór alternatywnych tras był ograniczony i o ile nie był to duży korek, alerty drogowe nie działały naprawdę. Ten nowy model z jego zaktualizowane alerty ruchu działa fantastycznie dobrze i widzieliśmy ogromne ulepszenia w tej dziedzinie. Fotoradary działają dobrze, ale pamiętaj, że urządzenie wie tylko o stałych punktach fotoradarów i nie może wykryć ruchomych fotoradarów.

Alerty zostały również ulepszone i nawigacja satelitarna ostrzega o zmianach prędkości na drodze, nadchodzących ostrych zakrętach, strefach szkolnych i drogach jednokierunkowych. Ogólnie rzecz biorąc, kochamy DriveSmart 61LMT, kochamy aktualizacje i nowe funkcje, a co najważniejsze, kochamy tag cenowy, który sprawia, że 61LMT jest naszą najlepszą nawigacją satelitarną 2017 roku. Jeśli szukasz nawigacji satelitarnej do zabrania na wakacje tego lata, DriveSmart zaopiekuje się tobą i pozwoli ci nie zgubić się lub, co ważniejsze, nie utknąć w korku.

TomTom VIA 53

tomtom via 53

TomTom VIA 53 to zupełnie nowy nawigator TomTom na rok 2017, który został zaprojektowany tak, aby umożliwić firmie TomTom konkurowanie z dominacją firmy Garmin na tym rynku. W przeszłości firma TomTom zawsze miała problem z tym, że jeśli użytkownik chciał otrzymywać aktualizacje informacji o ruchu drogowym, musiał albo zapłacić wyższą cenę za nawigację satelitarną i podłączyć ją do smartfona, albo zrezygnować z niej.

VIA 53 rozwiązuje ten problem, ponieważ posiada zarówno darmowe, dożywotnie aktualizacje map, jak i darmowe zmiany w ruchu drogowym. Ogólnie rzecz biorąc, jest to fantastyczna nawigacja satelitarna, jednak nadal ma kilka problemów, które nie bardzo nam się podobają, a kluczowym problemem jest to, że jest wyposażona tylko w 5-calowy ekran, który naszym zdaniem jest zbyt mały do codziennego użytku. Dla miłośników firmy TomTom jest to jednak najlepsza nawigacja satelitarna.

VIA 53 jest wyposażona w standardowy 5-calowy interaktywny ekran typu “naciśnij, powiększ lub przesuń palcem”, który jest krystalicznie czysty i bardzo dobrze sprawdza się w bezpośrednim świetle słonecznym lub w warunkach słabego oświetlenia. W przeciwieństwie do poprzednich urządzeń firmy TomTom, funkcje uszczypnięcia i powiększenia działają bardzo dobrze i z łatwością dorównują tym w smartfonie.

Po włączeniu urządzenia VIA53 interfejs TomTom szybko się ładuje, a dzięki nowemu, szybszemu procesorowi wbudowanemu w urządzenie VIA53 wyszukiwanie miejsc docelowych i obliczanie trasy przebiega znacznie szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Szczególne wrażenie robi szybkość, z jaką urządzenie ponownie oblicza nową trasę w przypadku popełnienia błędu. Zazwyczaj w przypadku wszystkich nawigacji satelitarnych występuje opóźnienie, jednak dzięki nowemu procesorowi w urządzeniu TomTom jest ono minimalne.

Poza darmowymi, dożywotnimi aktualizacjami map i alertami drogowymi, to co naprawdę nam się podoba, to możliwość podłączenia smartfona do nawigacji satelitarnej przez bluetooth, aby móc dzwonić bez użycia rąk oraz aktywować i rozmawiać z Siri lub Google Now bezpośrednio przez nawigację satelitarną. Jest to coś, czego nie widzieliśmy w przeszłości i jesteśmy zadowoleni, aby powiedzieć, że działa dobrze. Aktualizacja urządzenia jest łatwa, biorąc pod uwagę, że łączy się z WiFi, a jeśli połączyłeś swoje urządzenie ze smartfonem, możesz również uzyskać dostęp do danych na żywo, aby pomóc Ci dostać się do miejsca przeznaczenia szybko i łatwo.

Wydajność jest świetna i jest to ogromny krok naprzód w stosunku do starszych urządzeń TomTom satnav, jednak nadal istnieje kilka problemów. W tym modelu masz dostęp do lokalizacji fotoradarów, ale tylko przez trzy miesiące, po czym musisz za to dodatkowo zapłacić. Masz również dostęp do TomTom’s MyDrive, który pozwala na planowanie trasy z wyprzedzeniem, jednak jego dość trudne w użyciu, chociaż największy problem znaleźliśmy z VIA, nadal masz dostęp tylko do bazy danych punktów zainteresowania, nie ma treści trip adviser jak można dostać z Garmin.

Garmin Drive 51/61 LMT-S

Garmin Drive 5161 LMT-S

Urządzenie Garmin Drive zostało zaprojektowane jako opcja warta swojej ceny, jeśli chodzi o zakup doskonałej nawigacji satelitarnej do samochodu. Jeśli chcesz tylko mapy Wielkiej Brytanii, nowy model można kupić za mniej niż 100 funtów, co jest świetną ofertą w porównaniu z innymi modelami, które kosztują więcej niż trzykrotnie.

Wadą Drive jest to, że jest to nawigacja satelitarna typu bare bones, a więc naprawdę tylko z kierunkiem i dostępem do bazy danych punktów zainteresowania firmy Garmin. Nie ma Bluetooth, sterowania głosem, ani nawet wbudowanego WiFi do aktualizacji urządzenia, jednak urządzenie jest wyposażone w bezpłatne aktualizacje map, bezpłatne powiadomienia o ruchu drogowym i, co najważniejsze, doskonałe wskazówki krok po kroku.

Urządzenie Garmin Drive zostało zaprojektowane z 5-calowym ekranem w modelu 51LMT lub 6-calowym w modelu 61LMT. Osobiście wolę model 61LMT z sześciocalowym ekranem, ponieważ pozwala on dostrzec więcej szczegółów. Tak często z 5-calowym ekranem po prostu nie można zobaczyć wystarczająco dużo informacji przed skomplikowanymi skrzyżowaniami lub gdzie w przyszłości będziesz jechać.

Biorąc pod uwagę, że Drive został zaprojektowany biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny, nie ma opcji “D” / DAB, co oznacza, że utknąłeś używając swojego smartfona do otrzymywania aktualizacji informacji o ruchu drogowym, jednak to nie ma znaczenia. Podczas naszego testu nie mogliśmy dostrzec żadnych zauważalnych minusów w żadnej z wersji satelitarnych w całej gamie. Naprawdę uważam, że jeśli nie jedziesz przez góry północnej Szkocji w gęstej, gęstej mgle, to raczej nie będziesz miał żadnych problemów.

Podczas gdy dysk jest mało wyposażony w dodatkowe funkcje, ma dostęp do nowej funkcji Trip Adviser firmy Garmin, która umożliwia czytanie recenzji milionów punktów zainteresowania wzdłuż trasy.

Ogólnie rzecz biorąc, Garmin Drive może być tanią nawigacją satelitarną, jednak nadal jest to świetna nawigacja satelitarna, którą należy traktować poważnie. Osobiście wolę Garmin DriveSmart, ponieważ zapewnia on odpowiednią równowagę między funkcjami a ceną, jednak jeśli cena jest problemem, kup Drive i przestań się gubić.

Garmin DriveLuxe 51LMT

Garmin DriveLuxe 51LMT

Garmin DriveLux 51 LMT to najlepszy z nawigatorów firmy Garmin, który ma ogromną cenę i ogromną listę funkcji, które pomogą Ci dotrzeć do celu na czas. Osobiście nie polecam zakupu urządzenia DriveLuxe, ponieważ choć jest to świetna nawigacja satelitarna z długą listą funkcji, jest ona droga i nie oferuje wartości w stosunku do ceny. Jak już wspomnieliśmy, jeśli chcesz mieć najlepszą nawigację satelitarną do swojego samochodu, musisz pomyśleć o funkcjach, których będziesz faktycznie używał, a nie o długiej liście przypadkowych pomocy dla kierowcy, które mogą brzmieć świetnie na papierze, ale nigdy ich nie użyjesz i dlatego są całkowitą stratą pieniędzy.

Luxe jest standardowo wyposażony w 5-calowy ekran dotykowy Pinch&Zoom o wysokiej rozdzielczości, który jest krystalicznie czysty zarówno w bezpośrednim świetle słonecznym, jak i w warunkach słabego oświetlenia. Jest również bardzo łatwy w użyciu i nawigacji po mapie. Posunąłbym się nawet do stwierdzenia, że kontrola pinch&zoom w Luxe jest lepsza niż w jakimkolwiek innym urządzeniu, które testowałem w przeszłości. DriveLuxe 51 jest również wyposażony w wybór wejść sygnałowych z możliwością wyboru pomiędzy wejściem satelitarnym “S” a cyfrowym “D”. Chodzi o to, że sygnały cyfrowe działają lepiej, ponieważ nie blokują się przy złej pogodzie lub w górach, ale są znacznie droższe.

Włączając nawigację satelitarną, bardzo szybko przechodzi ona do interfejsu menu, w którym można wprowadzić miejsce docelowe, sprawdzić interesujące miejsca w serwisie Trip Adviser, czytając jednocześnie powiązane z nimi opinie, a nawet uzyskać dostęp do funkcji live-track, która łączy smartfon z nawigacją satelitarną w celu uzyskania informacji na temat parkowania na ulicy i cen. To naprawdę imponujące w DriveLux i przekłada się na jeszcze lepsze wskazówki, które można śledzić krok po kroku, oraz mapy pełne informacji, które pomogą Ci dotrzeć do celu. Podobnie jak wszystkie urządzenia firmy Garmin, DriveLux jest wyposażony w mapy Wielkiej Brytanii i Europy (45 krajów), bezpłatne aktualizacje map przez cały okres użytkowania urządzenia oraz bezpłatne powiadomienia i aktualizacje dotyczące ruchu drogowego.

Jeśli pieniądze nie są ważne, ale DriveLuxe i będzie zdecydowanie mieć wielki satnav, jednak jeśli pieniądze są problemem, to polecam sprawdzić inne modele.

TomTom GO 5200 /6200

TomTom GO 5200 6200

TomTom GO 5200/6200 to wszystkie nowe 2017 premium, funkcje pakowane sat nav’s od TomTom, które zostały zaprojektowane, aby konkurować z Drive Luxe firmy Garmin i oferują najlepszy nawigator TomTom na rynku dzisiaj. Jest to świetna nawigacja satelitarna, która jest wyposażona w przydatne dodatki, ale ma również bardzo dużą cenę, która sprawia, że nie ma mowy o stosunku jakości do ceny. Modele 5200 / 6200 zastępują ustępujące 5100/6100 jako nawigacja satelitarna klasy premium firmy TomTom. W ofercie znajdują się dwa modele z ekranem 5-calowym w modelu 5200 i 6-calowym w modelu 6200.

Zakres zawiera również TomTom’s wszystkie nowe i ulepszone procesory znaczenie obliczeń trasy i co ważniejsze, re-calcualtions są bardzo szybkie, jednak dość szczerze, mapy i kierunki nie zmieniły się, że dużo w ciągu ostatnich kilku lat. Były bardzo dobre i pozostały bardzo dobre przez lata.

To, co się zmieniło przez lata, to technologia, która jest zawarta w nawigatorze. Seria TomTom GO posiada teraz wbudowaną kartę SIM dla usługi TomTom Traffic i innych usług w czasie rzeczywistym, a co nam się naprawdę podoba, nie jest ona ograniczona do Polski, ale działa również bezpłatnie na całym świecie. Jeśli podłączysz nawigację satelitarną do swojego smartfona, nie tylko masz możliwość dzwonienia bez użycia rąk, ale także masz dostęp do rozmowy z Siri lub Google Now.

Jedną z nowych funkcji, których nie widzieliśmy zbyt wiele przez lata, a które są bardzo przydatne, jest możliwość wyświetlania fotoradarów bezpośrednio na urządzeniu TomTom GO. Gdy natkniesz się na stały, ruchomy lub średni fotoradar, urządzenie poinformuje Cię o nim i przypomni o ograniczeniu prędkości i prędkości.

Wady urządzenia TomTom GO5200/6200? There arent many, however I dont like TomTom Drive, its difficult to use and I dont like the magnetic mount which does not support the navigator especially when you’re going on bumps. Musisz zdjąć uchwyt z przedniej szyby każdego dnia, w przeciwnym razie po prostu mówisz swojemu lokalnemu mieszczuchowi każdego dnia, że w twoim samochodzie znajduje się nawigacja satelitarna, którą może on stal. Ogólnie rzecz biorąc, jest to przyzwoita nawigacja satelitarna, ale w mojej książce nie jest warta swojej ceny.

Garmin DriveAssist 51 LMT-D

Garmin DriveAssist 51 LMT-D

Najnowszy trend w jeździe jest użycie dash-camera by nagrać wszystko przed samochodem w każdej chwili. Jeśli masz wypadek, bardzo łatwo jest ustalić, kto zawinił, a zatem kto powinien zapłacić. Firmy ubezpieczeniowe uwielbiają to podejście i obniżają składki samochodowe dla tych, którzy używają kamery samochodowej. Firma Garmin zastosowała to podejście w urządzeniu DriveAssist, dodając do standardowego urządzenia Garmin DriveSmart kamerę, która rejestruje wszystko, co dzieje się przed Tobą. Urządzenie można również połączyć z tylną kamerą, aby uzyskać pełne pokrycie 360 stopni.

W zasadzie jest to świetny pomysł i jeszcze lepsza nawigacja satelitarna. W rzeczywistości jednak zalecałbym, abyś nie kupował DriveAssist, chyba że jeździsz taksówką. Problem polega na tym, że nie zawsze jeżdżę z moją nawigacją satelitarną przymocowaną do ekranu i włączoną, dlatego nie będzie ona nagrywać. To wszystko powiedział, jeśli chcesz zarówno dash-cam i nawigacji satelitarnej DriveAssist jest świetnym urządzeniem.

Posiada solidną konstrukcję, 5-calowy ekran pinch&zoom o wysokiej rozdzielczości, który zapewnia wspaniałe wskazówki krok po kroku, aby pomóc Ci dotrzeć do celu, a także wybór funkcji pomagających w bezpiecznej jeździe. Podobnie jak w przypadku wszystkich najnowszych urządzeń firmy Garmin, urządzenie jest wyposażone w bezpłatne aktualizacje informacji o ruchu drogowym, dożywotnie aktualizacje map oraz dostęp do usługi Trip Adviser, w której można obejrzeć i przejrzeć interesujące miejsca wzdłuż trasy oraz przeczytać opinie na ich temat.

Jak wspomniano powyżej, tym co odróżnia DriveAssist od innych nawigatorów jest możliwość nagrywania za pomocą wbudowanej kamery samochodowej i zapisywania tego nagrania w pamięci wewnętrznej. W razie wypadku urządzenie zawiera G-Sensor, który jest ustawiony tak, że każdy materiał z uderzenia jest zapisywany, co pozwala na łatwe odtworzenie go później.

Posiadanie kamery wbudowanej w urządzenie pozwala również na inne funkcje jazdy, takie jak ostrzeżenia “Go”, gdy ruch zaczął się ponownie poruszać, podczas gdy ty jesteś w korku lub ostrzeżenie o kolizji z przodu ostrzega, gdy jedziesz do blisko samochodu z przodu.

Author

Udostępnij