Strona głównaTechnologie dla najmłodszychSmartwatch dla dziecka - na co zwrócić uwagę?

Smartwatch dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

AUTOR

Kategorie

Technologia obecna od najmłodszych lat

Żyjemy w czasach, kiedy technologia otacza nas z każdej strony. Możemy zatem korzystać z jej dobrodziejstw w każdej dziedzinie życia- zwłaszcza kiedy chodzi o bezpieczeństwo dzieci warto wziąć pod uwagę wszelkie urządzenia, które mogą nam pomóc to bezpieczeństwo zapewnić. Tym bardziej, że nie zawsze jesteśmy w stanie bezpośrednio kontrolować nasze pociechy. Mam na myśli smartwatche, które ostatnimi czasy stały się nie tylko modnym gadżetem wśród dzieci i młodzieży, ale także bardzo przydatnym urządzeniem, umożliwiającym rodzicom kontrolowanie dzieci.

Smartwatch dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

Na rynku można znaleźć modele dedykowane właśnie dla młodszych użytkowników. Mają one specjalnie dobrane funkcje, aby jak najdokładniej spełniać swoje zadanie. Smartwatche przeznaczone dla dzieci powinny posiadać funkcje lokalizacji, czyli GPS. Umożliwia ona sprawdzanie w jakim miejscu znajduje się nasza pociecha. Na pewno zapewni rodzicom spokój kiedy dziecko będzie np. na wakacjach, w szkole lub będzie nocowało u kolegi.

Niektóre modele posiadają przycisk SOS. Wybierając smartwatch dla swojego dziecka warto zwrócić uwagę by był on w tą funkcję wyposażony. Dziecko wciskając przycisk SOS automatycznie wykonuje połączenie pod dwa wskazane numery i dodatkowo wysyła wiadomość SMS (najczęściej jest to numer do rodzica lub opiekuna). Naciśnięcie przycisku świadczy o tym, że nasze dziecko znalazło się w niebezpieczeństwie, wymaga natychmiastowej pomocy, a my możemy wykorzystać wszystkie pozostałe funkcje zegarka, by ustalić co się stało i gdzie się aktualnie znajduje.

Pomocna w tej sytuacji okazuje się również funkcja podsłuchu polegająca na wykonaniu tzw. cichego połączenia. Oznacza to, że rodzic wykonując takie połączenie jest w stanie słyszeć, co dzieje się w otoczeniu dziecka, natomiast dziecko nie słyszy rodzica i nie jest informowane o nawiązaniu takiego połączenia. W połączeniu z funkcją SOS i GPS dużo łatwiej będzie rodzicom w szybki sposób dowiedzieć się, co dokładnie dzieje się z dzieckiem i czy są w jego pobliżu osoby trzecie.

Kolejna warta uwagi funkcja ukierunkowana na kontrolowanie dziecka to ustawienie stref przebywania. Możemy dzięki niej ustalić w jakiś strefach może przebywać dziecko (szkoła, otoczenie wokół domu, plac zabaw i inne które uważamy za bezpieczne) oraz czas, w którym powinno się w danej strefie znajdować. Dodatkowo aplikacja poinformuje nas o wyjściu dziecka z danej strefy lub o tym, że nie przebywa aktualnie tam, gdzie powinno się znajdować według wcześniejszych ustaleń.

Author

Udostępnij