Strona głównaKonsoleJaka konsola dla dzieci będzie najlepsza?

Jaka konsola dla dzieci będzie najlepsza?

AUTOR

Kategorie

Jaka konsola dla dzieci będzie najlepsza?

Konsola do gier zapewnia świetną rozrywkę nie tylko dzieciom, ale i całej rodzinie. Nie warto zabraniać najmłodszym dostępu do gier. Na rynku można znaleźć interesujące modele, które będą odpowiednie dla młodszych użytkowników. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Czy zakup konsoli dla dziecka to dobry pomysł?

Rozwój technologiczny idzie do przodu, więc odcinanie dziecka od sprzętu elektronicznego będzie zwyczajnie szkodliwe. Niektórzy rodzice mają wątpliwości, czy ich pociechy nie uzależnią się od gier. Takie ryzyko można zminimalizować kontrolując czas spędzany przez dziecko na graniu i weryfikując, po jakie tytuły sięga. W wielu urządzeniach da się też włączyć zabezpieczenia rodzicielskie. Odpowiedź na pytanie, czy konsola to dobry wybór w przypadku najmłodszych, brzmi więc – tak! Jaka konsola dla dzieci sprawdzi się najlepiej?

Konsola stacjonarna czy przenośna?

Na rynku dostępne są urządzenia stacjonarne i przenośne. Istotne jest więc, gdzie będzie wykorzystywane urządzenie. Stacjonarne modele wyróżniają się lepszą specyfikacją, umożliwiają granie w najnowsze tytuły, które przykuwają uwagę grafiką i funkcjami. Konsole przenośne to niewielkie urządzenia, które pozwalają na grę minimum przez kilka godzin bez przerwy. W ostatnich latach powstają coraz bardziej zaawansowane modele. Dzięki nim maluch nie będzie nudził się np. w podróży. Dostępnych jest też sporo urządzeń oferujących obsługę prostych gier, które zdecydowanie wystarczą w przypadku najmłodszych. Ich cena jest też bardziej atrakcyjna niż przy zakupie zaawansowanych urządzeń. Wybór nie jest łatwy, więc warto zwrócić uwagę na preferencje młodych graczy. Przenośne konsole wydają się jednak być bardziej uniwersalne, a do ich używania nie jest potrzebny telewizor.

Na co zwrócić uwagę wybierając konsolę dla dziecka?

Istnieje kilka elementów, na których należy się skupić wybierając konsolę dla dziecka. Są to:

  • dostępność tytułów dla dzieci,
  • pamięć wewnętrzna,
  • dodatkowe akcesoria,
  • wielkość urządzenia.

Liczba gier na konsole jest ogromna, lecz przy wyborze tych dla dzieci należy sprawdzić oznaczenie PEGI informujące o minimalnym wieku użytkownika. Im więcej pamięci wewnętrznej posiada konsola, tym więcej gier da się na niej zainstalować. W przypadku konsol stacjonarnych optymalna pojemność będzie wynosiła 1 TB. W konsolach przenośnych stosuje się karty pamięci o pojemności do 512 GB. Gry przeznaczone na nie ważą zdecydowanie mniej, więc da się ich przechowywać więcej. W sklepach dostępne są również różnego rodzaju dodatkowe akcesoria. Należą do nich m.in. kontrolery oraz okulary VR. Zagwarantują one doskonałą rozrywkę w większym, rodzinnym gronie. Wielkość konsoli nie jest z kolei tak istotna w przypadku modeli stacjonarnych, lecz przy przenośnych powinna być zdecydowanie wzięta pod uwagę. Konsola dla najmłodszych powinna być przede wszystkim poręczna. W przeciwnym razie granie na niej nie będzie dla dziecka komfortowe.

Jakie zasady używania konsoli warto ustalić z dzieckiem?

Rodzice, którzy mają wątpliwości, czy zakup konsoli dla dziecka to dobry pomysł, powinni z nim ustalić kilka zasad. Przede wszystkim może ono grać jedynie w gry odpowiednie dla jego grupy wiekowej. Poza oznaczeniami PEGI, warto polegać na opiniach i recenzjach dostępnych w Internecie. Warto trzymać się reguły, że pociecha może korzystać z konsoli dopiero po wypełnieniu wszystkich obowiązków, a także ustalić przez ile czasu dziennie urządzenie może być używane.

Więcej przydatnych informacji na temat sprzętu elektronicznego można znaleźć m.in. na stronie https://www.internetasap.pl/.

Author

Udostępnij