Strona głównaKonsoleTelewizor i konsola do gier

Telewizor i konsola do gier

AUTOR

Kategorie

Gadżety elektroniczne na stałe wpisały się w życie wielu domów. Młodzież, jak również wiele osób dorosłych nie wyobraża sobie życia bez konsoli do gier. Ten sprzęt połączony jest z telewizorem, który niekiedy może nie spełniać stawianych wobec niego oczekiwań.

Dobry telewizor w domach

O nowinkach ze świata technologiczne, w tym, chociażby o konsolach do gier można poczytać na internetasap.pl. Na blogu można poczytać często o takich aspektach technologicznych, które wielu laikom nie przyszłyby na myśl.

Nie jedna konsola do gier na telewizor dostępna jest w sklepach internetowych i stacjonarnych. Oferta jest naprawdę szeroka, więc każdy może znaleźć coś dla siebie, w odpowiednim budżecie. Po zakupie, może się okazać, że telewizor nie jest w stanie poradzić sobie z obsługą. Dlaczego? Ponieważ nie jest on do takich urządzeń przystosowany. Przed zakupem konsoli do grania na telewizorze, należy sprawdzić, czy w domu posiada się takie urządzenie.

Tryb gry w telewizorze

Pod uwagę należy wziąć kilka aspektów. Jednym z nich jest tryb gry, który powinien znajdować się w odbiorniku. Powinien, ale nie jest to wymóg konieczny. W szczególności, jeżeli mowa o starszych urządzeniach, które pochodzą z czasów, kiedy konsole dopiero stawiały pierwsze kroki na rynku. Wtedy to tryby gry nie były czymś “normalnym”. Jeżeli telewizor sam nie przełącza się na taki tryb, można spróbować samodzielnego przestawienia. Wystarczy:

  • dopasować kontrast – powinien on wynosić d 85 do 95% w całej skali. Czasem dobrze jest wskazać na kontrast dynamiczny, który dostępny jest w niektórych TV.
  • tryb HDMI – to właśnie do niego podłącza się konsolę wszelkiej maści.
  • podświetlenie – należy dopasować je do tego, czy gra się w nocy lub w ciągu dnia. W dzień podświetlenie powinno wynieść 95% w całej skali, w nocy powinno być ono mniejsze.

Przekątna w telewizorze

Konsola do gier na telewizorze to pewne wymagania odnoszące się do przekątnej. Istnieje kilka reguł, które odnoszą się do tego tematu. Jednak najczęściej stosowana to ta, która mówi o tym, że najlepiej jest wybrać telewizor o przekątnej dwa razy mniejszej niż odległość. Chodzi tu bowiem o to, aby zapewnić sobie nie tylko optymalny obraz, który pozwoli dostrzec nawet najmniejszy element, ale także komfort oglądania będzie zdecydowanie większy.

HDR a konsola do gier na telewizorze

Odnośnie trybu HDR mówi się wiele. Czy jest on koniecznością? Nie. Kto jednak raz zobaczył, jak wygląda jego ukochana gra w trybie HDR, ten nie wyobraża już sobie innego wyboru. HDR to taki element, który jest w stanie wpłynąć nie tylko na intensywność barw w grze, ale także na jej głębie. Użytkownicy również nie muszą martwić się o kontrast. W tej kwestii można powiedzieć, że decyzja należy do każdej osoby. Jednak wytrawni gracze wskazują, że bez HDR nie ma już tak wspaniałych efektów.

Częstotliwość odświeżania a gry

Konsola do gier na telewizorze wymaga sprawdzenia częstotliwości odświeżania. W szczególności, jeżeli mowa jest o wyjątkowo dynamicznych grach, których nie brakuje teraz na rynku. Popularne odbiorniki telewizyjne, których nie brakuje w polskich domach, maja panele wyposażone w 60Hz. Jeżeli tylko jednak będzie taka możliwość, warto pójść o krok do przodu, stawiając na 120 Hz. Dzięki temu będzie można zapewnić sobie naprawdę porządny efekt, który “zrobi robotę”.

Zakup konsoli do gier nie wymaga od razu zmiany telewizora. No ale nie ma co zaprzeczać, że bez pewnych efektów wizualnych nie można wyobrazić sobie gier. Dlatego warto wcześniej sprawdzić swój odbiornik telewizyjny.

 

Author

Udostępnij