Strona głównaKonsoleJaką konsolę kupić?

Jaką konsolę kupić?

AUTOR

Kategorie

Konsola do gier to chętnie wybierane urządzenie, które jest gwarancją doskonałej rozrywki dla całej rodziny. Producenci oferują kilka sprzętów różniących się między sobą funkcjonalnością i poszczególnymi parametrami. Jaką konsole wybrać, aby być zadowolonym z jej działania?

Jaką konsolę do gier wybrać?

Chcąc kupić konsolę, warto wcześniej porównać specyfikację danych sprzętów. Najważniejszy jest oczywiście procesor, karta graficzna czy typ dysku. To właśnie od tych części zależeć będzie komfort gry. Najsilniejsze podzespoły znajdują się na wyposażeniu konsol od firmy Sony (PS5 i Microsoft (Xbox Series X). Decydując się na inwestycję w taki sprzęt, należy też zastanowić się nad tym, czy będzie on użytkowany jedynie w domu, czy także podczas wyjazdów. W drugim przypadku dobrym wyborem będzie Nintendo Switch. Można grać na nim zarówno w domu po podłączeniu do telewizora, ale również będąc w trasie.

Same parametry to jednak nie wszystko. Kupując takie urządzenie, warto też sprawdzić bibliotekę gier. Wiele tytułów wydawanych jest zwłaszcza na PS5, chociaż na Xboxa również nie brakuje nowych gier. Kolejną kwestią są dodatkowe funkcjonalności. Niektóre rozwiązania oferują wielowymiarową rozrywkę, a więc korzystanie z dodatkowych kontrolerów czy VR. Jeśli <a href”https://www.internetasap.pl/pierwsza-konsola-do-gier-czym-kierowac-sie-przy-wyborze/”>konsola</a> ma być wymieniona na nową, wówczas trzeba też sprawdzić jej kompatybilność wsteczną. Dzięki tej funkcji można uruchamiać gry wydane na urządzenie starszej generacji, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu konsoli?

Warto też kierować się takimi czynnikami jak:

  • wydajność konsoli- zależy ona od procesora, jednostki graficznej i pamięci RAM. Jeśli chodzi o wydajność to polecana jest konsola Xbox Series X, która wyróżnia się aż 8 rdzeniowym procesorem o taktowaniu 3,6 GHz i 16 GB pamięcią RAM. Ma ona też na wyposażeniu grafikę o mocy 12,15 TFLOPS,
  • ceny gier- jeśli chodzi o urządzenie Nintendo Switch to niestety ceny gier na nie są dosyć wygórowane. Gry wydawane na Xboxa czy PS5 dostępne są w niższych cenach,
  • abonamenty i usługi- niektórzy użytkownicy konsol zwracają też uwagę na usługi dodatkowe. Dają one dostęp do wielu ciekawych tytułów gier w atrakcyjniejszych cenach. Konsole od Sony i Microsoft oferują właśnie tego rodzaju abonamenty.

Microsoft VS Sony- czym się różnią te konsole?

Konsole od Sony i Microsoftu są dosyć podobne do siebie. Istnieją jednak pomiędzy nimi pewne różnice, o których należy wiedzieć. Pierwszą z nich jest ilość gier na wyłączność. Jeśli chodzi o nią, to przoduje tutaj konsola PS5. Producent dba o to, żeby na jego platformę było wydawanych wiele nowości na wyłączność. Gracze mogą więc cieszyć się takimi hitami jak Marvel’s Spiderman, Gran Turismo czy Last of Us. Jeśli chodzi o Xboxa to można na nim pograć między innymi w kultową już serię Halo. Zaletą konsoli od Sony jest też zaawansowana technologia użyta do produkcji kontrolera DualSense, który pozwala na wczucie się w rozgrywkę. Co ważne, PS współpracuje również z VR. Xbox także niesie ze sobą wiele korzyści. Atutem platformy Microsoftu jest zwłaszcza abonament Xbox Game Pass, który daje dostęp do bogatej biblioteki gier. Taki abonament pozwala na pobranie różnych tytułów gier i to w niskiej cenie. Sony wypada o wiele gorzej, gdyż pozwala na pobranie tylko dwóch gier. Dzięki wybraniu abonamentu gracz może też strumieniować gry na sprzęty mobilne. Xbox Series X zapewnia też kompatybilność wsteczną, co jest dla graczy bardzo istotne. Sięga ona aż do pierwszej generacji, czyli 360. Jeśli chodzi o Sony, to jego użytkownicy mogą grać tylko w tytuły dostępne na PS4.

Author

Udostępnij