Strona głównaKonsoleRanking konsol do gier - jaka jest najlepsza?

Ranking konsol do gier – jaka jest najlepsza?

AUTOR

Kategorie

Konsole do gier w ostatnich latach mocno zyskały na popularności. Kiedyś był to rarytas dla nielicznych, ale z racji tego, że wychodzą coraz to nowsze konsole nextgenowe, to nie brakuje graczy, który kupują nowe urządzenia. Jakie konsole obecnie są na szczycie? Dowiecie się tego z naszego rankingu.

Dlaczego warto kupić konsolę?

Nie można zapomnieć, że konsole pozwalają na to, żeby spokojnie rozsiąść się w swoim fotelu czy łóżku i grać z dowolnej pozycji, czego nie można powiedzieć o komputerze. Jest to największa zaleta, aczkolwiek nie jedyna. Konsole pozwalają również na to, aby grać z innymi graczami przez internet i tym samym rywalizacja może nabierać kolorytu. 

Nie wszystkie zalety przychodzą od razu na myśl. Ciekawostką na pewno jest to, że internetowe rozgrywki pozwalają na to, by szlifować swój język angielski, który jak najbardziej warto znać i nigdy go za mało. Szczególnie dotyczy to młodego pokolenia, które jest głównym odbiorcą tego typu technologii, a więc praktyka językowa w tym przypadku może mieć walor edukacyjny. Na pewno warto wspomnieć o tym, że gry na konsolę są bardzo rozwinięte pod kątem graficznym, więc najlepsze gry mają ogromną głębię detali, które w coraz większym stopniu przypominają rzeczywistość, a kto wie co będzie za kilka lat?

3. Nintendo Switch

Na trzecim miejscu rankingu Nintendo Switch. Jaka jest najlepsza konsola do gier? Ranking przez nas stworzony otwiera konsola, która musiała się tutaj znaleźć, chociażby z tego, że Nintendo jest firmą, która jest prawdziwą legendą wśród konsol. Od pozostałych produktów różni się przede wszystkim tym, że można ją zabrać w podróż, a przekątny ekran 6,2 cala potrafi zapewnić rozrywkę na długie tygodnie.

Warto w tym przypadku podkreślić, że jest też opcja podłączenia do telewizora, co sprawia, że telewizyjni gracze również będą ukontentowani. Jest to prawdziwa konsola do gier i nasz ranking musiał ją zaliczyć, bo jest interaktywna dzięki temu, że można grać w trybie multiplayer, a ciekawą opcją jest czujnik ruchu IR.

2. Microsoft Xbox Series X

To najnowszy produkt pochodzący ze stajni Microsoftu i z pewnością można o nim powiedzieć, że jest to prawdziwy rarytas. Nie brakuje kompatybilności wstecznej. Poprzednia wersja Xboxa, czyli One jest zdecydowanie słabsza od tego potężnego sprzętu, który jest rozwinięta, dzięki sprzętowej funkcji DirectX Raytracing. W najnowszej wersji Xboxa pojawiła się opcja inteligentnego pobierania co pozwala na to, aby raz pobrana gra cały czas sama się aktualizowała, a we wcześniejszym wersjach konsoli Microsoftu był z tym problem.

Wyposażony w architektury AMD Zen 2 i RDNA 2, ray tracing DirectX sprawia, że głębia detali jest oddawana najlepiej jak jest to możliwe. Zahartowani w bojach gracze z pewnością docenią jej możliwości. Oczywiście nie brakuje parowania z grami dostępnymi na Windows 10 i urządzeniami z systemem Android oraz iOS.

1. Sony PlayStation 5

Mieliśmy bardzo “trudny orzech do zgryzienia”, ponieważ jest to konsola, która jest dość zbliżona do konkurencyjnego Xboxa, ale jednak pewne detale sprawiły, że wybraliśmy właśnie tę konsolę. Dużym plusem jest jej system chłodzenia, ale również to, że gry ładują się naprawdę bardzo szybko, nawet na najwyższych detalach.

Dużym plusem PS5 jest to, że można grać na niej w technologii 4K, o ile posiadamy taki telewizor. Nie ma żadnego problemu z odświeżaniem obrazu w 120 Hz. To nie wszystko, ponieważ konsole obsługują wyjście obrazu nawet w 8K! Sprawia to, że praktycznie każdy detal nie umknie naszej uwadze i dzięki temu będziemy mogli grać tak, jak byśmy się czuli w rzeczywistym świecie. Silnik Tempest 3D AudioTech sprawia, że również nasz dźwięk jest na najwyższym poziomie.

Author

Udostępnij