Strona głównaKonsoleRetro konsole do starych gier - która nalepsza?

Retro konsole do starych gier – która nalepsza?

AUTOR

Kategorie

W ostatnich latach obserwujemy coraz większe zainteresowanie klasycznymi grami na starsze konsole – tak zwane first geny. Nie dziwi więc fakt, że dość szybko powstawać zaczął dedykowany im sprzęt – choć, oczywiście poziom wykonania retro konsol bywa różny. Które zatem rzeczywiście warto kupić?

 

Atari Flashback

Atari była kiedyś jednym z najbardziej uznanych producentów zarówno samych gier, jak i konsol. Niestety, w późniejszych latach nie wytrzymała rosnącej konkurencji, niemniej jednak wielu graczy nadal pozytywnie wspomina jej produkcję. Firma przygotowała więc coś specjalnego. Atari Flashback to nie konsola – to cały zestaw konsol, z których każda posiada nieco odmienną specyfikację i listę dostępnych tytułów. Szczególną popularnością cieszy się Atari Flashback X, oferująca dostęp do blisko 120 klasycznych, uwielbianych przez miliony graczy gier Atari. 

 

Do konsoli dołączone są dwa pady i jest niemalże perfekcyjną repliką klasycznej konsoli Atari 2600. Co ciekawe, Atari Flashback X zawiera port na kartę SD, na której przechowywać można pobrane gry na tę właśnie konsolę. Nic dziwnego, że ta retro konsola do gier first gen opinie od początku zbiera bardzo pozytywne.

 

Sega Genesis Classic

Kolejnym producentem, który poważnie podszedł do życzeń klientów pragnących na nowo odkryć magię jego klasycznych gier jest SEGA, czyli firma, która z rynku “usunęłą się w cień” całkiem niedawno. Jej ostatnia konsola – Dreamcast – rywalizowała bowiem jeszcze z Playstation 2 i klasycznym Xboxem. 

 

Na omawianej konsoli nie pogramy jednak w gry wypuszczone na Dreamcasta – jak sama nazwa wskazuje, jest to sprzęt przygotowany z myślą o graczach tęskniących za legendarną już Segą Genesis. Konsola posiada ponad 80 fabrycznie zainstalowanych gier – w tym takie hity, jak Streets of Rage, Phantasy Star, czy też Virtua Fighter. Pogramy również w kilka gier z serii Sonic the Hedgehog. Pomimo niepokojąco delikatnego designu konsoli, jest to produkt naprawdę trwały, który spokojnie posłuży wiele lat. 

 

Evercade

Konsola Evercade jest nieco inną propozycją od dotychczas opisywanych. Podstawowa różnica jest bowiem taka, że jest to konsola przenośna, którą bez problemu zabierzemy w dowolne miejsce świata (istnieje również wersja stacjonarna – Evercade VS). Kolejną różnicą jest fakt, że konsola ta nie zawiera żadnych preinstalowanych gier. Co więcej – nie można ich też po prostu ściągnąć z internetu.

 

Evercade to system przeznaczony dla kolekcjonerów i osób, które naprawdę tęsknią za klimatem starych gier i lat 80-ych. Konsola obsługuje bowiem specjalne kartridże, które należy dokupić osobno – każdy z nich zawiera inną kolekcję gier. Na czym polega zatem jej fenomen? Na możliwości odtwarzania gier przeznaczonych na kilka różnych konsol – uruchomimy na niej między innymi produkcje przeznaczone na konsole Atari, jak i Intellivision. Ponadto cała frajda, podobnie jak w dzieciństwie, tkwi w kolekcjonowaniu efektownie wykonanych kartridży! Evercade to gratka dla kolekcjonerów, a przy tym naprawdę solidnie wykonana konsola. 

 

Playstation Classic

Klasyczne Playstation to konsola, której nie trzeba nikomu przedstawiać – chyba każdemu zdarzyło się zagrać w produkcje przeznaczone na tą konsolę chociaż jeden raz. Jest to bez wątpienia kultowy sprzęt, a Sony doskonale zdaje sobie z tego faktu sprawę. Playstation Classic pozwala po raz kolejny przeżyć najlepsze dni jej świetności. Sprzęt posiada 20 fabrycznie zainstalowanych tytułów, w tym między innymi takie klasyki, jak Ridge Racer 4, Grand Theft Auto, czy Final Fantasy VII.

Nie trzeba chyba tłumaczyć, że ta retro konsola do gier firstgen opinie zebrała bardzo dobre przede wszystkim od osób, które swego czasu posiadały w domu oryginalną konsolę Playstation. Nawet jednak osoby, które nie miały styczności z pierwszą konsolą Sony powinny rozważyć jej zakup. Nie jest ona bowiem droga, a znajduje się na jej dysku twardym kawał historii gier komputerowych.

Author

Udostępnij