Strona głównaLaptopyW jaki sposób wybrać laptop na komunię?

W jaki sposób wybrać laptop na komunię?

AUTOR

Kategorie

W jaki sposób wybrać laptop na komunię?

Laptop to jeden z najczęściej kupowanych prezentów komunijnych. By przydał się dziecku do nauki i rozrywki, musi wyróżniać się dobrymi parametrami. Dobrze jest też poznać zainteresowania malucha, żeby wiedzieć, czy sprzęt będzie często wykorzystywany np. do gier.

Czy warto kupić laptopa na komunię?

Gdy zbliża się sezon komunijny, wiele osób zadaje sobie pytanie, co kupić jako prezent. Wybór nie jest łatwy, ponieważ pod uwagę należy wziąć sporo czynników. Obecnie największą popularnością nie cieszą się jak niegdyś rowery czy zegarki, a przede wszystkim sprzęt elektroniczny. Często kupowane są więc laptopy, smartfony, tablety, smartwatche czy konsole. Przeciwników wręczania notebooka jako prezent może przekonać fakt, iż urządzenie służy najmłodszym również do nauki. Jest to szczególnie istotne w dobie przeniesienia przynajmniej części zajęć szkolnych do Internetu. To też świetna pomoc naukowa poza szkołą. Posiadanie laptopa przez dziecko ułatwia mu naukę czytania i pisania, a także pomaga w rozwijaniu wyobraźni i pobudzaniu kreatywności. Najmłodsi zyskują szansę do rozwijania swoich talentów, np. dzięki korzystaniu z programów graficznych, rozwijają zdolności językowe poprzez przeznaczone do tego aplikacje, a także mogą uczyć się prostych języków programowania. Laptop na komunię to pod tym kątem lepszy prezent niż smartfon czy tablet – dziecko ma możliwość odkrycia nowych pasji i rozwijania tych, których wcześniej nie miało jak praktykować. Oczywiście przenośny komputer stanowi też doskonałe źródło rozrywki. Dzieci będą z pewnością oglądały na urządzeniu bajki czy filmy, grały w gry czy korzystały z mediów społecznościowych. W środowisku elektronicznym poruszają się obecnie niemal wszyscy, dlatego najmłodsi powinni być z nim oswojeni i korzystać z niego w rozsądny sposób.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze laptopa na komunię?

Wybierając laptop dla dziecka należy zwrócić uwagę przede wszystkim na najważniejsze parametry, takie jak:

  • procesor,
  • karta graficzna,
  • ekran,
  • pamięć RAM,
  • dysk,
  • waga urządzenia.

Procesor stanowi najważniejszy element każdego komputera. Jeśli dziecko będzie korzystało z niego intensywnie, sprzęt powinien być wyposażony minimum w procesor Intel Core i5. Dobrze, by miał on dwa rdzenie, dzięki którym zagwarantuje większą moc.

Karta graficzna to czynnik istotny szczególnie wtedy, jeśli dziecko będzie używało komputera do grania w gry. Wtedy najlepsza będzie dedykowana karta graficzna. W innych sytuacjach można zdecydować się na wybór modelu z kartą zintegrowaną.

Kluczowym komponentem będzie także ekran. Dostępne są obecnie matryce IPS oraz TN. Pierwsza z nich jest bardziej zaawansowana technologicznie, zapewnia lepszą jakość obrazu i wrażenia w trakcie oglądania filmów. Jeśli chodzi o rozdzielczość, warto postawić na Full HD lub nawet 4K. Matryca może być błyszcząca lub matowa. Pierwsza z nich lepiej odzwierciedla kolory i daje większy kontrast, natomiast druga zagwarantuje lepszą widoczność w obecności promieni słonecznych.

Pamięć RAM wpływa na szybkość działania i wydajność urządzenia. Laptop powinien być wyposażony w minimum 4 GB tej pamięci. Jeśli dziecko gra w gry, należy zwrócić uwagę na modele z 8 lub 16 GB RAM.

Dostępne rodzaje dysków to HDD i SSD. Pierwszy z nich jest używany coraz rzadziej, pracuje głośniej i działa wolniej niż SSD. Drugi z nich wyróżnia się większą wytrzymałością.

Waga laptopa nie jest tak istotna, jeśli nie będzie on często przenoszony. Jeśli jednak dziecko będzie nosiło go do szkoły, warto wybrać lżejszy model o smukłej konstrukcji i mniejszej przekątnej ekranu.

Więcej porad dotyczących komputerów można znaleźć m.in. na stronie https://www.internetasap.pl/.

Author

Udostępnij