Strona głównaArtykułyHard reset iPhone - jak zrobić twardy reset iPhone'a?

Hard reset iPhone – jak zrobić twardy reset iPhone’a?

AUTOR

Kategorie

Hard reset iPhone to dobry pomysł na przykład w przypadku, kiedy planujemy sprzedać telefon, bądź też w sytuacji, kiedy nie chce on działać poprawnie i sądzimy, że jest to błąd software’owy, a nie sprzętowy. Jak sama nazwa wskazuje, jest to reset “twardy”, co oznacza, że wymazane zostaną absolutnie wszystkie dane użytkownika – smartfon będzie jak nowy.

Tylko jak zrobić twardy reset iPhone? Które przyciski wcisnąć i w jakiej kolejności? Poniżej przedstawimy wskazówki zarówno dla najnowszych modeli iPhone’ów, jak i dla starszych urządzeń. Każdy powinien więc być w stanie znaleźć odpowiednią opcję dla siebie. Zapraszamy!

Jak zrobić twardy reset iPhone? Poradnik krok po kroku

To, jakie przyciski trzeba wcisnąć, żeby zrobić hard reset iPhone, zależy, jak zasygnalizowaliśmy już powyżej, od modelu smartfona. Wynika to z tego, że w starszych modelach istniał jeszcze okrągły przycisk “home” na dole ekranu, a teraz czegoś takiego już nie ma.

Jeśli macie iPhone z serii 12 (lub 12 mini, Pro czy Pro Max), 11, X lub 8 (w tym 8 Plus), żeby zrobić twardy reset smartfona, wystarczy, że wykonacie poniższe kroki:

  1. Szybko wciśnij i puść przycisk zwiększania głośności.
  2. Szybko wciśnij i puść przycisk zmniejszania głośności.
  3. Naciśnij i przytrzymaj przycisk Power (po prawej stronie smartfona), aż zobaczysz logo Apple, po czym go puść.

Uwaga – w trakcie wykonywania tych czynności możesz zobaczyć na ekranie suwak pozwalający na wyłączenie smartfona. Nie przesuwaj go, a jedynie wciskaj i puszczaj przyciski w takiej kolejności, jaką opisaliśmy powyżej.

Co zrobić w przypadku posiadania starszego modelu iPhone? Hard reset iPhone 7 bądź 7 Plus wymaga wykonania następujących kroków:

  1. Przytrzymaj jednocześnie przycisk zmniejszania głośności i Power (znajdujący się po prawej stronie smartfona).
  2. Poczekaj, aż na ekranie pojawi się logo Apple, po czym puść przyciski.

Nie puszczaj przycisków, zanim pojawi się logo Apple. Może to potrwać nawet 10 sekund.

Jeśli zaś chodzi o modele z serii 6, 5 czy jeszcze starsze, tutaj wygląda to jeszcze inaczej, z uwagi na wspomniany już przycisk Home. W takim wypadku twardy reset wymaga wykonania poniższej instrukcji:

  1. Przytrzymaj Power (znajdujący się po prawej stronie smartfona) i przycisk Home (okrągły przycisk na dole smartfona).
  2. Poczekaj, aż na ekranie pojawi się logo Apple, po czym puść przyciski.

Tutaj również może potrwać nawet 10 sekund, zanim logo Apple się pojawi, więc nie należy od razu się poddawać.

Hard reset iPhone – podsumowanie

Jak widać, hard reset iPhone nie jest czymś szczególnie skomplikowanym, natomiast nie jest on do końca intuicyjny i może różnić się w zależności od tego, jaki model iPhone’a się ma. Nie posiadając dokładnej instrukcji, można więc nie wiedzieć, co właściwie powinno się zrobić. Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki okażą się dla Was przydatne i uda Wam się z powodzeniem przeprowadzić twardy reset iPhone.

Jeśli przydał się Wam ten poradnik, być może zaciekawi Was również ten, w którym opisywaliśmy, jak sprawdzić IMEI iPhone. Tłumaczyliśmy także, jak usunąć iCloud z iPhone. Gdybyście mieli jakieś pomysły na to, jakie kolejne instrukcje powinniśmy przygotować, czy to związane z urządzeniami Apple, czy niekoniecznie, dajcie nam znać w komentarzach pod tym artykułem!

Author

Udostępnij