Strona głównaPoradnikiNajlepsze programy grafika do projektowania graficznego w 2022 roku - płatne i...

Najlepsze programy grafika do projektowania graficznego w 2022 roku – płatne i darmowe

AUTOR

Kategorie

Najlepsze oprogramowanie do projektowania graficznego może zapewnić zarówno profesjonalnym projektantom, jak i amatorom narzędzia, których potrzebują do tworzenia. Profesjonalni graficy potrzebują w pełni funkcjonalnego oprogramowania do projektowania graficznego, które oferuje im kreatywną elastyczność, aby zrealizować swoją wizję podczas odpowiadania na różne briefy, podczas gdy ci, którzy pracują nad osobistymi projektami, mogą być w stanie zrobić z bardziej ograniczonymi programami lub nawet najlepszym darmowym oprogramowaniem do projektowania graficznego.

Adobe Ilustrator

Jeśli chcesz mieć najlepsze oprogramowanie do projektowania graficznego do rysowania i edycji wektorowej, to naprawdę chcesz Adobe Illustrator. Regularne aktualizacje pozwoliły mu wyprzedzić rosnącą konkurencję pod względem zakresu funkcji i narzędzi, a także pozostaje standardowym oprogramowaniem w branży, co oznacza, że jeśli pracujesz lub ktoś inny niż ty, prawdopodobnie będziesz oczekiwać, aby użyć go do pracy w zakresie projektowania wektorowego.

Illustrator pozwala tworzyć wszystko, od ilustracji do logo, z dużą swobodą twórczą. Ma również wiele przydatnych funkcji i skrótów, które pomagają przyspieszyć przepływ pracy. Krzywa uczenia się jest początkowo dość stroma, ale uważamy, że gdy już poznasz drogę wokół programu, oferuje on przyjemny interfejs do użycia.

Affinity Designer

Jeśli odstraszają cię wysokie miesięczne lub roczne koszty modelu subskrypcji Adobe, istnieje kilka poważnych alternatyw jako najlepsze oprogramowanie do projektowania wektorowego. Najbardziej godnym uwagi pretendentem jest Affinity Designer firmy Serif. Dostępny za jednorazową opłatą, Affinity Designer jest najbliżej ze wszystkich programów, które wypróbowaliśmy, jeśli chodzi o dopasowanie do szerokiego zestawu funkcji Illustratora.

W rzeczywistości Affinity Designer oferuje nawet pewne narzędzia, których nie można uzyskać w programie Illustrator, takie jak nieskończone zmiany ustawień i powiększenie o milion procent. Program obsługuje zarówno pliki Illustrator AI, jak i Photoshop PSD, więc nie musisz się martwić o kompatybilność, jeśli koledzy lub klienci pracują z oprogramowaniem firmy Adobe. Ale najlepszą częścią, oczywiście, jest to, że trzeba tylko dokonać jednorazowej płatności, a dość rozsądny jeden na to. Nie ma opłat abonamentowych, ale nadal otrzymujesz aktualizacje oprogramowania, gdy są one wydawane, dzięki czemu jest to o wiele bardziej przystępne w perspektywie długoterminowej, a nawet średnioterminowej.

Sketch

Jeśli szukasz najlepszego oprogramowania do projektowania graficznego specjalnie do projektowania UI, prototypowania i/lub tworzenia ikon, to możesz rozważyć Sketch (przynajmniej jeśli pracujesz na Macu). Nie ma on takiej głębi jak Adobe Illustrator czy Affinity Designer, ale naszym zdaniem ma wszystko, czego większość ludzi potrzebuje do projektowania UI i jest właściwie łatwiejszy w użyciu, jeśli masz tylko taki cel, dzięki swojemu okrojonemu, minimalnemu interfejsowi.

Stwierdziliśmy, że Sketch ułatwia rozpoczęcie pracy, a krzywa uczenia się jest mniejsza niż w przypadku bardziej rozbudowanych programów do projektowania wektorowego. W razie potrzeby program oferuje szeroki zakres funkcji dzięki dużej bibliotece wtyczek. W 2021 roku program przeszedł gruntowną modernizację, w której dodano lepsze funkcje współpracy. Na przykład programiści mogą teraz przeglądać, sprawdzać i mierzyć projekty Sketch w dowolnej przeglądarce na dowolnym systemie operacyjnym.

CorelDRAW

CorelDRAW, niegdyś lider rynku projektowania wektorowego, stracił część swojej popularności na rzecz Adobe Illustratora, ale wciąż ma legiony wiernych fanów i wciąż unowocześnia swoją ofertę, aby dotrzymać kroku większości funkcji oferowanych przez konkurencję. Obecnie jest dostępny w dwóch formatach: w CorelDRAW Standard, który jest sprzedawany amatorom, oraz CorelDRAW Graphics Suite, który jest większym pakietem narzędzi skierowanym do profesjonalnych projektantów.

Żeby jeszcze bardziej zagmatwać sprawę, sam ten drugi pakiet występuje w dwóch wersjach – CorelDRAW Graphics Suite 2021 jest dostępny za jednorazową opłatą, ale nowa wersja 2022 wymaga subskrypcji. Model subskrypcji daje dostęp do najnowszych funkcji, które obejmują dynamiczne zarządzanie aktywami i szybszy doker dostosowań do edycji zdjęć.

To zajmuje trochę czasu, aby uzyskać głowę wokół różnych opcji, ale uważamy, że CorelDRAW jest teraz rzeczywiście najbardziej elastyczne oprogramowanie do projektowania graficznego, ponieważ można wybrać między zakupem oprogramowania bez prawa lub subskrypcji na dostęp do nowszych funkcji. Program posiada również aplikację na iPada oraz aplikację opartą na przeglądarce, a także oprogramowanie dla systemów Windows i Mac, co daje większą elastyczność w sposobie pracy.

Author

Udostępnij