Strona głównaPoradnikiProgram do deinstalacji oprogramowania - który najlepszy?

Program do deinstalacji oprogramowania – który najlepszy?

AUTOR

Kategorie

Komputery czy laptopy to urządzenia, z których korzystamy każdego dnia, nawet po kilka godzin. Nic więc dziwnego, że w trakcie kilku miesięcy, a być może nawet lat na dysku urządzenia pojawi się kilkadziesiąt programów, aplikacji czy gier, z których już więcej nie skorzystamy. W takiej sytuacji warto postawić na skuteczne narzędzie, które automatyzuje i przyspieszy proces usuwania niepotrzebnych programów. Który deinstalator programów komputerowych będzie najlepszy? Przekonajmy się.

Revo Uninstaller Pro

Zacznijmy od prawdziwego lidera w klasyfikacji programów służących nam efektywnemu usuwaniu niewykorzystanych już aplikacji. Revo Uninstaller Pro zawiera znacznie więcej funkcji niż tradycyjna aplikacja natywna Windowsa odpowiedzialna za zarządzanie zasobami cyfrowymi. W ramach Revo Uninstaller Pro jesteśmy w stanie na bieżąco analizować instalację programów i innych aplikacji bez względu na ich format, co w dużej mierze ułatwi proces wychwytywania tych zasobów, które niejako pobocznie instalują się na naszym komputerze przy okazji ściągania innego, istotnego dla nas pliku. To częsty przypadek, w którym bez naszej wiedzy producenci dodają jakąś małą apkę, która nie dość, że nie jest przydatna, to jeszcze zwiększa ryzyko wprowadzenia do naszej komputerowej infrastruktury wirusów. Revo Uninstaller Pro poza funkcją prewencyjną ułatwia nam również sam proces usuwania aplikacji. Nie każdy proces deinstalacji jest dziecinnie łatwy, a Revo Uninstaller Pro zapewnia nam duże wsparcie w tym procesie. Spośród wszystkich dostępnych na rynku aplikacji do deinstalacji, to Revo zdaje się posiadać najszerszą funkcjonalność.

Total Uninstall

Total Uninstall to kolejny program, którego nadrzędnym celem jest usuwanie niechcianych aplikacji z dysku naszego komputera. Jedną z największych zalet powyższego programu jest niezwykle intuicyjna obsługa i bardzo pomocny widok, który dostarcza nam pełnych informacji o zainstalowanym programie. Data instalacji, jego rozmiar, szczegółowa struktura plików dostępna w ramach danej aplikacji i wiele więcej. Ciekawą opcją jest także możliwość prześledzenia, jakie dodatkowe usługi i pliki zostały zainstalowane przy okazji konkretnego programu. To pozwoli nam w szybki sposób dojść do tego, jakim cudem dany, niepotrzebny dla nas programik znalazł się na naszym komputerze. W ramach programu Total Uninstall otrzymujemy możliwość dowolnego odinstalowywania wszystkich programów oraz zarządzania listą tych programów, które są dla nas niezbędne w codziennej pracy lub tych, które mogą przydać się w przyszłości.

Uninstall Tool

Na czym powinno nam zależeć najbardziej w obszarze użytkowania aplikacji, która służy odinstalowywaniu innych programów? Przede wszystkim na prostocie działania i szybkości programu. Te dwie cechy stanowią punkty charakterystyczne aplikacji Uninstall Tool. Jak sama nazwa wskazuje, nadrzędną funkcjonalnością jest pomoc w usuwaniu każdego niechcianego programu, aplikacji i gry, które znalazły się na dysku naszego komputera. Podobnie jak w przypadku innych aplikacji tego typu, również Uninstall Tool charakteryzuje się funkcją śledzenia zmian wprowadzanych w systemie Windows, a także wsparciem w procesie usuwania aplikacji o nieco bardziej zaawansowanej strukturze. To jednak co wyróżnia Uninstall Tool od konkurencji to nadzwyczajna szybkość działania. To lekka aplikacja, która w ciągu kilku chwil na zawsze pozbędzie się całego repozytorium niechcianych programów z naszego komputera. My wykonamy tę pracę bez problemu, głównie ze względu na niezwykle intuicyjny interfejs i bardzo łatwą obsługę danej aplikacji.

Author

Udostępnij