Strona głównaArtykułyUchwyt ścienny na tablet – jaki wybrać?

Uchwyt ścienny na tablet – jaki wybrać?

AUTOR

Kategorie

Tablety to urządzenia, które coraz częściej są używane przez społeczeństwo. Coraz śmielej zastępują książki, notatniki, zeszyty, a także pomagają w omawianiu różnego rodzaju prezentacji w firmach. Choć oczywiście bardziej powszechnymi urządzeniami mobilnymi są smartfony, to jednak korzystanie z tabletu, o ile nie planujemy do nikogo dzwonić, jest zdecydowanie wygodniejsze, przede wszystkim ze względu na większy rozmiar ekranu w tych urządzeniach.

Nie dziwi więc fakt, iż tablety zyskują popularność i coraz większe grono sympatyków. Długie trzymanie tego urządzenia w ręce czy ciągłe pochylanie głowy, aby móc coś przeczytać na ekranie może być jednak niekomfortowe i doprowadzić nasz organizm do złego stanu – przy częstym używaniu urządzeń mobilnych coraz częściej notuje się bóle kręgosłupa, karku i pleców, które mają wpływ także na późniejsze schorzenia, których możemy doświadczyć w wieku senioralnym. Aby tego uniknąć, zostały stworzone różnego rodzaju uchwyty, w tym ścienne, o których będzie mowa w niniejszym artykule.

Uchwyt ścienny na tablet – do czego służy?

Jak zostało wcześniej wspomniane, ciągłe trzymanie tabletu nie jest zbyt komfortowe, zatem producenci tych urządzeń postanowili ułatwić ich użytkownikom życie i wprowadzili na rynek specjalne uchwyty. Istnieje jednak kilka rodzajów tego typu udogodnień. Mogą mieć one formę zwykłej stojącej na biurku „podkładki”, stojaka, przypominającego nieco pulpit dla muzyka lub mówcy, metalowej lub plastikowej konstrukcji montowanej w samochodzie oraz podobnego do niego modelu „zaciskowego” instalowanego na ścianie.

tablet

Ten ostatni rodzaj wykorzystywany jest głównie przez organizatorów targów, właścicieli salonów sprzedaży i dyrektorów firm. Tablety umieszczone w uchwycie ściennym mają zwykle na celu prezentację jakiejś oferty, produktu lub zwyczajnie pokazują logo firmy, co umożliwia przykładowo uczestnikom targów zlokalizowanie interesującego ich stanowiska. Z uchwytu ściennego mogą skorzystać również osoby, które muszą coś zaprezentować w pomieszczeniu o niewielkiej powierzchni lub w przestrzeni coworkingowej.

Jakie cechy powinien mieć idealny uchwyt ścienny na tablet?

Z racji, że uchwyty ścienne na tablet wykorzystywane są głównie przez osoby zarządzające firmami i organizujące prezentacje produktów, muszą mieć konkretne cechy, aby nadawały się do intensywnego użytku. Uchwyt ścienny na tablet powinien być wykonany w sposób solidny. Chodzi tu głównie o jakość użytego materiału, a także jego rodzaj. Najlepiej sprawdzi się w tym przypadku aluminium lub stal nierdzewna, dobrze jest również, kiedy uchwyt ścienny na tablet ma elementy z tworzywa sztucznego (przykładowo, antypoślizgowe nóżki wykonane z silikonu).

Cała konstrukcja musi być również wytrzymała, zaś użytkownik powinien dobrać rodzaj uchwytu do wielkości i wagi tabletu. Najczęściej producenci uchwytów ściennych sugerują do jakich modeli popularnych urządzeń pasuje dany produkt. Nie powinien on zakrywać przycisków bocznych, a także musi być możliwość ustawienia urządzenia w poziomie. Kluczowym czynnikiem przy doborze uchwytu ściennego jest jego sposób montażu. Musi on być jak najprostszy, co zdecydowanie oszczędzi cenny czas chociażby podczas targów – wszak tablety z logiem czy prezentacją firmy są tylko jednym z elementów całego stanowiska.

Producenci niektórych uchwytów dodają do zestawu również adapter, co stanowczo upraszcza montowanie i demontaż całej konstrukcji. Dla wielu użytkowników istotną kwestią będzie również łatwość wkładania i wyjmowania tabletu oraz możliwy kąt nachylenia. Urządzenie mobilne powinno w sposób stabilny spoczywać w uchwycie, jednak jego wyjmowanie nie może nastręczać trudności.

Wiele uchwytów na tablet ma także funkcję obrotu o 360°, co znacznie ułatwia ustawienie urządzenia na naszym stanowisku. Wielu użytkowników zwraca też uwagę na dodatkowe funkcje takie, jak na przykład system zabezpieczeń przed kradzieżą (w postaci blokady za pomocą specjalnego klucza) czy gniazdo w uchwycie, które pozwala na ładowanie tabletu podczas prezentacji.

Uchwyt ścienny na tablet – jakiego producenta wybrać?

Czołowym producentem uchwytów jest Durable, który w swojej ofercie posiada nie tylko tego typu produkty, ale specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań organizacyjnych dla firm i biur. Modelami, którymi warto się zainteresować są chociażby Tablet Holder Wall czy Tablet Holder Wall Arm.

Tablet Holder Wall Durable

Pierwszy z nich to rozwiązanie nieco tańsze. Występuje w dwóch wersjach – standardowej i XL. Jest wykonany z solidnych materiałów takich, jak blacha stalowa czy aluminium. Posiada blokadę kradzieżową oraz można obracać go o 360 stopni. Dosyć łatwo montuje się go na ścianie, a także posiada on możliwość ładowania tabletu przez kabel. Uchwyt pozwala na korzystanie z urządzenia o różnych rozmiarach – od 7” do 13”.

Tablet Holder Wall Arm Durable

Drugi z wymienionych wyżej uchwytów jest nieco większym wydatkiem, jednak za ceną idą dodatkowe korzyści. Posiada on adapter, dzięki czemu montaż uchwytu jest jeszcze łatwiejszy. Forma ruchomego ramienia umożliwia instalację uchwytu w rozmaitych miejscach. Urządzenie ma blokadę kradzieżową oraz pasuje do tabletów o rozmiarach od 7’ do 13’.

Inni producenci uchwytów ściennych na tablet

Na popularnych serwisach aukcyjnych i sklepach internetowych można także znaleźć produkty innych producentów, między innymi Maclean, Displine i Barkan. Przedział cenowy jest dosyć podobny jak w przypadku uchwytów ściennych na tablet marki Durable. Zwykle wykonane są one z blachy lub aluminium z elementami plastikowymi. Montaż nie jest skomplikowany, a, w zależności od półki cenowej, produkty te mają mniej lub więcej dodatkowych funkcji.

uchwyt ścienny na tablet przykład

Tablet to w dzisiejszym świecie coraz bardziej powszechne urządzenie. Stosuje się je w różnych miejscach, jednak szczególnie wymagający klienci – firmy czy organizatorzy targów – pragną korzystać z rozwiązań, które będą solidne, ale i elastyczne. Ważne jest zatem dobranie odpowiedniego uchwytu ściennego na tablet, które może stać się drobnym elementem decydującym o przyszłym sukcesie firmy.

Author

Udostępnij