Strona głównaSmartfonyJak przekształcić smartfon w kamerę internetową?

Jak przekształcić smartfon w kamerę internetową?

AUTOR

Kategorie

Znudzony wyglądem rozpikselowanej plamy podczas rozmów przez Zoom? Po co korzystać z tej okropnej, malutkiej, niskiej jakości kamery internetowej wbudowanej w laptopa, skoro w kieszeni masz naprawdę świetną kamerę w smartfonie? Używanie smartfona jako kamery internetowej stało się obecnie naprawdę łatwe, a niektóre opcje nie wymagają nawet podłączania czegokolwiek. Opisaliśmy szczegółowo, jak to zrobić, niezależnie od tego, czy masz iPhone’a czy Androida, na Windowsie czy Macu.

Jak wykonać połączenie wideo za pomocą telefonu

Przed przekształceniem smartfona w kamerę internetową dla komputera, oczywistą rzeczą może być próba wykorzystania smartfona do przeprowadzenia spotkania wideo. Usługi takie jak Zoom, Google Meet i Microsoft Teams mają zazwyczaj dostępne aplikacje dla systemów Android i iPhone. Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować aplikację, zalogować się i użyć kamery selfie i mikrofonu telefonu, aby uczestniczyć w spotkaniu.

Niezależnie od tego, czy zrobisz to w ten sposób, czy skorzystasz z naszych poniższych metod, zainwestuj w mały statyw, na którym będziesz mógł oprzeć swój telefon, aby nie musieć go opierać o stos książek. Joby GripTight jest popularnym i niedrogim statywem z nogami, które można wyginać, aby pozostać stabilnym na prawie każdej powierzchni, choć statyw z regulacją wysokości, taki jak ten, może być lepszą opcją. Zestaw oświetleniowy Mobile Creator firmy Lume Cube to także dobry sposób na oświetlenie twarzy.

Sposoby wykorzystania telefonu jako kamery internetowej

Możesz użyć aplikacji do prowadzenia wideokonferencji w telefonie, jeśli chcesz tylko posiedzieć na spotkaniu i włączyć się do rozmowy, ale będziesz potrzebować lepszego systemu, jeśli prezentujesz i musisz udostępnić swój ekran. W tym przypadku pomocne może być przekształcenie smartfona w kamerę internetową.

Ogólna wskazówka: Upewnij się, że preferowana aplikacja wideokonferencyjna jest zamknięta, gdy instalujesz klienta kamery internetowej na komputerze stacjonarnym lub laptopie. Być może będziesz musiał ponownie uruchomić aplikację lub zrestartować komputer, aby wszystko działało.

smartfon jako kamerka internetowa

Jak używać dowolnego telefonu jako kamery internetowej w systemie Mac lub Windows

Smartfon jako kamerka internetowa? Rozwiązaniem, które działa bez względu na to, czy masz iPhone’a, Androida, Maca lub Windowsa – w dowolnej kombinacji – jest usługa o nazwie Reincubate Camo. Jest ona kompatybilna z ponad 40 aplikacjami do wideorozmów, od Google Meet i Zoom po FaceTime i Discord. Poniższe kroki będą działać, jeśli próbujesz podłączyć Androida do komputera Mac, iPhone’a do komputera z systemem Windows lub odwrotnie.

Kroki do skonfigurowania Camo:

  • Pobierz aplikację Camo na komputerze Mac lub maszynie z systemem Windows. Następnie pobierz aplikację na iOS lub Androida. Telefony z Androidem muszą działać w wersji 7.0 i wyższej, a iPhone’y muszą być na iOS 12 lub nowszym. Aplikacja będzie działać w systemie Windows 7 (64-bitowym) lub nowszym oraz MacOS 10.13 lub nowszym.
  • Uruchom aplikację na komputerze i smartfonie. Podłącz kabel z telefonu do komputera – upewnij się, że jest to kabel dobrej jakości, najlepiej ten, który był dołączony do telefonu. Jeśli wystąpią problemy, spróbuj użyć innego kabla. Stuknij opcję Rozpocznij w aplikacji Camo phone i wybierz, czy łączysz się z systemem Windows czy Mac.
  • W przypadku telefonów z systemem Android łączących się z komputerem z systemem Windows, będziesz musiał włączyć tryb debugowania USB. Aby to zrobić, udaj się do Ustawienia > O telefonie, a następnie dotknij Build number siedem razy, aby włączyć tryb deweloperski. Po włączeniu, można go znaleźć w Ustawieniach > System > Tryb deweloperski, choć niektóre z menu nawigacyjnych mogą się różnić w oparciu o telefon z systemem Android. Przewiń w dół, aby znaleźć Debugowanie USB i włączyć go. Po powrocie do aplikacji Camo, jeśli nie widzisz wyskakującego okienka z pytaniem, czy chcesz zezwolić na debugowanie USB, odłącz kabel i podłącz go z powrotem.
  • Jeśli podłączasz Androida do Maca, musisz wyłączyć debugowanie USB. Jeśli nigdy nie włączyłeś go, powinieneś być dobry, aby przejść, lub po prostu udać się do trybu deweloperskiego ponownie i wyłączyć go.
  • iPhone’y łączące się z komputerami PC z systemem Windows lub Mac nie powinny wymagać żadnych dodatkowych kroków (po prostu upewnij się, że naciskasz przycisk Zaufaj, gdy pojawi się okienko na telefonie).
  • Teraz powinieneś zacząć widzieć obraz z tylnej kamery w aplikacji Camo na pulpicie. Jeśli nie, odłącz kabel od telefonu, a następnie uruchom ponownie aplikację Camo na komputerze i telefonie. Podłącz go ponownie i powinieneś widzieć obraz.

Author

Udostępnij