Strona głównaSmartfonyPoznaj zalety składanych smartfonów!

Poznaj zalety składanych smartfonów!

AUTOR

Kategorie

Składany smartfon

Zastanawiasz się czy składane telefony faktycznie są tak bardzo popularne na Polskim rynku? Chciałbyś się dowiedzieć jakie są praktyczne zalety tego rozwiązania? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł!

Czy składane smartfony są popularne? 

Wbrew temu co z pewnością myśli większa część społeczeństwa, składane smartfony wcale nie są już takim ‘świeżym’ pomysłem. Premiera pierwszego takiego roku miała miejsce jeszcze w 2018 roku, a więc ponad cztery lata temu. Mimo to, wiele osób w dalszym ciągu podchodzi do tych modeli sceptycznie, szczególnie jeśli mówimy o osobach starszych. Zastanawiasz się z czego to wynika? Na rynku telefonów komórkowych jest to z pewnością bardzo innowacyjny pomysł. Wiele osób twierdzi, że cały koncept nie jest jeszcze dopasowany w stu procentach, przez co mechanizmy użyte do składania wyświetlacza mogą być nietrwałe. Zastanawiasz się czy faktycznie tak to wygląda? Z pewnością na przestrzeni tych kilku lat sytuacja zmieniła się diametralnie, a telefony składane trafiły również do oferty takich gigantów w branży jak chociażby firma Samsung. Oczywiście z roku na rok sytuacja mocno się poprawia, a wszystkie mechanizmy oraz materiały z których tworzone są telefony składane, są coraz lepsze. Dzięki temu nie powinniśmy się obawiać tego typu urządzeń. Co więcej, telefony przechodzą testy, które mają za zadanie udowodnić użytkownikom, że są one przystosowane nawet do kilku czy kilkunastu tysięcy złożeń, co może przełożyć się nawet na kilkuletnie użytkowanie telefonu. 

Oczywiście w dalszym ciągu za składany smartfon pozostanie nam słono zapłacić, jednak musimy zauważyć, że płacimy w tym przypadku za innowacje, za bardzo nowoczesne rozwiązanie, które w dalszym ciągu dla wielu osób jest ‘rozwiązaniem z przyszłości’. Składane smartfony cały czas są na językach zarówno w Polsce, jak i na całym świecie, posiadając zarówno zwolenników tego rozwiązania, jak i osób, które nie rozumieją jego fenomenu i popularności.

Zalety składanych smartfonów

Dzięki zakrzywionemu ekranowi możesz zamienić swój smartfon w większe urządzenie jednym ruchem ręki. Dzięki temu urządzenia z bardzo dużym ekranem zmieszczą się w kieszeni. Większy ekran pozwala na bardziej komfortowe oglądanie filmów czy granie w gry mobilne.  Poszczególne firmy różnie nazywają tę technologię, ale system działa w ten sposób, że ekran OLED, o parametrach zbliżonych do najlepszych smartfonów na rynku, wygina się w jednym miejscu i pozwala na złożenie korpusu niemal na płasko. Zgięcie jest prawie niewidoczne, dzięki czemu smartfon w dalszym ciągu prezentuje się świetnie. 

Składany ekran otwiera przed użytkownikiem wiele nowych możliwości. Ułatwia to np. zrobienie wysokiej jakości selfie, pozwala pracować ze smartfonem tylko na mniejszym ekranie, jeżeli nie będziemy widzieć potrzeby jego rozkładania. Ponadto umożliwia podzielenie ekranu na dwie części, dzięki czemu możesz robić dwie różne rzeczy w tym samym czasie. Ułatwia to na przykład czatowanie ze znajomymi, jednocześnie oglądając swój ulubiony serial. Co ciekawe, dzięki funkcji składania, wiele takich telefonów może stać zupełnie samodzielnie. Nie musisz go nawet trzymać podczas rozmów wideo.

Jak widzisz składne smartfony może jeszcze nie podbiły całkowicie rynku telefonów komórkowych w Polsce, jednak wcale nie jest wykluczone, że w najbliższych latach do tego nie dojdzie. Z pewnością taki telefon może przypaść do gustu osobom, które kochają nowe technologie i chciałby przetestować taki telefon we własnym zakresie. Dowiedz się więcej o nowoczesnych technologiach na stronie internetasap.pl

 

 

Author

Udostępnij