Strona głównaSmartfonyJak robić zdjęcia smartfonem?

Jak robić zdjęcia smartfonem?

AUTOR

Kategorie

Ważne jest, aby być kompetentnym na tak konkurencyjnym rynku pracy, co oznacza, że musisz stale rozwijać swoje umiejętności. Opanowanie sztuki fotografii jest jednym ze sposobów, aby pozostać na czele krzywej, co oznacza, że zawsze będziesz w stanie tworzyć niesamowite treści.

 Czy mogę robić profesjonalne zdjęcia telefonem?

To nie aparat, ale osoba stojąca za nim, która robi dobre zdjęcie i ze smartfonami będącymi stale przy sobie, dlaczego nie wykorzystać wszystkich możliwości aparatu. Zapoznaj się z 8 krokami do robienia profesjonalnych zdjęć smartfonem:

Jak robić zdjęcia w wysokiej rozdzielczości?

Chociaż może być kuszące użycie narzędzia zoom, lepiej jest zbliżyć się do obiektu, ponieważ daje to większą kontrolę nad oświetleniem. Powiększanie obniża również jakość zdjęcia. Telefony z aparatami mają małe czujniki, które zapewniają stosunkowo dużą głębię ostrości, co pozwala na uzyskanie ostrości obiektów w całości.

Kiedy powiększasz, twój aparat ekstrapoluje to, co już tam jest i zgaduje, jak wygląda obraz. Kadrowanie jest inne, próbkuje informacje o pikselach, które Twój telefon faktycznie zarejestrował, co daje zdjęcie o dobrej rozdzielczości.

Jaka aplikacja sprawia, że Twoje zdjęcia wyglądają profesjonalnie?

Wykorzystaj w pełni swój aparat i pobierz aplikację, która zwiększa jego funkcje i jakość zdjęć. Istnieje przytłaczająca ilość aplikacji, ale oto nasze osobiste ulubione:

Camera FV-5 For Android

Z ręcznych kontroli, które rywalizują DSLR, ta aplikacja pozwala uchwycić najlepsze surowe zdjęcia.

Slow Shutter Cam For IPhone

Ulubiona wśród blogerów technologicznych, ta aplikacja jest jedną z najlepszych aplikacji do aparatu z wolną migawką dla użytkowników Apple.

Najlepsze z obu dzięki VSCO Cam

Łatwy w użyciu edytor zdjęć z bogatą ofertą filtrów, w tym szeregiem symulacji filmowych, które pomogą Ci stworzyć klasycznie wyglądające zdjęcia.

Jak mogę poprawić jakość mojego aparatu?

Rozprosz swoją lampę błyskową

Lampa błyskowa i amatorska fotografia nie idą w parze. Jeśli nie możesz znieść myśli o tym, że już nigdy nie użyjesz lampy błyskowej w swoim telefonie, możesz spróbować tej sprytnej sztuczki. Rozprosz światło z lampy błyskowej na większym obszarze, umieszczając nad nią mały kawałek przezroczystej taśmy.

Połóż kres rozmazanym zdjęciom

Zabrudzony obiektyw aparatu może powodować zamglone, rozmyte zdjęcia. Upewnij się, że czyścisz obiektyw przed zrobieniem zdjęcia i utrzymuj kieszenie (lub miejsce, w którym nosisz telefon) w jak największej czystości.

Jak zrobić wysokiej jakości zdjęcia?

Bezpieczną opcją dla fotografii jest włączenie wytycznych/siatki. Natychmiast zobaczysz poprawę w swoich zdjęciach. Teraz, gdy masz już włączoną siatkę, możesz bawić się różnymi elementami – oszczędnie! Wybierz te elementy, które najlepiej pasują do Twojego obiektu.

Zasada trzeciego planu

Twój telefon z aparatem nie jest snajperem. Mały kwadrat, który pojawia się na ekranie, nie jest przyrządem celowniczym. Aby uzyskać bardziej profesjonalny i mniej nudny wygląd, odsuń obiekt od środka.

Spróbuj zastosować “zasadę trzeciego planu”, aby zrobić idealne zdjęcie. Użyj siatki do podzielenia ekranu na tercje i upewnij się, że w każdym punkcie przecięcia znajduje się coś atrakcyjnego wizualnie. Możesz również przycinać zdjęcia, pamiętając o zasadzie trzech trzecich. Upewnij się tylko, że masz włączoną siatkę.

Symetria

Symetria tworzy poczucie harmonii przy użyciu równowagi i proporcji. Aby stworzyć symetryczne zdjęcie, upewnij się, że sensor aparatu jest ustawiony równolegle do obiektu. Aby uzyskać efektywny obraz, upewnij się, że masz silną kompozycję i przyciągający wzrok punkt zainteresowania!

Wzory

Kolejnym elementem, który może stworzyć obraz z efektem, są wzory. Niezawodna metoda sukcesu z wzorami jest przestrzeganie jednej z dwóch technik: podkreślenie lub złamanie wzoru.

Czy potrzebuję lustrzanki, aby robić profesjonalne zdjęcia?

Realistycznie rzecz biorąc, nie będziesz miał lustrzanki w ręku za każdym razem, gdy pojawi się okazja do zrobienia zdjęcia, ale dzięki tym wskazówkom możesz w pełni wykorzystać możliwości swojego smartfona i zrobić profesjonalnie wyglądające zdjęcia w krótkim czasie. Pobaw się i zobacz, jaki wpływ ma to na Twoje zdjęcia. Pokaż je przyjaciołom/rodzinie i sprawdź, czy potrafią rozpoznać, że Twoje zdjęcia zostały zrobione smartfonem.

Author

Udostępnij