Strona głównaSmartfonyJak Ubezpieczyć smartfona?

Jak Ubezpieczyć smartfona?

AUTOR

Kategorie

Ubezpieczenie smartfona

Każdy z nas najprawdopodobniej posiada smartfona. Co jeśli zdarzył się wypadek i uszkodziliśmy urządzenie? Jak się przed tym zabezpieczać?

Ubezpieczenie smartfonów

Wiele osób w dzisiejszym świecie nie wyobraża sobie życia bez technologii. Jest ona wszędzie i  wiele spraw możemy załatwić o wiele szybciej i wygodniej za pomocą smartfona czy komputera. Przez tak duże zapotrzebowanie na nie producenci tworzą coraz nowsze i coraz droższe modele. Ich cena aktualnie może sięgać nawet 10000 zł. Wiele osób, które mają telefony, miały już incydent z uszkodzeniem czy kradzieżą telefonu. Według statystyk jest to nawet 80% z nas. Czy jest jakas forma zabezpieczenia się przed takimi sytuacjami? Oczywiście, że tak, a jest to ubezpieczenie naszego smartfona.

Jak działa ubezpieczenie telefonu?

Jest to bardzo proste. Płacimy firmie najczęściej abonament, za co,  w przypadku uszkodzenia czy kradzieży, uzyskujemy darmową, lub o wiele tańszą naprawę telefonu, lub jego całkowity zwrot. Jest to bardzo dobra i opłacalna funkcja dla posiadaczy drogich smartfonów, ponieważ w ich przypadku naprawa, lub zakupienie nowego telefonu wiąże się z o wiele większymi kosztami. Ubezpieczenie smartfona może obejmować różne aspekty. Najczęściej jest to: Naprawa zbitego wyświetlacza, diagnostyka i naprawa telefonu po zalaniu, a także ochrona przed kradzieżą. Różnią się ceną, specyfikacją, maksymalnymi kosztami naprawy, czy sposobem płatności na nie. Najpopularnijszym z nich jest najzwyklejsza ochrona wyświetlacza, który jest najwrażliwszą częścia smartfona.

Gdzie ubezpieczyć telefon?

Aktualnie mamy wiele opcji, na zabezpieczenia naszego urządzenia. bardzo dużo sklepów, i sieci komórkowych daje taką możliwość, najczęściej od razu po zakupie, lub na krótko przed tym okresem. Można to zrobić od razu u operatora naszej sieci komórkowe, gdzie doradcy oferują ubezpieczenie od razu po podpisaniu umowy. Drugą opcją jest zrobienie tego w sklepie elektronicznym. Tutaj już indywidualnie trzeba podchodzić do warunków umowy i odpowiadających temu rat.

Na co zwracać uwagę przy wyborze ubezpieczenia?

Najważniejsze, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia, to szczegóły oferty. Bardzo popularne jest na przykład sprzedaż ubezpieczeń od kradzieży, ale tylko w przypadku kradzieży z włamaniem (gdzie znaczna większość to tak zwana “kradzież kieszonkowa”). Drugą rzeczą, na którą trzeba być uważnym, to zakres naprawy. Wiele firm decyduje się na sprzedaż ubezpieczeń tylko do jakiejś kwoty, np. do 1000zł czy do wartości telefonu, i większych szkód to ubezpieczenie już nie obejmuje, dlatego przy wyborze pakietu ochronnego należy być uważnym, i dokłdnie czytać umowy.

Czy warto zdecydować się na ubezpieczenie telefonu?

To zależy. Na początek warto się zastanowić nad tym, jak dbamy o nasz sprzęt. Jeśli chodzi o uszkodzenie, to są inne formy zapobiegania im, jak np. założenie etui i szybki ochronnej, co minimalizuje ryzyko uszkodzenia czy potłuczenia szybki. Warto mieć z tyłu głowy, że koszty nawy telefonu są bardzo wysokie, i mogą wynosić nawet do kilku tysięcy złotych. Jeśli ktoś obawia się takich kosztów, może przemyśleć ubezpieczenie się, spać spokojnie. Nie każdy jednak musi ubezpieczać swój telefon. Najważniejsze jest zrobienie tego według swoich indywidualnych potrzeb i preferencji, a także zapoznanie się z OWU (Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, które określają obowiązki klienta i jego zakres odpowiedzialności. Warto także zwrócić uwagę na czas, w którym należy zgłosić usterkę, ponieważ może on być bardzo krótki.

Author

Udostępnij