Strona głównaSmartfonyKorzyści i dostępność smartfonów Dual SIM

Korzyści i dostępność smartfonów Dual SIM

AUTOR

Kategorie

Posiadanie drugiego numeru telefonu może wydawać się powodem samym w sobie. Ale dlaczego możesz chcieć mieć drugi numer? Czy jeden nie wystarczy? Istnieje wiele praktycznych zastosowań dla drugiego numeru telefonu, więc spójrzmy.

Trudności w poruszaniu się między dostawcami

Jak można się spodziewać, istnieją różne wymagania na całym świecie w odniesieniu do kompatybilności sieci. To jest często, dlaczego podwójne gniazdo SIM telefony pojawiają się w niektórych krajach bardziej niż inne. W niektórych krajach w przeszłości trudno było niezawodnie zmieniać dostawców. Jednym z rozwiązań tego problemu było podpisanie umowy z nowym dostawcą i korzystanie z 2. slotu!

Od dawna cieszymy się możliwością swobodnego przemieszczania się między operatorami komórkowymi. Możemy też bez problemu zabrać ze sobą nasz dotychczasowy numer. Jest to część brytyjskiego prawa od 2003 roku i oznacza, że przenoszenie się między operatorami komórkowymi było dość łatwe.

W niektórych krajach tego typu przepisy zostały wprowadzone dopiero niedawno, a w niektórych przypadkach wcale. Więc kiedy klienci w tych obszarach przenieśli się do nowego dostawcy sieci, muszą uzyskać nową kartę i umowę. Aby upewnić się, że ludzie mogą nadal kontaktować się z nimi za pomocą starego numeru, muszą zachować swoją dotychczasową kartę SIM.

Problemy z zasięgiem

Innym problemem i powodem konieczności Dual SIM są kwestie zasięgu. Ze względu na wielkość niektórych krajów nie ma jednej sieci komórkowej, która ma pełny zasięg. Nawet w mocno pokryte krajów to nadal problem w obszarach wiejskich!

Posiadanie dwóch kart SIM pozwala skorzystać z dwóch dostawców sieci, które mogą być dostępne w różnych częściach kraju. Chociaż teoretycznie tylko większe kraje mają ten problem, wyobrażam sobie, że wielu naszych czytelników bez wątpienia skomentuje, że zasięg sieci komórkowej nie jest idealny.

Utrzymanie pracy i domu oddzielnie

Kolejnym powodem dla Dual SIM jest chęć oddzielenia życia domowego od pracy. Jest to szczególnie ważne dla każdego, kto prowadzi działalność gospodarczą z jednego telefonu. Posiadanie dwóch kart SIM pozwala zachować połączenia i wiadomości dla dwóch numerów oddzielnie. Dzięki temu możesz rozdawać swoje numery odpowiednim osobom. W zależności od telefonu można ustawić go tak, aby podpowiadał, na który numer dzwonić za każdym razem, lub mieć domyślne. Na przykład wszystkie połączenia wychodzące na SIM 1 i wszystkie wiadomości tekstowe na SIM 2.

Pasywny Dual SIM

‘Pasywny’ (standby) jest, gdy telefon ma jedną, wspólną antenę dla obu kart SIM. Jak sama nazwa wskazuje, obie karty SIM spędzają większość czasu w pasywnym trybie gotowości, czekając na użycie. Kiedy zaczynasz używać jednej z kart SIM do transmisji głosu lub danych, druga automatycznie staje się nieaktywna. Dopiero po zakończeniu korzystania z pierwszej karty SIM można rozpocząć korzystanie z drugiej.

Oznacza to, że nie jesteś w stanie jednocześnie pobierać danych za pomocą jednej karty SIM podczas wykonywania połączeń telefonicznych z drugiej. Na początku wydaje się to ograniczające, ale w praktyce jest mało prawdopodobne, aby spowodować zbyt wiele problemów. Zwłaszcza, że jeśli linia nie jest dostępna, aby przyjąć połączenie telefoniczne, to zwykle jest przekierowany do poczty głosowej automatycznie przez dostawcę sieci.

Aktywny Dual SIM

‘Aktywny’ odnosi się do telefonów, które korzystają z posiadania dwóch anten, po jednej dla każdego gniazda SIM. Oznacza to, że można jednocześnie korzystać z dwóch SIM. Na przykład pobieranie treści na SIM1 i prowadzenie rozmowy telefonicznej na SIM 2. Możesz nawet prowadzić dwie rozmowy, przełączając połączenia i zawieszając jedno z nich.

Istnieją pewne wady z tego typu telefonu Dual SIM, najbardziej oczywiste jest koszt. Istnieje dodatkowy koszt posiadania dwóch anten wbudowanych w telefon. Masz również zwiększone zużycie baterii, ponieważ pobór mocy dla połączeń komórkowych jest skutecznie podwojony.

Author

Udostępnij