Strona głównaSmartfonySmartfon który robi ladne zdjecia. Najlepsze telefony z aparatami w 2022 r.

Smartfon który robi ladne zdjecia. Najlepsze telefony z aparatami w 2022 r.

AUTOR

Kategorie

Smartfon który robi ladne zdjecia. Najlepsze telefony z aparatami w 2022 r.

Najlepsze telefony z aparatem przeszły długą drogę i stają się lepsze każdego roku. Ulepszenia w czujnikach, matrycach obiektywów i ulepszeniach napędzanych przez AI oferują teraz ogromną wszechstronność, nie tylko dla fotografii, ale także dla wideo. Tak bardzo, że nawet profesjonalni fotografowie i kamerzyści mogą teraz czasami używać najlepszych telefonów z aparatami do niektórych swoich prac.

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, który jest najlepszy telefon aparatu ogólnie. Apple i Samsung zostały bitwy go w ostatnich latach z ich odpowiednich aparatów flagowych na iPhone Pro i Galaxy S Ultra, ale istnieje wiele innych graczy podejmowania bardzo dobre telefony z aparatem też.

Samsung Galaxy S22 Ultra

Samsung 2022 top-end telefon jest super-mocny mobilny, zarówno w dziale aparatu i w większości aspektów jego zestawu funkcji. Ma tę samą tablicę aparatów, co S21 Ultra, tę samą masywną liczbę pikseli i binning pikseli dla lepszej wydajności w słabym świetle i nagrywanie wideo 8K, ale ma wybór nowych trybów i zaktualizowane specyfikacje, aby uczynić go lepszym wyborem dla fotografów.

Kiedy testowaliśmy S22 Ultra, jedną z rzeczy, która naprawdę do nas przemówiła była jego wszechstronność. Niezależnie od tego, czy chcieliśmy zrobić szerokie ujęcie dużego widoku, potrzebowaliśmy podskoczyć blisko do zdjęcia portretowego, czy też chcieliśmy udać się daleko (i to bardzo daleko) w dal, by zrobić zdjęcie z zoomem, mogliśmy na nim polegać.

Podobnie jak jego poprzednik, S22 Ultra ma ogromny 10-krotny zoom optyczny i niesamowity 100-krotny zoom cyfrowy, ale jakość jest wyraźniejsza przez dłuższy czas. Zdjęcia wykonane przy 100x są nadal ledwo użyteczne, ale stwierdziliśmy, że wyrazistość przy 30x jest teraz bardzo imponująca w nowszym telefonie. Fotografia nocna również została poprawiona, z bardziej atrakcyjnymi cieplejszymi tonami niż w S21.

iPhone 14 Pro i Pro Max

Podobnie jak ich poprzednicy, Pro i Pro Max mają znacznie lepsze aparaty niż standardowy iPhone, sportowe, że dodatkowy trzeci obiektyw (teleobiektyw z 3X zoom optyczny), zdolności makro w ultrawide i wyższej rozdzielczości w głównym aparacie.

Oba telefony mają takie same aparaty. Sport nowe 48MP głównych czujników, które są 65 procent większe niż ich poprzednicy. Oznacza to, że wpuszczają więcej światła, poprawiając wydajność w ciemnych warunkach. Aparat 12MP ultrawide również uzyskał lepszą wydajność w słabym oświetleniu dzięki nowemu sensorowi i większej ilości pikseli ostrości. Stwierdziliśmy, że z przysłoną f/2.2 jest teraz również ostrzejszy.

Podobnie jak w iPhone’ie 13 i 13 Pro, tryb makro w ultrawide pozwala robić szczegółowe zbliżenia wszystkiego, od jedzenia po robaki i rośliny. Teleobiektyw również robi wrażenie, osiągając 6-krotny zoom optyczny lub 15-krotny zoom cyfrowy, ale wydaje się to mało w porównaniu z maksymalnym 100-krotnym zoomem cyfrowym Galaxy S22 Ultra.

Google Pixel 6 Pro

Google właśnie ogłosiło wprowadzenie na rynek modelu Pixel 7 Pro, a to oznacza, że właśnie teraz widzimy kilka świetnych ofert na jego poprzednika, czyli 2021 Pixel 6 Pro. Nie przetestowaliśmy jeszcze Pixela 7 Pro, aby zobaczyć, jak jego aparat porównuje i czy warto go uaktualnić, ale biorąc pod uwagę cenę najlepszych telefonów z aparatem, jeśli szukasz okazji, sugerowalibyśmy sprawdzenie cen Pixela 6 Pro właśnie teraz, aby uzyskać najlepszą cenę na fantastyczny telefon z aparatem z Androidem.

Fakt, że ma on rok, nie oznacza, że w żaden sposób nie zaczyna się dezaktualizować. Pixel 6 Pro został uznany za najlepszy telefon z aparatem roku. Ma duży 50MP sensor w głównym aparacie, który przyjmuje dużo światła, a także potężny teleobiektyw i ultraszeroki aparat.

Najlepsze ze wszystkich jest oprogramowanie Google, które jest tym, co sprawiło, że telefony Pixel stały się świetnymi urządzeniami z aparatami w pierwszej kolejności. Stwierdziliśmy, że optymalizacja scen AI jest fantastyczna w tweakowaniu zdjęć. Night Sight jest dość dobry dla fotografii w słabym świetle, a Magic Eraser jest dobry w edycji niechcianych obiektów, a nawet ludzi, jeśli strzał jest wystarczająco czysty, choć Photoshop nie musi się martwić zbyt wiele jeszcze. Może się nagrzewać, a czas pracy na baterii jest słaby w porównaniu z S22 Ultra i iPhone 14 Pro Max, choć nie gorszy niż iPhone 14 Pro.

Author

Udostępnij