Strona głównaSmartfonyStatyw do smartfonu - wszystko, co musisz wiedzieć!

Statyw do smartfonu – wszystko, co musisz wiedzieć!

AUTOR

Kategorie

Pomimo tego, że nowoczesne smartfony wyposażone są w doskonałe aparaty fotograficzne, jakość wykonywanych zdjęć “z ręki” często pozostawia wiele do życzenia. Statyw do smartfonu okazuje się być pomocny nie tylko dla profesjonalnych fotografów, ale także dla zwykłych użytkowników. Jaki statyw wybrać? 

Statywy do smartfona – czym się różnią i jaki wybrać? - Allegro.pl

Statyw do smartfonu – dlaczego warto?

Statyw to jedno z podstawowych elementów wyposażenia fotografów. Mogłoby się wydawać, że tego typu akcesorium do smartfonu nie przyda się tradycyjnym użytkownikom. Nic bardziej mylnego!

Statyw to najchętniej kupowany element dodatkowego wyposażenia telefonu. Pełni on wiele funkcji, a w życiu codziennym jest niezwykle przydatny. Gadżet pozwala nam m.in. na wykonanie zdjęć grupowych czy oddalonego selfie. Przydaje się przede wszystkim w podróżach.

Statyw doskonale sprawdza się podczas fotografowania z długimi czasami naświetlania. Dzięki temu, efektownie rozmyjemy wodę czy ruch samochodów, a nasze zdjęcia przeniosą się w inny wymiar. To jednak nie wszystko. Urządzenie sprawdzi się też w momencie, kiedy chcemy zwiększyć perspektywę ujęcia oraz podczas fotografowania w gorszych warunkach oświetleniowych. Jest on też niezbędny dla wszystkich osób, które działają w mediach społecznościowych i chcą tworzyć efektowne filmy i zdjęcia.

Na co zwrócić uwagę wybierając statyw do smartfonu?

Statywy do smartfonów nie są urządzeniami przesadnie skomplikowanymi. Oznacza to, że ich wybór nie powinien sprawiać większego problemu. Niemniej jednak podczas ich zakupu, należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych elementów.

  • Kompatybilność z telefonem. Jest to najważniejszy aspekt, jakim powinniśmy kierować się podczas wyboru odpowiedniego statywu. Każdy smartfon różni się bowiem od siebie obudową oraz ułożeniem przycisków. Pomimo tego, że coraz więcej producentów produkuje uniwersalne uchwyty do smartfonów, nie zawsze będzie tak, że uchwyt urządzenia nie pokryje się z którymś z guzików w telefonie. W tym miejscu należ też zwrócić uwagę na wielkość. Obecnie na rynku znajdziemy wiele różnych rozmiarów smartfonów. Podczas wyboru odpowiedniego statywu, zwróćmy uwagę na to, czy będzie on współpracował z telefonem.
  • Wielkość statywu. Wśród statywów na telefony możemy znaleźć modele pełnowymiarowe, a także te znacznie mniejsze, kompaktowe trójnogi. To, który z nich wybierzemy powinien wiązać się z głównym przeznaczeniem urządzenia. Jeżeli zatem zamierzamy podróżować ze statywem i tworzyć ciekawe ujęcia poza domem, zwróćmy uwagę na to, aby mieścił się on do torby podróżnej. Jeżeli jednak ma on stać przede wszystkim w domu, będziemy mieli tu całkowitą dowolność.
  • Stabilność statywu. Najważniejszą cechą każdego statywu jest jego stabilność, która uzależniona jest od wielu elementów. Na czynnik wpłynie m.in. masa urządzenia, jakość wykonania oraz wykorzystane podczas produkcji materiały. Przed zakupem wybranego modelu warto sprawdzić, czy na pewno zachowuje on doskonałą stabilność po rozłożeniu. W przeciwnym razie może on okazać się zbędnym gadżetem.
  • Regulacja. Ważne, aby nóżki statywu były regulowane. W ten sposób zniwelujemy wszelkie krzywizny nawierzchni, a także wykonamy zdjęcia z różnej perspektywy.

Statyw do smartfona. Jak wybrać idealny model dla siebie?

Statyw do smartfonu umożliwia nam wykonanie wielu ciekawych zdjęć. Sprawia, że do sfotografowania samych siebie nie potrzebujemy pomocy osób trzecich. Jest niezbędny nie tylko w pracy profesjonalistów, ale i podczas podróży przeciętnego użytkownika. Sprzęt jest wszechstronny, trwały i wygodny w użyciu, dzięki czemu będzie służył nam przez wiele lat!

Author

Udostępnij