Strona głównaSmartfonyUchwyt na smartfon do roweru - wszystko, co musisz wiedzieć!

Uchwyt na smartfon do roweru – wszystko, co musisz wiedzieć!

AUTOR

Kategorie

Aplikacje treningowe, nawigacja GPS oraz dokładne mapy dostępne na naszych smartfonach czynią z nich nie tylko telefony, ale też wsparcie podczas treningu. Nie potrzebujemy już komputerów rowerowych czy tradycyjnych map – wszystkie zadania spełnia smartfon. Jaki uchwyt na telefon do roweru wybrać?

Dać wygoda Wezwać uchwyt do komórki na rower Korporacja cyklop potwierdzać

Uchwyt na smartfon do roweru – dlaczego warto?

Tradycyjne mapy odeszły już do lamusa – nie tylko w świecie samochodów, ale też rowerów. W obecnych czasach to smartfon przejmuje ich zadania. Dzięki urządzeniu, które posiada praktycznie każdy z nas, możemy cieszyć się dostępem do bieżących map, a przy okazji śledzić też najważniejsze parametry naszego treningu. Dodatkową zaletą używania telefonu jako licznika czy nawigacji jest fakt, że poza uchwytem na telefon, nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów. Nie musimy inwestować w urządzenie GPS, papierowe mapy, licznik czy dodatkowy komputer rowerowy. Dzięki temu oszczędzamy też miejsce.

Uchwyt na telefon przyda się każdemu cykliście. Bez względu na to, czy mówimy o jeździe na rowerze jako zajęciu turystycznym czy rekreacyjnym. Rozwiązanie sprawia, że dostęp do telefonu jest niezwykle ułatwiony, a my w każdej chwili możemy spojrzeć na jego ekran bez rozpraszania uwagi. Co ważne, solidnie wykonany uchwyt jest też dodatkowym zabezpieczeniem dla naszego telefonu. Zapewnia on komfortowe korzystanie z nawigacji GPS oraz daje możliwość nagrywania materiałów video z poziomu soczewek rowerowych.

Rodzaje uchwytów na telefon

Wyróżniamy cztery podstawowe uchwytów na telefon do roweru:

  • wodoodporne etui z tworzywa sztucznego,
  • osłony na telefon typu case – mocowane do uchwytu na mostku lub kierownicy,
  • mocowania naklejane bezpośrednio na telefon, które następnie wpina się w uchwyt na mostku lub kierownicy,
  • uchwyty, które dostosowują się do rozmiaru naszego smartfonu.

Poza tym, jaki typ uchwytu wybierzemy, nie bez znaczenia będzie też sam system mocowania. W zależności od modelu możemy wyróżnić trzy rodzaje mocowań: system klikowy, obejmę, tradycyjne rzepy oraz paski silikonowe. Najmniej polecanym elementem są rzepy, które pod wpływem styczności z wodą, a także po dłuższym czasie użytkowania, tracą swoje właściwości.

Uchwyt ROWEROWY na kierownice TELEFON 6,9 CALA - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.plUchwyt na telefon do roweru Graber - czarny. (35868)- sklep internetowy Etuistudio.pl

Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiedni uchwyt na smartfon do roweru?

Wybierając odpowiedni uchwyt do telefonu, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych elementów. Pierwszym z nich jest wodoodporność. O ile nasz smartfon nie jest wodoodporny ważne, aby uchwyt chronił go przed długotrwałym kontaktem z wodą. Tego typu kryterium spełnią przede wszystkim torebki czy pokrowce na telefon. Ważne, aby posiadały one odpowiednią klasę szczelności IP. Kolejny ważny czynnik to kompatybilność telefonu oraz uchwytu. Pomimo tego, że na rynku znajdziemy wiele modeli uniwersalnych uchwytów, warto zwrócić uwagę na to, czy wybrany przez nas gadżet nie zakrywa ważnych w smartfonie guzików oraz czy odpowiada nam pod względem wielkości.

Kolejną kwestią jest możliwość podłączenia kabli. Przy długich podróżach bardzo często konieczne jest naładowanie telefonu w trakcie jazdy, co bywa niemożliwe przy niedostosowanych uchwytach i pokrowcach. Ważne więc, aby uchwyt nie zasłaniał wejścia do ładowania.

Uchwyt na telefon jest nieodłącznym elementem każdego cyklisty. Bez względu na to, czy podróżujemy rekreacyjnie czy turystycznie, przyda nam się on w każdych warunkach. Telefon umieszczony na specjalnym uchwycie możliwi szybkie sprawdzanie trasy bez odwracania naszej uwagi od jazdy, skontroluje czynności życiowe, a także przebieg całej jazdy.

Author

Udostępnij