Strona głównaSmartfonyZegarek smartfon, czyli czym jest smartwatch i jakie funkcje posiada?

Zegarek smartfon, czyli czym jest smartwatch i jakie funkcje posiada?

AUTOR

Kategorie

Coraz bardziej popularne staje się noszenie tak zwanych “zegarków smartfonów”, czyli zegarków, które posiadają niemalże wszystkie funkcje, jakie oferuje smartfon. Jest to bowiem niezwykle wygodne rozwiązanie dla osób, które nie zawsze mają telefon w zasięgu ręki, a mimo tego, chciałyby móc z niego korzystać w każdym momencie.

Obraz znaleziony dla: smartwatch

Czy każdy potrzebuje smartwatcha?

Te inteligentne zegarki bardzo często są utożsamiane z osobami, które regularnie uprawiają sport. Oczywiście funkcje dotyczące aktywności fizycznej są zaletą nie tylko dla osób, które regularnie wykonują ćwiczenia. Jednak warto zauważyć, że smartwatch to zdecydowanie więcej niż zegarek monitorujący aktywność fizyczną. Pełni on bowiem rolę “asystenta” który ułatwia wiele spraw, a także pomaga w codziennych sytuacjach, jak na przykład dokonywanie płatności zbliżeniowych. Smartwatch jest idealnym wyborem dla osób, które lubią wygodne rozwiązania oraz często korzystają ze smartfonu.

Funkcja dzwonienia oraz odczytywania wiadomości tekstowych.

Korzystając z zegarka smartfonu możemy odebrać połączenie, bez konieczności użycia w tym celu komórki. Smartwatch zaczyna bowiem wibrować, a na ekranie pojawia się numer telefonu bądź nazwa danego kontaktu, a także przycisk do odebrania bądź odrzucenia połączenia. Urządzenie ma również wbudowany głośnik oraz mikrofon, dzięki czemu spełnia tę funkcję dokładnie tak, jak zwykły telefon.

Również w przypadku dostania wiadomości tekstowej, zegarek informuje nas o tym zawibrowaniem bądź dźwiękiem. Klikając w ekran, możemy odczytać wiadomość, jednak nie mamy możliwości odpisania na nią. Tyczy się to zarówno wiadomości SMS, jak i wiadomości poprzez aplikacje, jak Messenger, WhatsApp, Telegram itp.

Pomiar aktywności fizycznej, spalonych kalorii oraz kroków.

Smartwatch oferuje również funkcje monitorowania parametrów związanych ze zdrowiem. Dzięki temu zegarek powiadomi nas, ile spaliliśmy kalorii podczas treningu bądź ile kroków wykonaliśmy podczas spaceru. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, którym zależy na śledzeniu ilości spalonych kalorii w celu zmniejszenia masy ciała.

Pomiar pulsu oraz ćwiczenia oddechowe.

Większość smartwatchów posiada pulsometr oraz pulsoksymetr. Urządzenie nieustannie więc monitoruje puls oraz poziom tlenu we krwi, dzięki czemu poinformuje nas, gdy któryś z parametrów stanie się zbyt wysoki lub zbyt niski. Niektóre zegarki smartfony mają również opcję ćwiczeń oddechowych, dzięki temu, w przypadku wykrycia zbyt wysokiego pulsu, pomagają się uspokoić, z wykorzystaniem specjalnych ćwiczeń oddechowych.

Otwieranie oraz wykonywanie zdjęć za pomocą smartwatcha.

Inteligentny zegarek umożliwia otwieranie zdjęć, a także ich robienie. Nie posiada co prawda aparatu, jednak może posłużyć jako samowyzwalacz. Jest to przydatna funkcja na przykład na wakacjach. Kiedy chcemy sobie zrobić zdjęcie całą rodziną, a w pobliżu nie ma nikogo, kto mógłby wykonać zdjęcie, wystarczy ustawić telefon, a następnie wykonywać zdjęcia za pomocą inteligentnego zegarka. W tym celu klikamy w przycisk, aby wykonać zdjęcie na zegarku, a telefon z nim połączony je wykona.

Płatność bez użycia karty płatniczej.

Większość smartwatchów posiada również opcję płatności zbliżeniowej. Dzięki temu możemy zapłacić bez posiadania przy sobie karty płatniczej bądź telefonu. Jest to niezwykle przydatna funkcja, która pozwala na uniknięcie sytuacji, w których nie mamy w jaki sposób zapłacić, ponieważ zostawiliśmy telefon oraz portfel w domu bądź samochodzie.

Author

Udostępnij