Strona głównastronywwwPozycjonowanie a Adwords - czym się to różni

Pozycjonowanie a Adwords – czym się to różni

AUTOR

Kategorie

Reklama internetowa swojej firmy, czyli pozycjonowanie, a adwords

Jeśli korzysta się z Adwords reklamy wyświetlają się nad wynikami wyszukiwania i są specjalnie oznaczone.

Zaletą tego rozwiązania są natychmiastowe efekty. Wystarczy wybrać słowa, określić tekst reklamy, określić budżet i już. Jednak to tylko początek. Dokładniejsza konfiguracja reklamy wymaga wiele więcej pracy. Jednak wszystkie zmiany są widoczne już od razu. Dlatego też możliwe jest testowanie i zmienianie reklam praktycznie zawsze. Bardzo ważną zaletą reklamy Adwords jest fakt, że można ją bardzo dowolnie konfigurować. Można wyłączyć wyświetlanie reklam w godzinach nocnych, zwiększyć stawki w ciągu dnia czy też skierować reklamę do osób znajdujących się na określonym obszarze. Jedynym poważnym ograniczeniem reklamy jest budżet reklamy.

Minusem reklamy w Adwords jest fakt, że gdy przestajemy płacić reklama przestaje się wyświetlać.

Dodatkowo większość bardziej świadomych użytkowników internetu po prostu ignoruje tę formę reklamy wybierając wyniki organiczne. Poza tym zdarza się, że nieuczciwa konkurencja samodzielnie niszczy reklamę klikając ją bardzo często co sprawia, że budżet szybciej się kończy.

Pozycjonowanie inaczej nazywane jest SEO.

W zakres tej usługi wliczają się wszystkie działania mające poprawić pozycję strony w wynikach organicznych. Działania mogą być tak zwane onsite czyli na stronie jak i offsite czyli poza stroną. Niestety usługa ta zwykle jest bardzo czasochłonna, zwłaszcza w przypadku bardziej konkurencyjnych branż. Jeśli chodzi o osiągnięcie wyników to nie da się niczego jednoznacznie zagwarantować, ani kiedy to się uda ani czy w ogóle się uda. Dodatkowo przy pozycjonowaniu zachodzi ryzyko, że jeżeli według Google strona złamie regulamin to w ogóle może zostać wyrzucona z indeksu. Jeśli chodzi o zalety tego rozwiązani to wymienić należy przede wszystkim długotrwałość osiągniętych wyników oraz niższa cena jeśli chodzi o długofalowe rozliczenie. Oczywiście wszystko zależy od konkretnej branży. Jednak w ogólności pozycjonowanie na dłuższy czas może się bardziej opłacić.

Wybór jednoznacznej drogi reklamy nie jest możliwy. W niektórych przypadkach lepiej sprawdzi się Adwords a w innych pozycjonowanie. Adwords sprawdza się głównie w przypadku trudniejszych branż oraz wtedy gdy chcemy od razu mieć wyniki. Pozycjonowanie natomiast warto stosować w przypadku branż średnich jak i łatwych.

Author

Udostępnij