Sam w sobie iPad jest już zaawansowanym narzędziem, które można wykorzystać na wiele sposobów – zarówno w życiu osobistym, jak i w pracy czy edukacji. Nie oznacza to jednak, że nie można wyciągnąć z niego jeszcze więcej, i to relatywnie niskim kosztem (w porównaniu do ceny samego urządzenia). Jak? Odpowiedź jest prosta: dzięki ciekawym akcesoriom, czy to pochodzącym bezpośrednio od Apple, czy stworzonym przez inne firmy.
Oto akcesoria do iPada, z którymi warto zapoznać się bliżej, ponieważ mogą pod wieloma względami ułatwić życie i znacznie rozszerzyć możliwości tego urządzenia. Sprawdź, czy znajdziesz coś ciekawego dla siebie!
Które akcesoria do iPada mogą zwiększyć jego możliwości?
iPady to tablety bardzo cenione przez grafików. Z pomocą rysika (czy to oficjalnego rysika od Apple, czy któregoś z dostępnych zamienników) można tworzyć na nich naprawdę imponujące prace, i to praktycznie w dowolnym miejscu – w domu, ale też chociażby w podróży. Rysik przydaje się także między innymi do sporządzania ręcznych notatek, czy to ze spotkań, czy wykładów lub innego typu wydarzeń.
Drugi ciekawy typ akcesorium, znacznie rozszerzający możliwości iPadów, to klawiatura. Zajmuje ona niewiele miejsca i oczywiście nie musi być cały czas podłączona do sprzętu, a można przechowywać ją osobno i błyskawicznie podłączać, gdy tylko okaże się przydatna. iPad z klawiaturą może z powodzeniem zastąpić ultrabooka i służyć do pisania maili, tworzenia różnego typu dokumentów i ogółem wygodniejszej pracy.
Nie można zapominać także o najbardziej klasycznych akcesoriach
Bez rysika czy klawiatury do iPada jak najbardziej da się z niego korzystać, ale warto je rozważyć, jeśli należy się do grupy osób, które często znajdą dla takich akcesoriów zastosowanie. Natomiast nie należy zapominać także o bardziej “podstawowych” akcesoriach do iPada, ponieważ one również są niezwykle przydatne i zdarza się, że ich brak może mieć bardzo poważne konsekwencje.
Chodzi tutaj przede wszystkim o etui, torby i pokrowce, a także folie i szkła hartowane. Urządzenia elektroniczne są podatne na uszkodzenia, a naprawa zepsutego iPada nie należy do tanich przedsięwzięć. W pierwszej kolejności po zakupie tabletu warto więc go odpowiednio zabezpieczyć.
Ten stosunkowo nieduży wydatek może zaprocentować, gdy kiedyś na przykład okaże się, że po upadku iPada musimy wymienić jedynie szkło (kosztujące z reguły od kilkudziesięciu do nieco ponad stu złotych), a nie warty kilkaset złotych wyświetlacz, a do tego jeszcze obudowę, aparat czy inne komponenty.