Strona głównatechnologiaAparat zamiast mikrofonu - to możliwe

Aparat zamiast mikrofonu – to możliwe

AUTOR

Kategorie

Wiele osób korzysta z aparatów fotograficznych w jeden, najpopularniejszy sposób. Jaki? Taki, jak łatwo się domyślić – robi nimi zdjęcia. Nietrudno się dziwić, w końcu do tego przede wszystkim służy aparat, zwłaszcza lustrzanka, bo te coraz częściej są dzisiaj używane. Niemniej jednak pamiętać warto o tym, że robienie zdjęć nie wyczerpuje wszystkich możliwości lustrzanek czy to analogowych, czy też cyfrowych. Jeśli by się przyjrzeć temu, co jeszcze za ich pomocą można robić, okazuje się, że coraz więcej osób decyduje się na wykonywanie nimi różnego rodzaju filmów i filmików. Dzięki temu rejestrują oni obrazy, które potem wykorzystują na różne sposoby, najczęściej do prywatnego użytku. Jednym z najlepszych na współczesnym rynku rejestratorów dźwięku, które współgrają między innymi z lustrzankami firmy canon jest rejestrator zoom h4n. Wykorzystuje się go przede wszystkim w celu uzupełnienia mikrofonu, który bywa różny nawet w lustrzankach. Niejednokrotnie jednak mikrofon całkowicie zastępuje się rejestratorem.

Rejestrator dźwięku to innymi słowy dyktafon, tylko o znacznie bardziej zaangażowanej technologii. Przyglądając się mu, dostrzeże się wiele podobieństw między nim a dawnymi dyktafonami, szeroko wykorzystywanymi w różnego typu działalności, między innymi dziennikarskiej. Dość często osoby przeprowadzające wywiady decydowały się na to, żeby korzystać właśnie z dyktafonu – dzięki niemu bowiem mogły rejestrować wszystko, o czym mówił do nich rozmówca.

Lustrzanki canon są przygotowane na to, żeby podpinać do nich zoom h4n. Jeśli więc będziemy zainteresowani tym, żeby ten sprzęt kupić, nie powinniśmy się martwić, że cokolwiek pójdzie nie po naszej myśli. Z całą pewnością uda nam się zastąpić dźwięk w lustrzance właśnie tego typu urządzeniem, a co za tym idzie – na pewno nasza inwestycja nie pójdzie na marne. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się dobrym dźwiękiem w filmach, które będziemy nakręcać. Rejestrator zoom h4n posiada też wiele dodatkowych nowoczesnych funkcji, które tylko pomagają w tym, żeby robić z jego pomocą naprawdę dobre jakościowo filmy. Można się nimi potem wszem i wobec chwalić, a to da nam radość i dodatkową motywację do tego, żeby na co dzień, nie tylko od święta, wykonywać jeszcze więcej filmów, różnego rodzaju i długości na naszym aparacie, i żeby stało się to naszą miłą codziennością

Author

Udostępnij