Strona głównatechnologiaCo wybrać smartwatcha czy smartbanda?

Co wybrać smartwatcha czy smartbanda?

AUTOR

Kategorie

Dzisiaj nie wyobrażamy sobie naszego codziennego życia bez telefonu komórkowego. Dzięki niemu kontaktujemy się ze światem, korzystamy z Internetu, pracujemy czy korzystamy z rozrywek. Nic więc dziwnego, że większość gadżetów, które dzisiaj pojawiają się na naszym rynku, powstają tak, by były w pełni kompatybilne z naszym osobistym telefonem. Podobnie jest w przypadku gadżetów biegowych/treningowych, które mają poprawić i pozytywnie wpłynąć na efektywność naszych ćwiczyć. Który gadżet wybrać dla siebie? Warto rozważyć tutaj kilka, podstawowych kwestii.

Czym jest smartwatch?

Smartwatch można określić, jak sama nazwa wskazuje, jako inteligentny zegarek. Z wyglądu bardzo często przypomina klasyczny zegarek, jeśli jednak zagłębimy się w jego funkcje okazuje się, że oferuje nam znacznie więcej niż standardowy czasomierz. Sam wygląd zależy oczywiście od naszych wymagań estetycznych. Osoby, które na co dzień trenują- czy to amatorsko czy zawodowo, docenią przede wszystkim jego funkcjonalność. Dzięki niemy możemy mierzyć ilośc naszych kroków, spalanych kalorii czy też dokonać pomiaru naszego tętna, co jest ważna zwłaszcza w bardziej zaawansowanych treningach. Możemy tutaj wybrać z całego katologu ćwiczeń, dzięki czemu urządzenie staje się uniwersalne i przydatne w praktycznie każdej dyscyplinie sportowej. Dzięki podłączeniu smartwatcha, poprzez bluetooth, z naszym telefonem, możemy również odbierać wiadomości tekstowe czy rozmawiać za pomocą zegarka.

Co to jest smartband?

Smartband określany jest jako opaska z inteligentnymi funkcjami. Pierwotnie został stworzony z myślą o biegaczach. Opaska posiada niewielki dotykowy wyświetlacz oraz podstawowe funkcje. Wielu osobom taka funkcjonalność zdecydowanie wystarcza. Do codziennych treningów w domu czy też na zewnątrz sprawdzi się niemal idealnie.

Jeśli zależy nam na dokładnym monitorowaniu swojej aktywności fizycznej oraz znacznie bardziej zaawansowanej funkcjonalności, która łączy funkcje telefonu i zegarka z jednym, zdecydowanie lepszym wyborem zdaje się być smartwatch. Jeśli chcemy mieć urządzenie do monitorowania podstawowych elementów treningów, to warto zacząć od przygody ze smartbandem, co jest znacznie bardziej przystępnym cenowo rozwiązaniem.

Bezapelacyjnie, oba urządzenia na pewno wpłyną na poziom naszej osobistej motywacji do ćwiczeń. Posiadając taki gadżet będziemy mieli znacznie więcej chęci na wykonywanie regularnych treningów i do bicia własnych rekordów, czy też pokonywania wcześniej ustalonych celów sportowych.

Author

Udostępnij