Strona głównatechnologiaCo zrobić, gdy komputer nie widzi telefonu?

Co zrobić, gdy komputer nie widzi telefonu?

AUTOR

Kategorie

Odpowiednio działające porty w naszych smartfonach spełniają bardzo ważną funkcję. To właśnie dzięki nim jesteśmy w stanie między innymi przetransferować dane bezpośrednio do komputera stacjonarnego. Zdarzają się jednak sytuacje, w których nie telefon jest uszkodzony. Określenie problemu może zająć troszkę czasu, dlatego warto już teraz zapoznać się z innymi możliwościami. Z tego artykułu dowiesz się co zrobić, gdy nasze urządzenie mimo podłączonego kabla USB, nie reaguje.

Komputer nie wykrywa telefonu. Co zrobić?

W chwili, gdy nasz smartfon nie jest wykrywany przez komputer, powinniśmy w pierwszej kolejności sprawdzić stan okablowania. Niestety porty USB lubią się brudzić, dlatego warto poświęcić chwilę na ich wyczyszczenie. Pamiętać trzeba, że czynność tą wykonujemy tylko i wyłącznie przy wyłączonym urządzeniu. Wykorzystując małą pęsetę lub igłę, pozbywamy się osadzonego na portach brudu. Powinniśmy robić to z głową, gdyż zbyt głębokie sięganie może całkowicie uszkodzić port. Warto mieć to na uwadze, zanim się do omawianej czynności podejdzie. Istnieje szansa, że samo pozbycie się brudu wiele nie zdziała. Porty USB mają to do siebie, że lubią się szybko uszkadzać. Warto spróbować skorzystać z innego portu — o ile jest to możliwe. Niektóre są dostosowane jedynie do urządzeń peryferyjnych, dlatego dobrze jest przetestować każdy z dostępnych.

Jeśli to nie wina portów, to czego?

Możliwe, że podczas podłączenia telefonu wybraliśmy nieodpowiedni tryb połączenia. Musimy wiedzieć, że dostępnych mamy kilka a są to między innymi takie tryby jak import plików, ładowanie czy odtwarzanie urządzenia. Opcja wyboru wymienionych trybów wyświetla się krótko po podłączeniu smartfona do komputera, dlatego w tym celu powinniśmy ponownie podłączyć USB do odpowiedniego portu i tam spośród szeregu możliwości wybrać interesującą nas opcję. Jeśli to nie pomoże, należy przejść do aktualizacji sterowników. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z instrukcją:

  • Otwórz Panel sterowania
  • Przejdź do Urządzenia i drukarki

Tutaj w teorii widnieć powinien twój sprzęt. W przypadku, gdyby wszystko było dobrze, twoim oczom ukazałby się model twojego telefonu. Sugerowałoby to, że sterowniki MTP są aktualne, a porty i kabel USB sprawne. Nas jednak interesuje czarny scenariusz, dlatego tobie wyświetli się jedynie “Nieznane urządzenie”. Kliknij ppm i wybierz “Aktualizuj sterownik”. W przypadku, gdy wyszukiwanie będzie niemożliwe, postaraj się odnaleźć odpowiednie sterowniki, wykorzystując przeglądarkę internetową. Przeważnie producenci konkretnych modeli telefonów starają się aktualizować tego typu biblioteki. Warto też wyposażyć się w pakiet MFP, za pomocą którego będziemy w stanie odczytać dane ze swojego smartfona. Jest on jednak dostępny tylko i wyłącznie dla użytkowników systemu Windows 10.

Odczyt danych ze smartfonów jest rzeczą niezwykle przydatną. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie przerzucać zdjęcia czy filmy i gromadzić je na większym dysku. Warto zatem dbać o porty USB i co pewien czas starać się aktualizować sterowniki — jak się okazuje niezbędne do prawidłowej interpretacji urządzenia mobilnego.

Author

Udostępnij