Strona głównatechnologiaCzy najnowsze technologie pozwolą nam wyeliminować arytmię serca?

Czy najnowsze technologie pozwolą nam wyeliminować arytmię serca?

AUTOR

Kategorie

Technologię oskarża się często o negatywny wpływ na rozwój i zdrowie człowieka, zwłaszcza dzieci. Zapominamy jednak o tym, jakie możliwości oferują nam najnowsze urządzenia. W końcu tylko od nas zależy, w jaki sposób i jak długo będziemy korzystać z Internetu czy nowej elektroniki. A dostępne wynalazki mogą nie tylko nie szkodzić zdrowiu, ale nawet ratować życie, tak jak robią to przenośne aparaty EKG w przypadku pacjentów, u których stwierdzona została arytmia serca https://arytmiaserca.pl/.

Czym jest arytmia serca?

Arytmia to zaburzenia rytmu serca. Najczęściej przyjmują one formę nadprogramowych skurczy komorowych lub nadkomorowych, ale wyróżnić można także m.in. migotanie i trzepotanie przedsionków. Praca serca może zostać zarówno przyspieszona, jak i spowolniona. Dolegliwości chorego bardzo często wiążą się z silnymi emocjami.

U niektórych pacjentów arytmia serca może występować nawet bezobjawowo. Wielu z nich skarży się jednak na bóle w klatce piersiowej, bóle i zawroty głowy, a nawet utratę przytomności. Zaburzenia mogą być ściśle powiązane z innymi problemami zdrowotnymi, np. miażdżycą, cukrzycą, nadciśnieniem. Większość chorych przyznaje także, że ich styl życia jest daleki od ideału. Są oni bowiem nieustannie narażeni na stres.

Wsparcie technologiczne w arytmii serca

Nieocenioną pomocą dla pacjenta, u którego stwierdzono zaburzenia pracy serca, są przenośne aparaty EKG. EKG jest oczywiście podstawowym badaniem, które lekarz zleci w przypadku podejrzenia zaburzeń pracy serca. Ich rodzaj nie zawsze jest jednak łatwy do określenia. Arytmia serca może ujawniać się pod wpływem silnych emocji, a wówczas badanie wykonywane w szpitalu może okazać się niemiarodajne.

Na szczęście, coraz większą popularność zdobywa Kardia Mobile 6L, czyli urządzenie, które umożliwia pacjentowi samodzielne wykonywanie pomiarów. 30-sekundowy zapis EKG nie tylko ułatwi diagnozę, ale także pozwoli ci uniknąć kosztów związanych z wielokrotnymi badaniami wykonywanymi w przychodni, które nie przyniosą spodziewanych rezultatów.

Kardia Mobile 6L jest bardzo prosty w obsłudze, a dzięki zainstalowaniu w telefonie aplikacji mobilnej powiązanej z urządzeniem, masz serce pod kontrolą – gdziekolwiek jesteś. Przenośny aparat EKG jest bezpieczny i rekomendowany przez lekarzy. Warto wybrać Kardia Mobile 6L, ponieważ dokonuje on zapisu fal z sześciu odprowadzeń: I; II; III; aVL; aVR; aVF. Dokładność urządzenia będzie bardzo pomocna w procesie diagnostyki twoich dolegliwości.

Być może samo użycie przenośnego EKG nie wyeliminuje twojej arytmii serca, jednak pozwoli na jej klasyfikację i wdrożenie leczenia. Działania te mogą uchronić cię przed poważnymi konsekwencjami dla zdrowia.

Author

Udostępnij