Strona głównatechnologiaCzy oczyszczacze powietrza mogą być szkodliwe?

Czy oczyszczacze powietrza mogą być szkodliwe?

AUTOR

Kategorie

Jeśli nie wiesz dlaczego warto jest czytać recenzje o oczyszczaczach powietrza przed ich kupnem, jest to spowodowane tym, że nie chce się kupić złego modelu, który nic ci nie da. Obecnie, z całą gamą różnych oczyszczaczy, bardzo prawdopodobne jest, że niedoinformowany klient kupi oczyszczacz, który nie będzie spełniał jego potrzeb.

Oczyszczacze powietrza nie są jednakowe. Musisz upewnić się, że wybierasz właściwy model, adekwatny do twoich potrzeb, by poczuć korzyści. Domowy oczyszczacz powietrza nie będzie dobry dla osób, które potrzebują oczyszczacza na problemy z astmą czy alergią lub problemami ze środowiska jak dym papierosowy czy zwierzęta. Upewnij się by kupować oczyszczacze dostosowane do tego. Inaczej nie poczujesz różnicy.

Należy podkreślić to, że jest wiele typów i marek dostępnych. Przykładowo dla oczyszczaczy powietrza w pomieszczeniach dostępne są: HEPA, joniczne, UV i inne. Przykładowe marki to: Honeywell, Kenmore, Holmes, IQAir, Blueair itd.

Jeśli nie chcesz wydać swoich ciężko zarobionych pieniędzy na nieodpowiedni oczyszczacz powietrza, powinieneś zrobić odpowiedni przegląd przez udaniem się do sklepu.

Ważne jest także to, by zdawać sobie sprawę, że najlepsze jakościowo oczyszczacze nie są dostępne w lokalnych sklepach, dlatego trzeba czasem poszukać ich w internecie.

Trzeba zwrócić uwagę także na recenzje, ponieważ niektóre przez lata wykształciły sobie negatywną opinię wśród użytkowników i powinno się ich unikać jak ognia. Nie dość, że nie są one efektywne, to jeszcze są drogie i emitują niebezpieczne gazy podczas pracy.

Tak, przeczytałeś dobrze.

Niektóre domowe oczyszczacze powietrza emitują niebezpieczne gazy i nie są kompletnie bezpieczne.

Jest to częściowo prawdziwe dla oczyszczaczy jonicznych i UV, ponieważ niektóre z nich, zależne od marki, generują Ozon jako produkt uboczny. Ozon jest potencjalnym zagrożeniem dla dróg oddechowych, dlatego każdy kto ma z nimi problemy powinien unikać domowych oczyszczaczy, które wytwarzają Ozon.

Agencja Ochrony Środowiska wydała rozporządzenie dotyczące ilości wytwarzanego Ozony przez te maszyny. Niektóre spełniają te wymogi i są bezpieczne w użytkowaniu, jednak istnieją jeszcze marki, które nie spełniają tych wymogów i produkują więcej Ozonu.

Niektóre domowe oczyszczacze powietrza w sklepach celowo generują ozon by czyścić powietrze. Generator Ozonu taki jak np. Korona A „Zdrowy Dom”  jest tani, mało awaryjny, bardzo efektywny i wykorzystywany przy rehabilitacjach. Jednak, ponieważ wykorzystuje Ozon, nie powinien być używany w domu. Niestety, niektóre z nich odnajdują drogę do domostw. Na nieszczęście ludzie ich używają, ponieważ dają świeży i czysty zapach powietrza, który właściwie jest zapachem Ozonu.

Tak więc odpowiednie rozeznanie powinno być zrobione przez każdą osobę, która chce kupić oczyszczacz powietrza, by zdawała sobie sprawę z zagrożeń i nie dać się zrobić na szaro. W końcu używanie oczyszczacza w domu ma polepszyć jakość powietrza w nim, prawda?

Dlatego zanim kupisz domowy oczyszczacz powietrza, ważne jest byś przeczytał recenzję, byś mógł wybrać ten, który najlepiej spełni twoje wymagania i będzie bezpieczny w użyciu.

Author

Udostępnij