Strona głównatechnologiaCzy warto kupić hulajnogę elektryczną?

Czy warto kupić hulajnogę elektryczną?

AUTOR

Kategorie

Hulajnogi elektryczne w Polsce cieszą się coraz większą popularnością. Największym dowodem tego jest fakt, że już w każdym większym mieście znaleźć można dziesiątki porozrzucanych w losowych miejscach hulajnóg „na wynajem”. Coraz więcej osób kupuje również własne. Jednak, chociaż nie jest to sprzęt tak drogi, jak chociażby skutery, nie są to też urządzenia tanie. Możemy się w związku z tym zastanawiać: czy warto kupić hulajnogę elektryczną?

Prędkość jest całkiem niezła, zasięg – to zależy

Większość hulajnóg elektrycznych ze średniej i wysokiej półki oferuje maksymalną prędkość 25 kilometrów na godzinę. Jest to granica bezpieczna, która pozwala poczuć trochę emocji, ale przy tym nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych. Nie tylko można się świetnie bawić, jeżdżąc tak szybko (bądź wolniej, jeśli ktoś woli), ale też w krótkim czasie dojechać na przykład do szkoły, pracy czy sklepu.

Jednocześnie zasięg takich urządzeń jest bardzo różnorodny. Można spotkać takie hulajnogi, które na jednym ładowaniu pojadą maksymalnie kilkanaście kilometrów, ale też takie, które wytrzymają ich nawet 40. Do niektórych z nich można dokupić zapasowy akumulator, który pozwoli przedłużyć jazdę. Jest to więc świetny pojazd na krótkie, codziennie dojazdy po kilka-kilkanaście kilometrów do pracy lub szkoły, można też pojeździć na nim rekreacyjnie, ale np. nie pojedziemy na nim na urlop nad morze jak na motocyklu czy w samochodzie.

Zaletą jest łatwość obsługi

Jeśli nie miało się wcześniej doświadczenia na przykład z elektrycznymi deskorolkami czy nawet zwykłymi hulajnogami, początki (szczególnie przy większej prędkości) na hulajnodze elektrycznej mogą oznaczać serię upadków. Jeśli jednak nie będziemy na początku przesadzać z prędkością, żadna krzywda nie powinna nam się stać, a nauka prawidłowej obsługi pojazdu nie powinna potrwać zbyt długo.

Jest to sprzęt, którym mogą się śmiało interesować zarówno osoby dorosłe, jak i nastoletnie. Warto pamiętać, aby przed zakupem sprawdzić, jaki maksymalny udźwig ma dana hulajnoga. Nie jest dobrym pomysłem kupowanie hulajnóg bardzo tanich, ponieważ prawdopodobnie będą one mało wytrzymałe, a jazda na nich – wręcz niebezpieczna. Przy zakupie możemy sugerować się rzetelnymi rankingami i poradnikami z dobrych źródeł. Warto przejrzeć pod ich kątem popularne i szanowane portale technologiczne, takie jak https://techpolska.pl/. Czerpiąc wiedzę z wiarygodnego źródła unikniemy wyrzucenia pieniędzy w błoto.

Czy warto kupić hulajnogę elektryczną? Tak, jeśli mamy gdzie na niej jeździć i zdajemy sobie sprawę z faktu, że nie zastąpi nam ona samochodu i nada się najlepiej na stosunkowo krótkie dystanse.

Author

Udostępnij