Strona głównatechnologiaDlaczego najlepiej powierzyć projektowanie stron ekspertom?

Dlaczego najlepiej powierzyć projektowanie stron ekspertom?

AUTOR

Kategorie

Nawet, jeśli firma nie sprzedaje towarów przez Internet ani nie świadczy usług zdalnie, tylko na miejscu w siedzibie przedsiębiorstwa, wciąż powinna mieć stronę internetową. Obecnie można powiedzieć, że jeśli nie ma Cię w sieci, to nie istniejesz.

Internet daje ogromne możliwości w zakresie zwiększenia świadomości marki i pozyskania nowych klientów, natomiast wymaga także pewnego zaangażowania – strony internetowe firm w końcu nie pojawiają się znikąd, a trzeba je najpierw stworzyć. Zadanie to najlepiej zlecić ekspertom.

Jakość strony przełoży się na ilość klientów

Nie ma znaczenia, ile firma włoży środków, w przykładowo, płatną kampanię promocyjną w Google czy Facebooku, jeśli po wejściu na stronę potencjalni klienci zobaczą przestarzały interfejs i niskiej jakości treści.

Słabo przygotowana strona internetowa dla wielu osób będzie oznaczać, że dana firma działa amatorsko, jest niedoświadczona lub nieprofesjonalna i nie można jej zaufać. Ma to szczególnie duże znaczenie, jeśli mowa o sklepach internetowych, jako że w ich przypadku trzeba zapłacić “z góry”, a nie po wykonaniu usługi.

Widząc podejrzanie wyglądającą stronę, użytkownicy mogą po prostu obawiać się, że natrafili na oszustów i zrezygnować z zakupu. Dlatego też jest tak istotne, aby strona została wykonana na najwyższym możliwym poziomie.

Stworzenie dobrej strony internetowej jest niełatwe

Obecnie w Internecie można znaleźć dziesiątki usług i platform do tworzenia własnych stron internetowych, w tym takie narzędzia, które oferują kreację strony bez żadnego programowania. Brzmi to świetnie, ale w rzeczywistości nie jest to optymalne rozwiązanie. Korzystając z gotowych szablonów, dość łatwo jest stworzyć stronę, która dobrze wygląda, ale to nie wystarczy, żeby odnieść sukces.

Obecnie wysokiej jakości strona internetowa musi spełniać także szereg innych wymagań, a mianowicie powinna być między innymi:

  • efektywnie zoptymalizowana pod kątem SEO
  • szybka (ponieważ nic tak skutecznie nie odpycha użytkowników, jak długie oczekiwanie na załadowanie się witryny)
  • responsywna (musi skutecznie dopasowywać się do rozmiaru ekranu, na którym jest odtwarzana)
  • łatwa w obsłudze i nawigacji.

Wszystkie te kwestie będą bardzo trudne do zrealizowania, jeśli nie ma się wiedzy i doświadczenia w zakresie m.in. web developmentu, pozycjonowania czy UI/UX designu. W związku z tym projektowanie stron UK jest zadaniem, które powinno się powierzyć wykwalifikowanym ekspertom.

Samodzielnie można próbować stworzyć ewentualnie bloga czy jakiś projekt związany ze swoją pasją, ale zdecydowanie nie sklep internetowy czy witrynę firmową.

Author

Udostępnij