Ekran diodowy to pojęcie, które dla wielu osób może brzmieć obco, natomiast jest to po prostu inna nazwa na ekran LED, o którym każdy zapewne nieraz słyszał, a także i widział. Tego rodzaju ekrany mają oczywiście zastosowanie w rękach osób prywatnych (głównie jako telewizory oraz monitory), natomiast warto wiedzieć, że mogą się przydać również firmom.
Z czego wynika ich użyteczność? Odpowiedź na to pytanie, a więc kluczowe zalety ekranów LED postaramy się przedstawić zwięźle w dalszej części tego materiału. Wskażemy również, do czego konkretnie można je wykorzystać w przedsiębiorstwie.
Jakie są największe zalety ekranów diodowych?
Nie bez powodu ekran diodowy to typ nośnika tak bardzo lubiany przez firmy z różnorodnych branż. Wyróżnia się on przede wszystkim relatywnie niską wagą i niewielką grubością, co w praktyce przekłada się na lepsze wrażenia wizualne, łatwiejszy transport i mniej kłopotliwy montaż.
Tego rodzaju ekrany praktycznie nie wymagają ramek, nie mają też wyraźnych łączeń między modułami, dzięki czemu nawet duży nośnik, złożony z wielu mniejszych części, sprawia wrażenie jednego urządzenia.
Dodatkowo, mogą mieć dowolny rozmiar, w tym również inny niż te najbardziej standardowe, prostokątne rozwiązania. Dzięki temu mają bardzo uniwersalny charakter i nadają się do zastosowania zarówno przez małe, średnie, jak i duże przedsiębiorstwa.
Szczególnie w przypadku montażu ekranu na zewnątrz (chociaż nie tylko) duże znaczenie ma także jasność. W przypadku ekranów LED jest ona bardzo wysoka, co oznacza, że wyświetlany obraz będzie wyraźny nawet w pełnym słońcu.
Dlaczego firmy powinny inwestować w ekrany LED (i do czego można je wykorzystać)?
Przyczyna sprawiająca, że praktycznie każda firma powinna zainwestować w ekran diodowy jest prozaiczna. W prawie wszystkich branżach może się pojawić konieczność wyświetlania jakichś informacji pracownikom bądź klientom, nie mówiąc już o prowadzeniu kampanii reklamowych.
Ekrany LED są łatwe w wykorzystaniu, wyświetlają żywy, głęboki obraz i cechują się wysoką żywotnością, co oznacza, że nie trzeba obawiać się częstych awarii czy krótkiego czasu pracy.
Wśród ich najpopularniejszych zastosowań można wymienić wyświetlanie reklam i informacji o ofercie firmy (wewnątrz lub na zewnątrz budynków), a także odtwarzanie prezentacji (w poczekalniach dla klientów, salach konferencyjnych, biurach). Oczywiście, wszystko zależy od potrzeb – możliwości jest znacznie więcej, więc każde przedsiębiorstwo powinno móc znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla siebie.