Strona głównatechnologiaJak pobrać GTA V za darmo?

Jak pobrać GTA V za darmo?

AUTOR

Kategorie

Seria gier GTA od dziesiątek lat podbija serca graczy. Nie tylko w Stanach Zjednoczonych. Ostatnia produkcja – Grand Theft Auto V – dalej widnieje na szczytach rankingów popularności wśród fanów na całym świecie.

 Nic dziwnego. W pełni otwarty świat. Prawie nieograniczone możliwości rozwoju postaci.

Przy tym ciągła, dynamiczna akcja. Napady na banki. Kradzieże samochodów. Brawurowe strzelaniny. I fabuła, od której trudno się oderwać.

Właśnie to zachwyca każdego, kto choć na chwilę chciałby zostać gangsterem.

Coraz więcej graczy zastanawia się, jak pobrać tę produkcję studia Rock Star Games za darmo. W tym artykule opowiemy o tym, czy to w ogóle możliwe i legalne.

Pod lupę weźmiemy klasyczną wersję na PC, ale też przyjrzymy się tym na konsole(Xbox czy PlayStation) i urządzenia mobilne.

Darmowe GTA V – jak i gdzie jest dostępne

Niestety. Obecnie nigdzie nie można legalnie pobrać Grand Theft Auto V bez uiszczania opłaty. Oczywiście, możesz spróbować. Przecież do odważnych świat należy. Ale czy poważnie chcesz narażać swój sprzęt na instalowanie pirackiego oprogramowania?

Swego czasu podstawowa wersja tego hitu na PC była rozdawana za darmo przez Epic Games. Ale to już przeszłość. Na ten moment nie można dostać nigdzie bezpłatnych egzemplarzy tego bestselleru.

W tej sytuacji do wyboru są generalnie dwie opcje. Pierwsza dla tych, którzy grają na komputerach i laptopach.

Krótko : jeśli chcesz przejść kampanię w GTA V lub zmierzyć się z innymi graczami w trybie wieloosobowym, nie pozostaje nic innego, jak kupić jeden z oficjalnych i legalnych egzemplarzy.

Jeśli liczy się dla ciebie budżet, sprawdź ofertę w sklepach Eneba i GAMIVO. Ale jeśli zdecydujesz się na zakup przez Steam, w pakiecie otrzymasz kilka wypasionych dodatków.

Druga, dla miłośników konsoli, nie pozostawia zbyt wiele możliwości. Aby cieszyć się z rozgrywki na Xboxie lub PlayStation muszą oni dokonać zakupu w PlayStation Store lub Xbox Store.

Mamy tutaj na myśli wersje cyfrowe. Pudełkowa wersja Grand Theft Auto 5 dalej czeka na sklepowych pułkach. Tutaj jednak należy liczyć się z dość wygórowaną ceną. To raczej opcja dla tych, którzy lubią kolekcjonować kultowe tytuły.

Używane egzemplarze są z zasady dużo tańsze. Kwoty zaczynają się tutaj od 30 złotych.

Epic Games Store – to już się (raczej) nie powtórzy

Wielkim hitem na skalę światową była niespodziewana oferta od Epic Games Store. GTA V było dostępne za darmo od 15 do 21 maja 2020 roku. Wielu na tym skorzystało.

Zainteresowanie tym wydarzeniem było tak duże, że serwery Epic Games Store miały problemy z poprawnym funkcjonowaniem.

 Niestety, to już przeszłość. Mimo, że ta akcja przyciągnęła miliony użytkowników, dystrybutor gier raczej nieprędko powtórzy ten event.

GTA V na urządzenia mobilne

Fani „gamingu” na smartfonach i tabletach nadal szukają sposobu, jak zagrać w Grand Theft Auto 5 na swoim sprzęcie. Powiedzmy sobie szczerze. To jest dziwne. Nawet bardzo.

Dlaczego? Bo nie można pobrać czegoś, co nie istnieje. A tej wersji GTA  na smartfony po prostu nie ma.

Jednak zobaczymy, co przyniesie przyszłość. Rockstar już jakiś czas temu wydał Grand Theft Auto : San Andreas i Vice City na urządzenia mobilne.

Na razie jednak nie zanosi się na premierę akurat tej części. Być może z czasem znajdzie się sposób, żeby zagrać w GTA V na telefonie. Ale to raczej dalsza przyszłość.

Co z trybem multiplayer

GTA Online to coś, na co czekała znaczna część fanów serii. Zbudowanie własnego gangu. Możliwość sprawdzenia się z innymi graczami. To napędzało chęci do gry.

 Jednak określenie „GTA V online za darmo” to zwykłe kłamstwo. Za dostęp do świata pełnego rywali też należy zapłacić.

Od 15 marca 2022 roku nie trzeba kupować pełnej wersji gry. Firma Tima Sweeneya wypuściła specjalne Grand Theft Auto Online, za który zapłacisz mniej niż za cały pakiet. W komplecie otrzymasz też kampanię dla jednego gracza. To dobra opcja dla tych, którym najbardziej zależy na sieciowych potyczkach.

Podsumowanie

Pozostaje nam, graczom, pogodzić się z rzeczywistością. Rockstar Games nas nie rozpieszcza. Czy chcemy, czy nie, nie odpalimy GTA V za darmo. Potrzebujemy do tego klucza. A wszyscy wiemy, jak to jest z kupowaniem kluczy do gier przez Internet. Ta produkcja to istna maszyna do zarabiania pieniędzy, więc firma raczej nie udostępni jej bezpłatnie.

Ale nie jest tajemnicą, że trwają pracę nad czymś, co dosłownie zwali nas z nóg. GTA VI jest w fazie budowy. Zobaczymy, jak sytuacja rozwinie się po premierze… Mimo wszystko, to tylko domysły. Więcej dowiemy się po kwietniu 2023 roku. Oby.

Z drugiej strony, ile jeszcze będziesz czekał na cud? Zastanów się, czy warto marnować swój czas. Nie mamy żadnej pewności, czy GTA V będzie dostępne za darmo. Po co żerować na rozdawnictwie?

To dobre dla amatorów. Wyróżnij się.

 Lepiej już teraz umil sobie życie. Przecież dobra gra jest warta swojej ceny, prawda?

Platformy takie jak Epic Games czy Rockstar Store stoją przed Tobą otworem. A jeśli gra (jakimś cudem) Ci nie podejdzie a kupiłeś ją przez platformę Steam, możesz ją zwrócić. W zamian otrzymasz swoje pieniądze.

Author

Udostępnij