Strona głównaITJak zwiększyć FPS w CS GO?

Jak zwiększyć FPS w CS GO?

AUTOR

Kategorie

 

Jak zwiększyć FPS w CS GO?

Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) to jedna z najpopularniejszych gier sieciowych i e-sportowych na świecie. Jednym z ważniejszych elementów gier sieciowych jest płynność rozgrywki, czyli ilość klatek na sekundę (FPS), która ma bezpośredni wpływ na jakość gry. 

Czynności, które poprawią płynność CS GO

W przypadku CS GO ilość klatek na sekundę ma wielkie znaczenie, ponieważ każda milisekunda opóźnienia może zadecydować o rezultacie pojedynku. Istnieje wiele sposobów, na poprawę ilości wyświetlanych FPS-ów w grze Counter-Strike: Global Offensive. Oto kilka z nich:

  • Zmniejszenie ustawień graficznych: Przede wszystkim należy upewnić się, że ustawienia gry są dostosowane do wydajności komputera. W tym celu należy przejrzeć ustawienia graficzne i dostosować je do swoich potrzeb, np. zmniejszyć rozdzielczość ekranu, zmniejszyć jakość tekstur.
  • Aktualizacja sterowników: Istotną czynnością jest aktualizacja sterowników do swojej karty graficznej.
  • Wyłączenie nakładki Steam: W ustawieniach ogólnych launchera Steam można wyłączyć opcję włączania nakładki podczas gry.
  • Ustawienie opcji uruchamiania: W opcjach ogólnych Steam w miejscu “Opcje uruchamiania”, należy wpisać komendę “+mat_queue_mode liczba”. W zależności od komputera trzeba wpisać liczbę -1,1 lub 2. Kolejną przydatną komendą jest “-nojoy r+_dynamic 0”, która wyłączy rozbłysk flashy i strzelania, powiększając tym samym ilość cennych FPS-ów.
  • Usunięcie map z warsztatu: Usunięcie niepotrzebnych map z warsztatu Steam może poprawić płynność gry.
  • Zmiana ustawień dźwięku: Aby to zrobić trzeba przejść do opcji: System > Dźwięk > Zaawansowane > Więcej ustawień dźwięku. Należy przejść do właściwości używanego głośnika i ustawić jego wartość na max. 24-bitowe 44100 Hz. Lepsze parametry i tak nie są wykorzystywane przez grę. Dobrze jest również wyłączyć dźwięki przestrzenne w zakładce obok, jeśli nie są one używane.
  • Wyłączenie aplikacji: W menedżerze zadań należy wyłączyć niepotrzebnie uruchamiane aplikacje w zakładce “Uruchamianie”.
  • Włączenie trybu gry: W ustawieniach Granie > Tryb gry, powinno się włączyć widoczną opcję, która odpowiednio zoptymalizuje komputer do grania.
  • Ustawienie najwyższej wydajności: W opcjach zasilania należy włączyć najwyższą wydajność w części “Ukryj plany dodatkowe”.
  • Weryfikacja plików gry: W nakładce Steam w opcjach do CS GO i zakładce “Pliki lokalne” trzeba kliknąć przycisk do sprawdzania plików gry.

Dzięki tym sprawdzonym czynnościom można znacząco poprawić ilość klatek na sekundę wyświetlanych w grze CS GO. Nie są to czynności trudne i wymagające dużej ilości czasu, a efekty mogą być więcej niż zadowalające.

 

Author

Udostępnij