Strona głównaITJaki język programowania wybrać 2023?

Jaki język programowania wybrać 2023?

AUTOR

Kategorie

Chcesz nauczyć się szanowanego zawodu, z obiecującą przyszłością i sporymi szansami? Dowiedz się, jakiego języka programowania warto się nauczyć w 2023 roku. Istnieje szeroka gama języków programowania, od najbardziej zaawansowanych, po proste języki programowania.

Co to jest język programowania?

Język programowania to zestaw instrukcji, który pozwala programiście na interakcję z maszyną w celu rozwiązania problemu lub zorganizowania procesu. Języki programowania zawierają algorytmy i instrukcje napisane w składni, którą komputery mogą zrozumieć i zinterpretować. W tym sensie praca programisty jest bardzo logiczna.

Jaki język programowania wybrać 2023?

W trendach jest szeroka gama języków programowania. Niektóre są bardziej złożone od innych, dlatego na początek wystarczy zająć się tylko jednym.

JavaScript

Jeden z najpopularniejszych języków, a w dzisiejszych czasach obowiązkowy, aby być dobrym programistą. Składnia jest prosta, elastyczna i nadaje się do wszystkich popularnych przeglądarek, więc ten język jest odpowiedni dla początkujących ze względu na swoją wygodę. Obecnie z jego pomocą można zrobić niemal wszystko i to na wysokim poziomie.

Obok HTML i CSS, JavaScript jest ważną częścią tworzenia stron internetowych. Wiele popularnych stron internetowych, takich jak Facebook, Gmail, YouTube i inne, wykorzystuje JavaScript. Można go wykorzystać go do tworzenia interaktywnych stron, które dynamicznie wyświetlają zawartość. Może być używany przez Node.js do tworzenia skalowalnych aplikacji internetowych, chociaż jest uważany za język front-endowy odpowiedni dla przeglądarek.

Python

Python jest jednym z najlepszych języków programowania na rok 2023. Uważany jest za najłatwiejszy w użyciu, ma przejrzystą składnię i jest bardzo podobny do angielskiego. Dzięki temu nadaje się dla początkujących.

Połączenie wielu zastosowań sprawia, że jest to wszechstronne i potężne narzędzie. Jest to język open source i nadaje się do tworzenia stron internetowych po stronie serwera. Jest najpopularniejszy, bogaty w funkcje i łatwy do nauczenia się; jest używany do tworzenia różnych aplikacji, takich jak Mozilla i Instagram.

Swift

Programiści skupieni na produktach Apple i aplikacjach na smartfony mogą nauczyć się języka Swift. Jest to jedno z najlepszych na świecie narzędzi do tworzenia oprogramowania iOS. Sam język uważany jest za stosunkowo nowy. Apple od wielu lat jest liderem technologicznym i ten trend się utrzymuje, więc znajomość Swifta będzie nadal istotna dla programistów w 2023 roku.

Scala

Scala jest współczesnym odpowiednikiem klasycznego języka Java. Łączy w sobie najlepsze cechy Javy, takie jak obiektowy framework i najszybsze środowisko uruchomieniowe JVM, z nowoczesnym podejściem do rozwiązywania różnorodnych problemów. Jest to jedno z najlepszych narzędzi do tworzenia aplikacji na smartfony w 2023 roku.

 

 

Author

Udostępnij