Strona głównatechnologiaJaki laptop do gry Cyberpunk 2077?

Jaki laptop do gry Cyberpunk 2077?

AUTOR

Kategorie

Rozważasz kupno dobrego laptopa z myślą o grze osadzonej w cyberpunkowym świecie? Od dnia premiery troszkę czasu upłynęło, nie mniej jest to gra, która cały czas wymaga dobrej jakości podzespołów. Spowodowane jest to nie tylko tym, że świat ten jest otwarty, ale również tym, że twórcy w dalszym ciągu pracują nad odpowiednią optymalizacją. Tak więc w jaki laptop należałoby się wyposażyć, aby gra sprawiała nam przyjemność?

Odpowiedni laptop do gier

Na samym początku powinniśmy z góry ustalić budżet przeznaczony na ów urządzenie. Jest to element kluczowy, dzięki któremu będziemy mogli określić, na jakich ustawieniach uruchomimy Cyberpunka 2077. Komputer stacjonarny zdecydowanie lepiej poradziłby sobie w takiej sytuacji, ale wziąć pod uwagę należy również fakt, że laptop możemy przenieść w dowolne miejsce bezproblemowo. Ostatnio popularne są laptopy firmy MSI, specjalnie dostosowane pod wymagające produkcje. Nie posiadając wielkiego budżetu, dobrym wyborem może okazać się LENOVO IdeaPad L300 Gaming, gdzie cena nie przekracza 3000zł. Jeśli natomiast stać nas na coś lepszego, warto kupić ACER Nitro 5.

Cyberpunk 2077 na minimalnych ustawieniach

Zdarzają się sytuacje, w których nie możemy pozwolić sobie na wielki wydatek, dlatego też decydujemy się na wybór laptopów z niższej półki. Czy jest to równoznaczne z tym, że zagranie w Cyberpunka 2077 będzie dla nas niemożliwe? Jak się okazuje, niekoniecznie. Istnieją bowiem modele, które w stosunkowo niskiej cenie oferują wyjątkowo dużo.

Minimalne wymagania sprzętowe Cyberpunk 2077:

  • Procesor: Intel Core i5-3570K, AMD FX8310
  • Pamięć RAM: 8GB
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 780 3GB, AMD Radeon RX 470

Wzorując się na powyższych wymaganiach, możemy ze spokojem wybrać specyfikacje, która zamknie się cenowo w 3000 zł. Wprawdzie nie jest to mało, nie mniej trzeba wziąć pod uwagę fakt, że urządzenia te są zdecydowanie droższe od tradycyjnych komputerów stacjonarnych. Wynika to między innymi z mobilności i układów, które trudniej dostać na rynku. Jeśli ustawienia graficzne nie są dla nas kluczowe, laptop wyposażony w taką kartę graficzną jak GTX 1050 będzie najrozsądniejszym rozwiązaniem. Niestety przez ciężką optymalizację gry powinniśmy liczyć się z tym, że w niektórych momentach rozgrywki liczba klatek spadnie nam nawet do 30 fpsów.

Zalecane wymagania sprzętowe Cyberpunk 2077:

  • Procesor: Intel Core i7-4790, AMD Ryzen 5 3600
  • Pamięć RAM: 16GB
  • Karta graficzna: GeForce RTX 2090S, RTX 3070, Radeon RX 6800 KT

W momencie, którym nasz budżet umożliwia kupno laptopa wyposażonego w lepsze podzespoły, świetnym będzie zainwestowanie w sprzęt przeznaczony typowo do gier komputerowych. Warto przejrzeć listę urządzeń takich producentów jak ASUS, gdzie seria ROG cieszy się niesamowitym uznaniem wśród graczy. Takie karty graficzne jak RTXy umożliwią nam wykorzystanie ray tracingu, gdzie w Cyberpunku prezentuje się ta opcja po prostu miodnie.

Cyberpunk 2077, mimo że jest grą wymagającą, zagranie w ową produkcję jest możliwe nie tylko na super mocnym sprzęcie. Warto jednak pamiętać, aby podczas zakupu, zwrócić szczególną uwagę na minimalne wymagania gry, aby uniknąć ewentualnego rozczarowania.

Author

Udostępnij