Strona głównatechnologiaJelly - najmniejszy smartfon z Androidem Nougat i LTE

Jelly – najmniejszy smartfon z Androidem Nougat i LTE

AUTOR

Kategorie

Kilka lat temu obowiązywał trend, aby wszystkie telefony były miniaturyzowane, a dotyczyło to również smartfonów, które miały ekrany nawet poniżej 3 cali. Teraz ten trend jest odwrotny, ale wiadomo, że w którymś momencie zostanie on zatrzymany. Jednym z urządzeń, które nie wpasowuje się w obecne czasy jest Jelly, czyli najmniejszy smartfon z łącznością 4G.

Jego wymiary to zaledwie 92.3 x 43 x 13.3 mm, a przekątna ekranu wynosi 2.45 cali o rozdzielczości 240 x 432 pikseli. Wyglądem przypomina raczej zabawkę, niż obecnie produkowane i znane smartfony, ale jest w pełni funkcjonalny. Jelly działa pod kontrolą systemu Android 7.0 Nougat. Pod maska pracuje czterordzeniowy procesor 1.1 GHz oraz 1 GB pamięci RAM, a pojemność wbudowana wynosi 8 GB. Istnieje również wersja Pro z pamięcią operacyjną 2 GB i pojemnością 16 GB. Z tyłu znajduje się aparat 8 MP, a z przodu 2 MP. Telefon obsługuje również dwie karty SIM, Wi-Fi, czy Bluetooth. Jelly posiada baterię 950 mAh.

Za pomocą strony Kickstarter można go zamówić za 59 dolarów. ZA jego produkcję odpowiedzialna jest firma Unihertz z Chin. Zbiórka pozwoliła uzyskać odpowiednią kwotę i urządzenia zostaną wysłane do osób, które wsparły projekt w sierpniu.

Author

Udostępnij