Strona głównatechnologiaJohn McAfee zje swojego buta jeżeli nie uda mu się rozszyfrować iPhone...

John McAfee zje swojego buta jeżeli nie uda mu się rozszyfrować iPhone 5c w 3 tygodnie.

AUTOR

Kategorie

Sprawa iPhone 5c terrorysty z San Bernardino wciąż nie cichnie i staje się coraz bardziej medialna. Za Apple wstawiają się kolejni giganci jak SEO Google, twórca Whatsappa czy przedstawiciele Facebooka oraz Twittera. Firma z Cupertiono nadal jest nieugięta pod naporem nakazu władz federalnych. Wiadomo, że Apple nie narazi swoich użytkowników i nie wbuduje backdoora do urządzeń, które mogłyby przynieść katastrofalne skutki.

Do gry włącza się również John McAfee oferuje swoją pomoc i obiecuje złamać szyfrowanie iPhone 5c w trzy tygodnie. Oczywiście chce dokonać tego za darmo, a jeżeli tak sztuka by mu się nie powiodła zje swojego buta na antenie TV.

Wiadomo, że jest to dość kontrowersyjna postać i stąd ta wypowiedz o zjedzeniu swojego obuwia, kiedy nie udałoby mu się odblokować iPhone.

Przeczytaj także: FBI chce użyć palców martwego terrorysty, aby odblokować jego iPhone

Twórca antywirusa twierdzi, że wbudowanie backdoora do iPhone byłoby początkiem końca Stanów Zjednoczonych. Sądzi, że FBI nie byłoby w stanie utrzymać takiego oprogramowania w swoich rękach nawet gdyby Apple zrobiło wyjątek w tym jedynym przypadku.

Author

Udostępnij