Strona głównatechnologiaJuż dziś zobaczymy Nokię 8, a więc pierwszego flagowca z Androidem

Już dziś zobaczymy Nokię 8, a więc pierwszego flagowca z Androidem

AUTOR

Kategorie

Nokia, a raczej firma HMD Global ma dziś swój wielki dzień. Mianowicie na 16 sierpnia zaplanowano konferencję, na której zobaczymy pierwszy flagowy smartfon z Androidem – Nokia 8.

Już kila tygodni temu poznaliśmy jego wygląd, który został ujawniony w przeciekach, a najdokładniejszymi były zdjęcia prasowe. Oczekuje się, że telefon będzie miał 5.3-calowy wyświetlacz QHD, hipset Snapdragon 835, 6 GB pamięci RAM oraz podwójny aparat sygnowany przez Zeiss. Nokia 8 będzie dostępna w kolorach – złoto-miedziany, niebieskim oraz srebrnym.

Oprócz tego możemy dziś zobaczyć budżetowy smartfon Nokia 2. Był on też obiektem kilku przecieków w ostatnim czasie, a więc możemy być pewni, ze jest gotowy do debiutu. Będzie on napędzany przez niskobudżetowy chipset Snapdragon 210 lub 212. Podobno ma pojawić się również Nokia 3310 (2017) z obsługa sieci 3G.

Nokia 8 ma zostać ogłoszona na oficjalnym wydarzeniu w Londynie o godzinie 19:30 czasu lokalnego (20:30 naszego czasu). Raczej nie będzie żadnej relacji z tego wydarzenia, ponieważ nic o tym nadal nie wiadomo. Jeśli się tylko coś pojawi, dam znać.

Author

Udostępnij