Strona głównatechnologiaJuż wkrótce PokeStopy w restauracjach McDonald's

Już wkrótce PokeStopy w restauracjach McDonald’s

AUTOR

Kategorie

Obecnie praktycznie każdy PokeStop lub Gym to miejsca, które stanowiły portale w innej grze, na której oparte jest Pokemon GO, czyli Ingress. Gra cieszy się ogromną popularnością i grają w nią miliony osób na całym świecie, mimo tego, że nie jest ona oficjalnie dostępna w wielu krajach, w tym również w Polsce. Powoli jednak zaczyna się to zmieniać i trafia ona do Europy – Wielka Brytania, Niemcy, Hiszpania, Belgia czy Portugalia.

W Pokemon GO na razie nie ma żadnych reklam, ani sponsorowanych treści, ale według raportu Financial Times wkrótce ma się to zmienić. W grze mają pojawić się już niedługo sponsorowane lokalizacje. Reklamodawcy będą mogli wykupić “miejsce”, w którym znajdą się właśnie PokeStopy czy Gymy. Dzięki ogromnej popularności Pokemon GO sponsorowane lokalizacje będą mogły być odwiedzane przez dużą liczbę osób.

Niantic nie ujawnił, ile taka przyjemność będzie kosztowała potencjalnych reklamodawców, ale można się domyślać, że będą to spore sumy. Wiele na to wskazuje, że pierwszą firmą, która zdecydowała się na taki ruch jest sieć restauracji fast food McDonald’s. W kodzie źródłowym gry odnaleziono fragment, który może sugerować tę współpracę.

Jest idealny interes dla obu stron. Gracze Pokemon GO będą “przesiadywać” w okolicy McDonald’s, aż w końcu zgłodnieją i będą zmuszeni zamówić cokolwiek z oferty amerykańskiej sieciówki.

Źródło: FT

Author

Udostępnij