Strona głównatechnologiaKalkulator w iOS 11 podaje błędny wynik przy szybkim wprowadzaniu

Kalkulator w iOS 11 podaje błędny wynik przy szybkim wprowadzaniu

AUTOR

Kategorie

Wiadomo, że większość z nas ma większe zaufanie do kalkulatorów w kwestii obliczeń niż do własnych umiejętności matematycznych. Często sięgamy po te urządzenia, a w dzisiejszych czasach mamy je oczywiście zawsze pod ręką, w swoim telefonie. Kalkulatory znajdziemy też w komputerach czy tabletach, a wyjątkiem jest iPad. Tablet firmy Apple nie posiada domyślnego kalkulatora, a TU możecie dowiedzieć się dlaczego.

Oczywiście jest to też kwestia czasu, ponieważ łatwiej jest wpisać liczby do kalkulatora i otrzymać gotowy wynik bez pomyłki. Jednak nie zawsze da się uniknąć pomyłki, a ponownie tematem jest domyślna aplikacja Kalkulator, ale tym razem w iPhonie. Dotyczy to systemu iOS 11.

Wpisując np. działanie „1+2+3”, możemy spodziewać się wyniku “6”. Aplikacja jednak pokazuje zupełnie inny rezultat. Wszystko to dzieje się najprawdopodobniej przez to, że wciskając klawisze w odpowiednim tempie, telefon odczytuje to jako 1+23. Wykonując to samo działanie wolniej otrzymamy prawidłowy wynik. Animacja w Kalkulatorze zwyczajnie nie nadąża za użytkownikiem. Naciśnięcie “+” lub “-” nie zostaje zarejestrowane przez aplikację.

Źródło: YouTube

Author

Udostępnij